807 686
inzerátov
Pridať inzerát

Cúvacia kamera

Obsah fóra Auto-moto fórum Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy...
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
slovacik556
Založený: 12 apríl 2019
Nabehané: 45 min
Predmet: Cúvacia kamera PríspevokZaslal: 17.04.2019 18:55   
Dorbý deň.

Že chcel by som sa spýtať, že mám zapojené rádio aj kameru, kamera má výstup pre spiatočku a uzemnenie a potom z toho mi ide kábel (AUXový, ktorý ide od kamery do rádia) a má na jednej strane červený káblik malý a na druhej strane tiež malý káblik malý a skúšal som to bez zapojenia tých 2 káblikov a normálne kamera ide, ale mám 2 porblémy...

1) PROBLÉM: Pri zaradení spiatočnky sa mi nehodí kamera (pokiaľ
nemám nastavenú na obrazovke AUX... ak tam mám
rádio/navigácia/hudbu, tak sa pri zaradení spiatočky
nezapne kamera na obrazovke rádia. Vie niekto
pomôcť???
2) PROBLÉM: Keď točím s volantom, tak sa tie čiary na kamere
nehýbu (do ľava/prava) prečo? sú v tom tie 2 kábliky
nejako?
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1041)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 19 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 17.04.2019 19:03   
Káblik vzadu pri kamere musíš zapojiť na + od cúvacích svetiel, ako inak má rádio vedieť, že sa má prepnúť na kameru? Káblik vpredu pri cinchy zapoj na BACK (alebo pod. označenie) na rádiu a cinch nezapájaj do AUX, ale do vstupu pre cúvaciu kameru.
PríspevokZaslal: 17.04.2019 19:41   
Ahoj, že ja som vzadku zapojil kábliik čierny na uzemnenie a červený na zapojenie kamery na spiatočke a potom do toho káblu som pripojil ten CINCH, ktorý vedie až ku rádiu do AUX pre cúvaciu kameru a otázka je, že to vlaste mám 2 káble pripojiť na + ??? Cúvaciu kameru a CINCH kábel? Chápem to správne?
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1041)
PríspevokZaslal: 17.04.2019 23:57   
Vzadu pri kamere máš teda až 3 káble?

Aby sa ti hýbali navádzacie čiary musí byť rádio prepojené s CAN auta, aby si vedelo brať signál zo snímača natočenia volantu. To treba nastaviť v menu rádia.
PríspevokZaslal: 18.04.2019 07:13   
Takto, tuto to je krásne vidieť (FOTKA) že ktoré 2 kábliky myslím tie 2 CINCH káble v strede (najdlhšie) a tie majú na každej strane od každého CINCHU červený krátky drôt a pýtam sa, že či tie treba zapojiť? Ak áno, tak kam? :/
FOTKA ( https://ctrlv.cz/m5ao )
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1041)
PríspevokZaslal: 18.04.2019 08:00   
Ten pri rádiu spojiť s BACK ako som písal, CINCH do vstupu pre cúvaciu kameru, nie AUX.

Ten vzadu by som pripojil tiež k cúvačkám, neviem prečo je tam toľko káblov, ale tie čierny/červený je asi klasika napájanie a ten malý signál na prepnutie.
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 28 október 2014
Nabehané: 5 hod 43 min
Predmet: Re: Cúvacia kamera PríspevokZaslal: 18.04.2019 08:54   
ked budes mat zapojene aj tie dva kabliky tak by ti to malo frcat, potom by ti malo prepinat kameru aj automaticky, ak nie chyba bude niekde inde...
Citovať
slovacik556
PríspevokZaslal: 18.04.2019 09:17   
Okey, ďakujem Ti pekne, skúsim =) Dúfam, že pomôže, uvidíme.

Ak by niečo, tak by som sa ešte ozval, že ak by nepomohlo.
Ešte raz, díky :)
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (173)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 17 dní 21 hod 3 min
PríspevokZaslal: 21.04.2019 16:25   
Neviem či som starý ufrflaný dedko, ale dcéra mala na Nissan Qashqai cuvaciu kameru, ale keď som cúval podľa kamery, tak to bolo utrpenie. Raz doľava, potom doprava a stále zle.
A trvalo to dlhšie ako keď cúval do lode kopernik Bulhar, a navigoval ho nejaký nový mladý bocman. Na zrkadla som to na Nissane dal raz, dva.
A s návesom iba na zrkadlá.
Hlavne veľa šťastia pri zapojení, a neskôr pri cúvaní.
Legenda - Ford T (1041)
PríspevokZaslal: 21.04.2019 18:52   
Kamera nie je na to, aby si podľa nej cúval 50 m, ale aby si videl tesne za auto - schované deti a iné malé predmety, cúvanie k múru, cúvanie k prívesu...
Vážený člen - Gallardo (173)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 17 dní 21 hod 3 min
PríspevokZaslal: 21.04.2019 19:50   
Aj zaparkovať medzi dve autá podľa kamery som mal problém. Klasika pozdĺžne parkovanie, po pravej strane voľný plac, a starý somár tam maturoval. A to cuvam každý týždeň s návesom k rampe lode vo Swinouijisce alebo na druhej strane Trelleborg /Ystad skoro 130 metrov s návesom. Vidíš som už starý .uj,minule som povedal končím, nedovidim na koniec návesu, a kolega mi kričí do CBcky máš vypálené žiarovky v policajtoch.
Áno v prípade kontroli priestoru za vozidlom súhlasím, ok.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy...