Cúvacia kamera - rušenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Cúvacia kamera - rušenie

Príspevok od používateľa meny12 »

Zdravím, mám otázku, bratovi montovali kameru do auta a pripájali ju do 2 din rádia. Problém je, že pri vypnutom motore kamera funguje aj keď obraz nie je najlepší a pri zapnutom už vôbec nejde. Skúšal som napojiť odrušovaci kondenzátor Tesla 75V, 15A na kábel čo ide od spiatočkového svetla do kamery, ale nepomohlo to, poradíte niečo ? :) Nie som si istý či je tento kondenzátor vhodný na tento problém, aký odporúčate použiť ? Viem že sa tu tento problém už riešil, ale bolo to 10 rokov do zadu, tak zato táto nová téma.

Vďaka za každú pomoc.
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

kábel je dobrý, bolo to kontrolované dvoma servisákmi. tento problém malo veľa ľudí a vždy pomohol kondenzátor, len neviem aký a kde ho presne napojiť :/
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Jeden velky kondenzator na odrusenie?

Takto by som zacal: http://bfy.tw/ALAL
:40bd: :40bd: :40bd:
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

wauuu, vaznee takto? vies, na nete je ich milion, ja som chcel vediet ktory ludia pouzili a islo im to. nesom ziaden elektrikar a ani nemam s tym skusenosti. presiel som uz kopu stranok, ale vsetko boli stare prispevky, a stare linky takze nic mi neukazalo. nabuduce by si si mohol odpustit taketo komentare :3020:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nevie co sa ti nepaci…
Nenapisal si v podstate nic, nez len, ze mas problem s rusenim kamery, teda signalu.
Ziadne ine podrobnejsie veci si sa neunuval napisat, nic o tom ststeme, ako a co je pouzite, kde a dalsie veci.
Co cakas, ze niekto tu napise, ze mas pozriet ten konektor a bude to OK?
V aute moze byt viac veci ktore mozu ovplyvnit signal, rusenie.
A dalsia vec je moznost zlej montaze, poskodenie pri montazi.
A ty tu cakas jasnu odpoved, pritom si sa neunuval napisat nic viac o probleme.
Ale na kritiku si uz pismenka nesetril, to ti nebolo luto obetovat daky cas.
Komu niet rady, tomu niet pomoci.
A este si neodpustim…
Takto to dopada neodbornostou, bez skusenosti, kde vo finale sa to naramne predrazi.
Gratulujem. :40bd:
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

nemyslis ze stacilo sa len opytat? nie je to moje auto ale bratove. ide o skodu octaviu 2. kamera je klasicka v spztk napojena na spiatockove svetlo a pripojena na 2din radio pioneer avh-8400. co viac potrebujes vediet? a ako som spominal, kamera pri vypnutom motore ide v pohode len trochu horsi obraz a pri nastartovani raz blikne obrazovka a dalej je len cierna. tak neverim ze to bude v neodbornej montazi kedze kamera ide v pohode len ked nastartujem tak ako keby ju nieco rusilo.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Mas dve moznosti.Bud je signal ruseny alebo spiatockovy plus je zly.Najskor skus len tak priviest plus na kabel v konektore kde sa ovlada prepnutie rezimu radia.A ak aj po pripojeni pluska sa bude spravat rovnako problemom bude signal.Tam je tiez moznost ze signalova cesta je prilis dlha na komunikaciu.Da sa odpormi na koncoch vyhladit ale to jedine laborovanim alebo meranim.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Signal je bud ruseny, alebo slaby.
Ak je ruseny, tak je moznost pouzit napriklad ten odrusovaci clen.
Ak je signal slaby, tak ten clen nepomoze ani omylom.
Takto cez pismenka nik nevie aka je pravda. Vzhladom na opis, ze obraz je nekvalitny aj pri vypnutom motore, tak to moze svedcit o slabom signale. Bud je chyba v komponente, napriklad kamere, alebo vo vedeni.
Nik tu asi ndvie, ako je urobene napajanie tej kamery, ako je nastavene radio, nik tu nevie nic o kvalite kamery, ani o tom ake je to vedenie a cele spracovanie, ci sa nestala chyba uz niekde pri montazi.
Ako naozaj nerozumiem tomu, ze pises o tom, ze “bratovi montovali kameru do auta a pripájali ju do 2 din rádia“ ,tak preco to v nefunkcnom stave prebral?
Sa mozes urazat ako len chces, nechapem, co sa ti nepacilo na mojom prispevku.
Stale si nic podstatnejsie nenapisal a myslim, ze je to aj zbytocne, lebo ak budes trvat na kvalite pouzitych komponentoch, tak zlyhala montaz. Kludne moze byt poskodeny kabel.
Alebo zle napajana kamera, alebo zle nastavenie radia.
Tahat z teba jednotlive veci zrovna tak nema vyznam.
Vies napisat typ kamery?
Vies napisat, ako je ulozene vedenie k tej kamere?
Vies napisat, ako je riesene napajanie tej kamery?
Vies napisat, ako je nastavene radio pre prepinanie signalu?
Atd, atd, atd.
Preto som pisal, ze si nic podstatne nenapisal a preto sa neda ani nijak poradit. Len moznost to odrusit tym clenom, ale to len preto, ze si ty myslis o ruseni signalu. Aj ked je to mala sanca, no mozes skusit.
Najlepsia rada znie, dat to tam kde to montovali a nech to daju do kopy oni.
Vsetky zastavby maju svoje specifika, ci uz koli kameram, alebo radiu (zobrazovaciemu panelu). To je nesmierne vela kombinacii, moznosti preco vysledok bude zly. Ti co to robia, pouzivaju svoje osvedcene zostavy, prave koli tomu, aby sa vyhli problemom. Teda, ak vylucime nejaku chybu, poskodenie nespravnou montazou, co sa moze stat.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

napájanie kamery viesť cez kontakt spínacieho relé 12V ,na druhom póle kontaktu je napr. 12V zo zásuvky v kufri,ovládacie napätie na cievku može ísť aj zo žiarovky cúvačky,ale v žiadnom prípade touto vetvou nenapájať kameru...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, kapormiro a 73 neregistrovaných