Cyklisti vs Motoristi

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

cestičky pre cyklistov majú jednú na slovenské pomery blbú vlastnosť... narozdiel obyčajného chodníka, musí mať cestička pre cyklistov približnú projektovú dokumentáciu ako klasická cesta, čo ju výrazne predražuje, oproti klasickému chodníku. Slovenská blbá vlastnosť je akútny nedostatok finančných prostriedkov. Myslím si, že až sa spojí diaľnicou Bratislava s Vyšným Nemeckým, Čadca s Dunajskou stredou, porobia sa obchvaty miest a dedín, spravia sa nové koberce aj na cestách 3. triedy, rýchlik z Humenného do Bratislavy pôjde po plne elektrifikovanej trati rýchlosťou 150 km/h, tak hádam potom niekoho napadne, že konečne by sa mohli robiť aj cestičky pre cyklistov, z rýdzo pragmatického dôvodu - aby sa udržala zamestnanosť....
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jal »

ja tomuto narodu verim, len snaha musi byt. a trocha sa uskromnit na inych veciach
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...jal...,presne tak...treba sa uskromnit...,detom dat len jedno jedlo denne,tym starsim len vodu a suchy chlieb s margarinom...,a tym tazko pracujucim treba znizit platy,lebo by ich este napadlo sa prezierat na ukor poslaneckych platov a odmien...Ak mi v najblizsich volbach date svoje hlasy...,okamzite to zavediem...!!!!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

kandiduješ za poslanca?
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nikdy nezastavte ako cyklista vedľa nákladiaku. Či má smerovku doprava, alebo nie, je jedno. Odbočujú aj bez smerovky. Tento vraj smerovku mal.

Tragická nehoda pri Nitre:

https://nitra.dnes24.sk/nitrou-otriasla ... zma-333268
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Predbiehanie, obchádzanie cyklistu, motorkára, korčuliara, traktorista vždy vľavo! Stojace vozidlo, cyklista, chodec musí byť po mojej pravej ruke, obchádzam takmer vždy s minimálne 1,5 metrovým odstupom. Ale veľa motorkárov, cyklistov samovrahov sa tlačí povedľa mňa vpred po mojej pravej ruke, a keď dávam smerovku vpravo tak iba I D I O T ma obieha po mojej pravej ruke.
Tá križovatka je v špičke preplnená, nervozita vodičov, všetci sa ponáhľajú, smer Kynek Lužianky Metro to je špecialita cyklistov obiehať po pravej ruke, a potom tu je výsledok.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Je, bol to môj bratranec. Zajtra ho pochováme. Žiaľ, zavinil si to sám. Poznám to miesto a viam s čím tam bojuje vodič nakladiaku. Vzhľadom na to miesto má prekvapuje, že sa vodič do pravého zrkadla nepozrel pozorne. Nie kvôli možnému cyklistovi, ale pre situáciu, ktorá tam každému vznikne. Zvlášť ak má za sebou príves či náves.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon, prijmi úprimnú sústrasť. Bez ohľadu na to kto je respektíve bol vinník nehody prišiel o život človek.
R. I. P
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , úprimnú sústrasť, zbytočná smrť bolí dvojnásobne. Škoda dobrého človeka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

cyklozmrd. mnohi motoristi tak oznacuju cyklistov.
nedavno to prebehlo vsetkymi televiziami a internetmi, ze cyklisti chcu, aby ich vodici aut obchadzali s min odstupom 1.5m, ked sa dopoculi, ze to schvalili v cechach.

ale to, aby aj oni sami chodili pomedzi auta s takym odstupom, nikto neziada a uz vobec nie oni sami.

ked sa tak zamyslim, tak som este asi nikdy nevidel, ze by v obci cyklista prichadzajuci z vedlajsej dal prednost autu na hlavnej zastavenim bicykla. proste ide, bud sa tam nasackuje ku krajnici, alebo ide v protismere, ked odbocuje dolava, ale nikdy nezastane.

preco to pisem zrovna teraz a dnes.
lebo ako som vosiel do kruhoveho objazdu v nemenovanom meste, tak v dalsom vjazde mi tam behol rozbehnuty cyklista, ktory samozrejme, nezastavil a nedal mi prednost, ved on nie je siroky a minimalne 1.5 metra on chce odo mna, aby som mu dal zivotny priestor, on ked behne do mna, tak nemusi dodrziavat nic, ani najzakladnejsi predpis na svete, daj prednost v jazde.

ked som na neho zacal trubit, zacal kyvat hlavou, ktovie na znak coho ...

takze 1.5 metra ano, ale dat prednost nie?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

takze 1.5 metra ano, ale dat prednost nie?
ano samozrejme auto bude tanajposlednejša štacia
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

nahodou mi dnes vyskocil tento clanok

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cyk ... n-40366756


cyklista se při přejíždění křižovatky cítil být ohrožen řidičem nákladního vozidla

Muž na jízdním kole proto kamion předjel a zastavil před ním
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Cyklistom v poslednom čase reálne šibe, česť výnimkám
Ísť na " výlet" frekventovanou cestou 1.triedy, celá rodina, kedy malé deti, cca 8-10 ročne robia myšičky okolo rodičov...., úplne bežná vec.

Nepoužívanie reflexných viest.., neviem, odkedy ich zrušili, ale cyklistu v šedom, zelenom, v tieni stromov a za ostrého protisvetla.., jednoducho nevidieť, iba na poslednú chvíľu.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Zasa tento znalec predpisov. Kedy boli vesty pre cyklistov povinne?!
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

naposledy som zazil situaciu, ze idem si po rovnej a relativne uzkej okresnej ceste a v dialke vidim trojclennu rodinu s malou dcerkou na bicykli. Otec rodiny siel vedla svojej zeny, cize zaberali CELU sirku jazdneho pruhu. Upozornil som na seba v dostatocnom predstihu jemnym tuknutim do klaksonu v trvani mozno v milisekundach, a typek zacal na mna dvihat ruku, ze co robim, co si to dovolujem :) Obisiel som ich s odstupom sirky celeho jazdneho pruhu, samozrejme smerovky dolava, naspat doprava a rozmyslal som, ze preco poniektori musia chodit vo dvojiciach vedla seba. Je rozdiel, ci ide peloton cyklistov, alebo dvojica cyklistov, ze si mozu jazdit vedla seba ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní