CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa peterson999 »

Tema je vylucne o vstrekoch CR cca od r.v. 2004-2012 a to znacky Siemens
Boli oznacovane aj ako Continental alebo VDO
Maju ciernu "cievku - piezočlen" a konektror na 2 piny.
Vstreky su rozne podla typu auta resp. motora ale tie "cievky" su rovnake.
Boli v motoroch :
1.4 HDI / TDCI cize P206 207 C3 Mazda 2, Fiesta/Fusion...
1.5dci Renault megan laguna ...
1.6hdi tych bolo vela Focus C4 C5 P407 Mazda 3...
1.6tdi octavia G5 G6 passat superb fabia polo seat...
1.8 - 2.0hdi/tdci focus mondeo P407 508 C5...

Nezalezi ktore auto, zalezi len na cievke. Chceme vyskusat taky experiment s par cievkami a teda by som odkupil stare nefunkcne trysky aj hrdzave co niekde lezali. Idealne by bolo viac kusov, zvazujem prizvat technika - profika a jeho cas je plateny zlatom tak aby sa mi nestalo ze pride a povie ze z tych dvoch nic a odide. Nechcem to zadarmo ale zas ani velmi predrazene. Mozno niekomu ostali po vymene alebo ak ma niekto dielnu alebo robi v autorizaku ci servise... Mam aj znameho ktory ich repasuje (najprv som myslel ze kupim u neho) ale hovoril ze ked nejake najdem, ze aj on by kupil lebo teraz ich nema vela. Asi podpultovy tovar :-)
Najde niekto nejake ? Poradi niekto kde ich zohnat ? Mozem dat inzerat na bazos ale skusam tu v nasej Modrej komunite. Ak mate, tak najlepsie asi bude do SS aj tel.c. nech to nenatahujeme. Skusal som vrakovisko ale ak maju celu motor a ze samostatne nepreda. Dalsi ma presviedcal ze su lepsie ako nove a ze preto si pyta majetok... Mne staci hociake nefunkcne a idealne teda viac ks nech si neposielame 1ks... Dakujem
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa martincichy »

Na polskom allegre ich mas vela. Len si vybrat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tvoja vec aké experimenty ideš robiť,je to popísané trocha zmätočne ohladne miešania cievok s piezo elementom,ale chápem to tak že ide o element.Nutne určitá výbava musí byť ak sa má dostať zo vstreku nepoškodený.To asi je úloha zrejme toho majstra.
Experimenty s nimi som absolvoval asi ako každý kto chce vedieť viac.Ale získaním dobrej predstavy ako a čo funguje to asi aj u piezo vstreku končí.Viem ho otvoriť jednotlivo aj sekvenčne na to aktivátor mám,že je to +- prd platné je škoda písať.Jediný výstup a informácia je že vstrek nie je umretý a na nízkom tlaku vie dať palivo.Čiže týka sa vymontovaných vstrekovačov.Tie ako demontované umierajú aj vtedy ak boli demontované z motora ako funkčné,pre chybu nesprávneho uskladnenia.Po určitom čase sú zalepené a finito.Jedine čo som sa naučil rozchodiť PD vstreky umrtvené zlým skladovaním,ale aj tam to bolo veľa času kým som sa naučil ich otvárať a zatvárať a od sajrajtu rozchodiť.U tých stačí aj rok a sú off.A u niektorých (CR ale nie piezo) vymením špičky.U funkčných je krásna možnosť vidieť vstreky pracovať oscilom,tj všetky predvstreky,hlavný a povstrek detailne.Od nábehu štartu až do naj otáčok,to ničím iným možné nie je.
Možno keby si rovno napísal úmysel z elementom,by to viedlo k možnosti sa vyjadriť,kadečo už človek zexperimentoval,niečo neúspešne,niečo dobre.K mnohému mi pomohli najlepšie hlavičky v diagnostike,k niečomu uprutné hladanie po zahraničných zdrojoch.Zložitosť vecí nedovoluje podobné veci riešiť na fórach,to musí ísť inak.Ak myslíš že hladáš vec čo iný neskúšal a už dávno nemá za sebou tak treba rešpektovať ticho.Ak nie,rozpíš čo riešiš.
Od 10-20 e.- idú na Allegre poškodené kusy
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa leonNL »

Hotovy MajsterN. Experimenty s motokarou, taxikom, so vstrekovacmi… V Zamene manzeliek si neucinkoval?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa peterson999 »

Dakujem. Poliakom neverim, oni ked predavaju pouzity nefunkcny vstrek tak z neho vyberu vsetko co sa pouzit da a nepotrebujem dat 100 eur s postovnym za par vstrekov a zistit ze je to vyskladane z nepouzitelnych veci a vnutro pripadne chyba. Proste normalne ze niekto "dojazdil" vstreky napr. pri 200-300tkm, vybral, zalozil nove. A take nesahane chcem nechat na experimenty, ano ide aj o prehodenie piezo clenu a take hratky. Nebavime sa o domacom pokuse. Su na to vybavenia v dielni. Mna to hlavne zaujima a chcem byt pri tom aby som zistil az kam vieme zajst a kolko % vieme opravit a kolko pokazit + zistit preco sa to pokazilo. Fascinuju ma taketo "blbosti".
Chcem tiez prist na to, ci naozaj VW pusta ine "parametre" do cievky aby cievka klakla pri najazde cca 200.000km. Teoriu mam, tvrdim to cele roky a chcem to vediet. Je totiz zvlastne ze rovnaky vyrobca, rovnaka cievka (piezo) a odchadza iba pri VW grupe. Na inych neodchadza. Dost velka nahoda hlavne po tom vsetkom co o praktikach VW viem. Nechcem tu teraz rozohnit milovnikov VW ale zistit PRAVDU. Mne cely zivot ide o hladanie pravdy a riesenie zaujimavosti. Neide mi o rozostvanie ludi ani o vytvaranie taborov ktore medzi sebou bojuju.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa peterson999 »

leonNL napísal: 26.01.2022 11:48 Hotovy MajsterN. Experimenty s motokarou, taxikom, so vstrekovacmi… V Zamene manzeliek si neucinkoval?
Ked tu zamenu myslis ako ponuku, rad vyskusam. Zaujimam sa aj o psychologiu a tiez o vztahy medzi muzom a zenou. Rozoberam to ale na inom fore.
Asi ta sklamem ale bol som uz kadeco a dokonca aj MajsterN, skus nieco este originalnejsie.
Uz na vojne ako 19r. som bol Fittipaldi (Emersona mysleli), ked som letel na lyziach trochu inak mi povedal typek Alberto Tomba, na motozraze som si vypocul aj Charllie Chaplin, zena mi obcas povie cisty Mr. Bean alebo jej pripominam Toma Hanksa. Male dievcatko ma volalo Neo (nío) ako z filmu Matrix. A dalsie a dalsie...
Niektori ludia si ma potrebuju niekam "zaradit" aby boli spokojnejsi a ja to vnimam vzdy pozitivne. Napadlo mi ze si zmenim Nick na MajsterN lebo sa mi to paci z viacerych dovodov, jeden je ze mam priezvisko N :-)
Nie som typ cloveka ktory robi cely zivot na jednom mieste to iste od vidom do nevidim 300 dni v roku od 7.00 do 16.00 ... To by som sa po tyzdni zavesil. Skusam vsetko a zaroven mam pochopenie pre tych co nic neskusili. Z roboty pridu domov pred TV, v ruke pivo, hadka so zenou a detmi, potom spat. To nie je moj styl aj ked chapem ze 90% ludi to ma zhruba tak nejak. Ja ked nieco urobim a vymakam tak idem od toho prec lebo ma to prestalo bavit a idem do noveho. Vsetci sa mi cuduju ze ked rozbehnem nieco co funguje, necham a idem do ineho :-) Hovoria mi ze chcem zazit vsetko. Ja to moje spravanie vnimam ako normalne a samozrejme, zaroven vsak vnimam ze mi 99% ludi nerozumie. Necudujem sa ani tebe ani inym, som na to zvyknuty za tie 10-ročia. Ludia mi davaju pocitit od malicka ze som iny. Ja som nechapal ale uz chapem. Ono kazda mensina vlastne trpi. Ludia ziju v normach, predpisoch, tabulkach, zakonoch, zvykoch, navykoch .... Ak sa niekto nezmesti do normy, je povazovany za vselico mozne len nie normalne a ak je nebodaj dalej od normy tak je uz zle a ak este viac, tak to je nepriatel ktoreho treba zabit, umlcat. Tu uz ked ma clovek vacsi dom alebo auto tak ho "riesia". Vytrca z normy. A to iste plati aj o zaujmoch a vlastne o vsetkom.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 26.01.2022 10:58
ale chápem to tak že ide o element
Ano ide o element, chcem vidiet nazivo transplantaciu z jedneho obalu do druheho a aj to ze bude fungovat, nefunkcny chcem vidiet nazivo v odbornom reze aj pod mikroskopom. Najradsej by som navstivil linku kde to vyrabaju ale nepustaju tam samozrejme verejnost. Dalsie napady radsej nepisem, myslim na zdravie clenov fora.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chcem tiez prist na to, ci naozaj VW pusta ine "parametre" do cievky aby cievka klakla pri najazde cca 200.000km

Ok.Zvedavosť je motor poznania.Lenže má mantineli dané vedomostnými aj technickými možnostami,inak ostanú len v skupine zvedavosť.Ako si predstavuješ tie parametre do cievky.
Mám obavu že predstava a realita sa rozchádza.O tom ako bude vyzerať riadenie vstreku rozhoduje v prvom rade RJ,v druhom vlastnosti obvodu,a v tretom podmieky práce.
Celkom by ma zaujímalo ako to chceš sledovať ale poznajúc trocha konštrukciu,diagnostiku aj elektrickú prácu okolo vstreku by som to videl Klausovými slovami - hlboké nedorozumění.
Nie že by sa veci okolo diania nedali sledovať,určite že sa dajú.Hydraulické,tlakové,elektrické aj prevádzkové sa sledovať dajú.Dám na to dva snímky,skrín zo záznamov práce,jedno z 2,5 CRDi,druhé VW 2,0 CFHC Máš tam všetko.Už jedine sa dá pridať aj snímanie tlaku v rampe a je tam komletne všetko.Tak sa pozri,čo ti to hovorí.Je tam všetko čo može jedného človeka čo sa zaujíma o prácu vstreku zaujímať.To čo "studuješ" som v minulosti robil,takže dnes viem myslím veľmi presne kade cesta k čomu vedie,a čo k ničomu nevedie,samozrejme okrem poznania že nikam nevedie.Koleso je vymyslené,napredovať sa dá jedine spoluúčasťou tých úplne najlepších čo vedia viac než ja,samozrejme do tej spoločnosti sa treba nejako dostať a to trvá roky.Je paradox že somár zdielny nie je nikdy a v ničom,ten fenomenálny guru je zdielny zo všetkým čo vie.Iná cesta je len cesta blúdenia a tratenia času neefektívnymi pokusmi
Tu je video o vstrekoch a práci s nimi.Do tej dielne posielam alebo beriem vstreky,je to maďarsky čo ja rozumiem perfektne,je to aj z cenami na konci
https://www.youtube.com/watch?v=_-g-xu3yp44

Tu sú moje skríny z práce vstrekov
Obrázok

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa mhlavaty »

chcem vidiet nazivo transplantaciu z jedneho obalu do druheho

Tento boj je prahratý prv než padne prvý výstrel.Mikroskop je krásna vec,na piezo ale dobrý až na dveveci.Dobrý a zlý nerozlíšiš.Pozri si ako reaguje piezo element,na aké napätie a prúd,čo vlastne robí,prečo sú tam ďalšie veci bez ktorých by nezmohol nič.,a hneď budeš v obraze aké máš možnosti.Ja hovorím smetný kôš
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa christiane »

peterson999 napísal: 26.01.2022 12:59 Hovoria mi ze chcem zazit vsetko. Ja to moje spravanie vnimam ako normalne a samozrejme, zaroven vsak vnimam ze mi 99% ludi nerozumie.
Neviem ci to je aj tvoj pripad ale mam dojem ze tych 99% ludi mozno nezazilo to co napriklad aj ja.Ked ma v nemocnici vratili do hry v tomto svete.A tie skurvene dlhe noci na posteli bez pohnutia,tazko sa to pise nie este aby to niekto pochopil.Ja si odvtedy vazim kazdu sekundu v zivote ze mozem robit to co ma bavi,nie som odkazany na druhych .Ja co chcem vsetko zazit je tolko toho ze to ani nestihnem do 150 rokov.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa hjundai »

christiane ty si za svoje poznanie musel ísť na hranu, iný na to prišiel aj bez blízkosti smrti či iného silného zážitku. No a pozeráš na svet inými očami. Tí "iní" tam ešte nedošli a nevedia čo je v živote podstatné. Niektorí to do smrti nezistia a prežijú svoj život v bubline.
Na druhej strane nech si každý robí čo ho baví. Možno je to z nášho pohľadu zbytočnosť, rozmar, hlúposť ale možno je to pre nich jeden krok k poznaniu a nakoniec dôjdu k k tomu podstatnému.
Život je pestrý, ak niekto inému nerobí zle potom je aj "hlúposť" v poriadku.
Nech skúša, dumá, testuje - ako vravia vedci aj neúspech je krokom k úspechu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa mhlavaty »

christiane...Akoby si mal môj soft.Tiež ma vrátili do hry,a urobil to človek pre ktorého sa urobil vždy maximum.Až sa karta obrátila a požičané vrátil a značne cennejšie.Celkom to zmenilo môj postoj k veciam a len zosilnilo presvedčenie že karma je zdarma,a každému nadelí čo mu patrí.Tiež je plánov na plus dva životy,takže mám trocha problém sledovať čo sa deje okolo.našťastie viem zdvihnúť padací most,priekopu napustiť vodou a vybrať si s kým ano a s kým nie,vyberať si spoločnosť rovnakej krvnej skupiny.Pretože dnes sa na to nedbá,ale stávaš sa tým,akými sa obklopíš.Inak to nejde ak si človek nechce nechať inými zničiť radosť zo života.A suprových je dosť,len si treba dvere k nim občas dlho a trpezlivo otvárať.
Peterson...nevyrušujú ma ľudia čo chcú vedieť,vyrušujú ma čo nechcú vedieť ani vtedy keď k tomu je príležitosť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa christiane »

mhlavaty napísal: 26.01.2022 14:45 ..nevyrušujú ma ľudia čo chcú vedieť,vyrušujú ma čo nechcú vedieť ani vtedy keď k tomu je príležitosť
Presne tak,ja som sa naučil dávat rady vo dvoch pripadoch,bud sa ma niekto na niečo pýta a viem poradit alebo je niekto v ohrozeni zivota.Zvyšok si moje rady nezasluzi aj ked kolkokrat vidim že robia blbosti.
Naposledy upravil/-a christiane v 26.01.2022 17:17, upravené celkom 1 krát.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa astrak »

No to som zvedavý na ďalšiu tvoju tému :40bd: Ale ako vravíš-prišiel si to oživiť.OMG.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: CR vstreky Siemens - Continental - VDO

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty - transplantaciu robia v Holandsku, dovod je jednoduchy - nakupili poskodene vstreky z linky (polamane konektory) a namiesto kovosrotu nasli noveho majitela. On to rozobera a transplantuje "nove" pieza do stareho neposkodeneho obalu. Neviem preco si neda vyrobit ten obal ved to je plast, je tam nejaky zadrhel (neviem aky). Nedovolil nahrat video ale znamy bol u neho lebo maju obchody (berie tie cievky a repasuje vstreky). Pozname sa dost dlho, ja mu davam repasovat vstreky. Bol ochotny urobit pokusy ale nie je ochotny dat z ruky dobre cievky. Povedal ze nech zozeniem ak chcem. Tak zhanam. Tipujem ze to dame na treti az desiaty pokus a piezo prezije. Ano tie pieza su citlive na vsetko. Bojim sa pri nich kychnut :-) Ti co to nevedia, tak smelo vyberaju vstrek kladivom a samozrejme nevahaju blickami chytit za cievku :-) A potom sa este cuduje ze mu trysky neuznam pri vrateni. Dobre cievky su dost "nedostatkove" cize nemam to srdce obetovat ich na pokusy a ak by mi niekto predal tu z fora tak to beriem ze to je bonusovy material vopred chystany na obetu :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: makrela a 58 neregistrovaných