Cyklisti vs Motoristi

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

achada napísal:Zasa tento znalec predpisov. Kedy boli vesty pre cyklistov povinne?!
Este pred par rokmi určite... Ale to si Ty ešte nemôžeš pamätať.
Dokonca boli aj prilby povinné.
Dnes už ani to.
Tak nerob zo seba idiota, dík pekne. :40bd:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Dokonca aj prilby? A o tych sa tu kto hada?! Tocis tu o vestach, ktore nikdy povinne neboli! Takze jediny idiot si tu ty.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pozri si vyhlasku a netrapoš.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Uz si sa tu raz svojou neznalostou strapnil, neviem preco mas potrebu robit to znova. Ty vyhlaska.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Deti nebite sa , lebo vás rozsadím. :b:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

achada napísal:Uz si sa tu raz svojou neznalostou strapnil, neviem preco mas potrebu robit to znova. Ty vyhlaska.
Pozri si vyhlášku z toho obdobia a neukazuj, že ešte nemáš vodičák. Dík.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

http://www.cyklistickeprilby.sk/1295-cy ... lba-v-obci
Slovenská republika: ochranné prilby sú povinné mimo obce a pre deti do 15 rokov aj v obci. Navyše sú pre cyklistov aj chodcov na Slovensku povinné reflexné prvky na odeve v prípade zníženej viditeľnosti.
:40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco nerehoc sa,povinne prilby pre dospelych mimo obce uz zrusili ...,
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem, ale ujo gugl mi najde čo len chcem. Ak ti iniciatívny policajt vycapí na ceste takéto znenie - kolko percent ludí sa s ním bude naťahovať na DI a kolko mu radšej tých 10 ojro dá nech neotravuje.
Teraz sa nepýtam čo by si urobil ty , ale kolko ludí zo sto zastavených radšej zaplatí aj vymyslený priestupok ?? aby mali pokoj.
Vivat slovakia.
A policajt na fajront môže spokojne ukázať velitelovi - rozdal som dnes 30 pokút ako bol rozkaz. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

lubos zimovcak napísal:
achada napísal:Uz si sa tu raz svojou neznalostou strapnil, neviem preco mas potrebu robit to znova. Ty vyhlaska.
Pozri si vyhlášku z toho obdobia a neukazuj, že ešte nemáš vodičák. Dík.
Este raz a naposledy aj pre tych najpomalsich - pravidla cestnej premavky naposledy urcovala VYHLASKA c. 99/1989 Zb. (pred nou legendarna stovka - vyhlaska c. 100/1975 Zb., neuveris, ale pamatam si aj tu), jej platnost skoncila so ZAKONOM c. 315/1996, takze od r. 1996 je to ZAKON, aktualne zakon c. 8/2009 Z.z. o cestnej premavke v aktualnom zneni. To uz je pekne dlha doba, aby si to zaregistroval. Ale uz si aj minule ukazal ake medzery v ovladani prepisov mas, takze sa necudejem, ze tocis stale o vyhlaske.

A kedze som presvedceny o svojej pravde, ze reflexne vesty pre cyklistov na Slovensku NIKDY neboli povinne tak ako tvrdis ty (povinne boli len reflexne prvky, aj to len za znizenej viditelnosti, tak ako to uz citoval oco), poprosim ta o cislo a paragraf tej tvojej vyhlasky, ktora o takejto povinnosti hovorila. Dovtedy si len sprosty gagaj, taraj a prdus! :3c90:
Naposledy upravil/-a achada v 12.08.2021 20:00, upravené celkom 2 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno. Pre Oca:
A v tomto je krásne vidieť populizmus a ZÁKERNOSŤ politikov na Slovensku, ako aj falošnosť poniektorych spoluobčanov.

Keď teraz zomrelo niekoľko cyklistov, skoro každá politická mŕtvola a lajno v politike malo pocit, že sa MUSÍ vyjadriť k motoristom a kopnúť si do nás.

Že by si zaslúžili kopnúť oni/ ony do riti,to už cušali.

Pamätám si, že ešte pred nejakými 10 rokmi kontrolovali policajti, či sú reflexné vesty a prilby mimo obce.

Osobne som za ne zo všetkými 20-timi...

V zákone bola HLÚPOSŤ o zníženej viditeľnosti...
Ten, kto ten zákon vytváral, zrejme b NIKDY neriadil auto, ani nejazdil, Inak by vedel, že zhoršená viditeľnosť môže byť aj za úplne JASNÉHO POČASIA, bez mracika.

Stačí, že idete proti slnku, v lesných useķoch, keď slnko svieti v určitom uhle a NEVIDIEŤ absolútne nič .

A TERAZ tí istí politici plaču a chcú odstupy od cyklistov, príčom tí môžu mať aj pivo v sebe, my, vodiči, nie...

Skkkuurrrvveeny populizmus! :3c90:

Achada, nerob zo seba vola.
Na veľkého uuuja Ti je malý reflexný pásik, keď si na bicykli.

Mimo obce sa jeden čas používali vesty a policajti ich kontrolovali.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 12.08.2021 20:29, upravené celkom 2 krát.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco a preto je dobre sa sem tam aj kuknut co noveho nasi vladcovia vymysleli..
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

lubos zimovcak napísal:Pamätám si, že ešte pred nejakými 10 rokmi kontrolovali policajti, či sú reflexné vesty a prilby mimo obce.
Na www.slov-lex.sk najdes aj stare, neaktualne zakony a vyhlasky, tak nech sa paci najst to co tvrdis. Lebo teba ked kontrolovali tak si bol asi spity alebo uz trpis demenciou, ked tu furt tocis o tych vestach.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Iba BLÁZON a blbec dodržiava hlúpu vyhlášku.
Keď príkažu zrušiť brzdy a osvetlenie, tiež ju budeme rešpektovať???

Keď niekto zomrie na bicykli, alebo v aute, na rovnej ceste, pričom išiel 90 km/ h, lebo toľko je dovolena, to neznamená, že toľko môžem aj ísť, keď sa jednoducho toľko ísť nedá... :40bd:

Alebo, keď si nejaký blbec vynucuje prednosť na križovatke, lebo je na hlavnej, ale pokiaľ vidím, že je lepšie dať prednosť tomu z vedľajšej, tak dlabem na celú vyhlášku. :4012:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Najskor tvrdis, ze to bolo povinne a ked zistis, ze trepes, a ze povinne boli len reflexne prvky, aj to nie stale, tak zacnes tocit o tom, ze je to hlupost a MALI BY sa nosit vesty. Aj ked nie priamo si tym uznal, ze som mal pravdu.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní