Corolla 1.4 r.v.2002

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

moj-macik13
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22.06.2009 22:02
Bydlisko: SN
Zdieľať na Facebook

Corolla 1.4 r.v.2002

Príspevok od používateľa moj-macik13 »

chcem kupit toto auto kto mi poradi,,,ohladom zavad ,jazdnych vlastnosti a skusenosti s tymto autom je to benzin ,a ma nabehane 160000 diky
svacko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.07.2010 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svacko »

benzinove motory 1.4 VVTi v Toyote Corolla do roku 2003 vraj trapila velka zravost oleja. Docitas sa to bud na tu alebo v diskusiach na portali moje.auto.cz. Tiez som po tomto auticku poskuloval, no odradila ma najma ta prilis velka zravost oleja (niekedy az 9L na 15000km), co ekonomiku prevadzky znacne znizuje..
s.
Naposledy upravil/-a svacko v 29.07.2010 14:00, upravené celkom 1 krát.
avensisd4d
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.03.2009 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avensisd4d »

Skoč na toyotateam.sk a tam sa toho tiež dočítaš dosť, alebo toyotaklub.cz a s tými motormi sa neboj väčšina je už po výmene takže žravosť je opravená, netreba sa báť obehnúť aj viac áut, je z čoho vyberať :2f93:
svacko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.07.2010 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svacko »

avensisd4d napísal:s tými motormi sa neboj väčšina je už po výmene takže žravosť je opravená, netreba sa báť obehnúť aj viac áut, je z čoho vyberať :2f93:
to by som s takou istotou netvrdil, staci pozriet sem ;)

holt, stale je to loteria...
s.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

najväčší problém bol s 1.8 vvti, tam to výrobca riešil výmenou polomotora, menšie motory sa s tým tak netrápili. Ak tieto menšie motory berú olej, je to zapríčinené viac šoférom ako samotným motorom.

Ja mám 1.6 a pokiaľ s ňou jazdím normálne, tak olej od výmeny do výmeny nedolievam. Ak s ňou jazdím tak, že jej často nakladám na 7000 ot min, tak olej papá. Ale to urobí každý motor pri takomto štýle jazdy.
kully16
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.08.2007 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kully16 »

ja vlastnim 1.4 vvti rok vyroby 2002,po vymene mam najazdenych 3000 km a olej je pekny cisty,nedolieval som ani kvapku....,zavady su v soferovi,nie v aute,lebo,ked tomu nakladas,tak samozrejme,ze si auto nieco chlipne aj z oleja
moj-macik13
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22.06.2009 22:02
Bydlisko: SN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moj-macik13 »

tak je to mozne aby auto bralo tolko oleja......cim je to zapricinene
avensisd4d
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.03.2009 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avensisd4d »

svacko napísal:
avensisd4d napísal:s tými motormi sa neboj väčšina je už po výmene takže žravosť je opravená, netreba sa báť obehnúť aj viac áut, je z čoho vyberať :2f93:
to by som s takou istotou netvrdil, staci pozriet sem ;)

holt, stale je to loteria...
s.
Spomínal som, že je na výber viac kusov :2f93: A stačí pozrieť aj ostatné príspevky napr. martin cichy, kully16, súhasím s nimi :zg282:
Keď sa bude auto hľadať s kľudnou hlavou a aj s pomocou znalého tak to bude cukrík :2f93:
P.S. Ja som kúpil 16 ročnú Celicu s prdlou 5-ťkou a to je auto ktorému každý majiteľ nakladal a nežerie olej :2f93:
Tak ako kolegovia spomínali, je to o tom kúsku medzi pedálmi a volantom :zg282:
moj-macik13
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22.06.2009 22:02
Bydlisko: SN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moj-macik13 »

mam tu jeden problem bol som sa previest...a blbne abs svieti obcas kontrolka,a ked pustim s plynu nohu otacky motora este su vysoke as potom klesnu,,,,stym plynom je to normalne abo je to zavada.....
Chasman
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2009 16:05
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chasman »

svacko napísal:benzinove motory 1.4 VVTi v Toyote Corolla do roku 2003 vraj trapila velka zravost oleja. Docitas sa to bud na tu alebo v diskusiach na portali moje.auto.cz. Tiez som po tomto auticku poskuloval, no odradila ma najma ta prilis velka zravost oleja (niekedy az 9L na 15000km), co ekonomiku prevadzky znacne znizuje..
s.

Ja taku toyotu mam, olej nezere skoro vobec, ziadna nadmerna strata, super motor, super auticko
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

asi si uz auto kupil, ale predsa reagujem, v rodine mame corollu 1,4vvti r.v. 04 alebo 05, neviem presne, a to ze ked pustis plyn a otacky trosku vyskocia robilo od novoty, asi je to nejaky "medziplyn" od vyroby,
este doplnam nezere vobec vela oleja...vsetko v norme od vymeny po vymenu nedolievame, iba pravidelne kontrolujeme
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných