Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a nielen za volantom, ale aj vsade okolo nas. Dochtor, uctovnik, vytahar, vsetko.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa vsevetko »

Riešenie toho všetkého je čo ? Kolaps ? Digitalizácia ? Robotizácia ? Reset ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ozrati rusnovodici ? {mnozne cislo, makke i)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Acon, Biker, jedna pre potesenie... https://www.youtube.com/watch?v=GN528J57Oew

a vlastne aj druha : https://www.youtube.com/watch?v=9IMK_-p69yk
maaaaaarha takto to vyklepat... ja bych' mu tu pravu nohu zlomil na troje a priviazal za ucho :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa autolaik »

A teraz dolu z oblaciku do reality....Este sa spytat profi vodicov ci by radsej europsky kamionik s automatom (asi je rozdiel cely den mixovat s kvaltpakov hentej opachy ako kazdodenny chlebik ako si to len popozerat z obyvacky na youtube) a aj majitelov firiem co by radsej vo svojej flotile kamionikov zivili a hlavne ci by obstali v cene na kilometer s konkurenciou (max povolena vaha na nasich cestach je dana,ze by toho odviezli viac prd zavazi)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja to neovplyvnim, nie som ani sofer, ani majitel. Kto sa chce citit velkym kamionistom, moze hacat za automat, rano klapne Dé a vecer pri vyplnani logbooku nahodí Pé. V pohode.

Hento su trosku ine masinky ako si videl u nas na cestach... TROSKU.
V neposlednom rade, truck sa specifikuje a customizuje podla toho, na ake roboty sa bude pouzivat. Neviem ci su 18kvalty automaty, nie som v tomto businesse takze to ide mimo mna, ale hentie stroje z nejakeho velmi dobreho dovodu tych 18 kvaltov maju. Rozdiel v spotrebe polahky 4 litre na 100km alebo motohodinu ; v zivotnosti inych komponent pol miliona kilometrov len tak fikne.

Co je dolezite - hentie Peterbildy a Kenworthy funguju v najtazsich podmienkach, kde to automaticke srágory davno vzdavaju. Aljaska -45 stupnov, Australia plus 45, iny nez manual W900 nevidis. Neviem preco, ale bude to nieco ako 40 rocne Toyoty v Afrike a chudobnej Azii, chodia a chodia a chodia.

Ale tu poznamku ze by som mu (soferovi) pravu nohu zlomil a uviazal za ucho si postrehol ? Vyplyva z nej ze by som chcel aby sa k mojim strojom takto chlapci spravali ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa biker610i »

aj dnes u nas behaju tahace co maju manualne radenie. Ked som zacinal tak som zacinal na scaniach 124L a neskor mal mal mercedesy actrosy a na tychto bolo manualne radenie . Na scanii som radil pakou a na mercedese joyistickom ( elektronicke radenie). Teraz tiez beham na scanii ale to uz je cisty automat. A americke tahace obcas stretavam vo Francuzku ale tam asi vacsinou jazdia len vnutrostatku. Americke tahace su dost dlhe a na europskych cestach mas niekedy problem prejst aj s klasickou supravou a tak isto by bol problem aj v niektorych firmach pri nakladkach a vykladkach kedze kolkerazy tam maju naukladany tovar a rozne veci tak ze ledva prejdes alebo male dvory a pod. :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa biker610i »

mp3turbo napísal: 08.02.2022 15:06 Neviem ci su 18kvalty automaty, nie som v tomto businesse takze to ide mimo mna, ale hentie stroje z nejakeho velmi dobreho dovodu tych 18 kvaltov maju.
Napriklad na mercedes actros som mal 8 rychlosti dopredu ktore sa dali polit cize dokopy 16. ked sa napriklad rozbiehas z 0 na 90 tak pocas toho nevyuzivas vsetkych 16 rychlosti. Zalezi ako si moc nalozeny a ci sa rozbiehas do kopca a tak. Rozbiehas sa vacsinou z 3-4ky a potom preradujes ako motor pyta . Bud preradis/podradis o celu rychlost alebo iba o polku zalezi podla otacok a tahu motora
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to plati pre kazdy 18 stupnovy manual predsa, ved inak tych 18 nespravis : low, styri male + styri velke a to vsetko este rozpolené takze 9 krat 2... inak hentie fakt velke masiny sa na stvorke nerozbiehaju lebo castokrat vlečú za ritou 70 ton nakladu bez vlastnej vahy a navesu / navesov. Ano, viacerych navesov.

Stvorka je pre ne proste prilis moc. Akurat kukam australske road trainy, 220 ton, styri privesy. Ten je rád ked na malej trojke vyjde hore kopčekom :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa Acon »

mp3turbo napísal: 11.02.2022 21:19 ...
Stvorka je pre ne proste prilis moc. Akurat kukam australske road trainy, 220 ton, styri privesy. Ten je rád ked na malej trojke vyjde hore kopčekom :)
Nie je. Ak je prázdny, poloplný, pre rozbeh skrátka radí vyššie, lebo to stačí. Pre tie súpravy je úplne iný koncový prevod. Dtto Road train má úplne iné prevody. Aj u nás sú napr ´hače pre nadrozmery, určené pre vysoké váhy zprevodované tak, že maximálku majú 50-60km/h. Jedine v tatre rozmýšlajú a sériovo za smiešny príplatok zaradia do cesty 2oj st prídavnú prevodovku a tak má maximálku pri 16° buď 50, alebo 80km/h
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak ale nebavime sa prazdny ked pisem 220 ton styri vlečky a to su teda ine vlečky nez na Liaz 110 :)

prazdna suprava ma ~50 ton. Jasne neni kopcek ako kopcek samozrejme, ale fakt tie masiny castokrat jazdia naspodku malych prevodov.

Aby som nezabudol - k tomu este maju 500 konove motory volakde na tych navesoch.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa Acon »

Posledné týždne zvyknem sledovať kamionistov čo robia za volantom. Neuveriteľné, no takmer všetci na mobiloch a tabletoch. Toto je jednoznačne dôsledok čumenia do mobilu. Inak sa to nemôže stať. https://fb.watch/bcZqjLend5/
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:( a ten za nim tiez nemal moc velku rezervu na brzdenie... jasne, cez masinu pred sebou hovno vidi atd, atd, ale isiel velmi blizko za tym strojom co nabural atd, atd.

Cele zle.

V Bratislave na moste Lafranconi zastavili policajti nejakeho zuriveho narusitela obcianskeho poriadku a pravdepodobne mu chceli udelit ukrutnu pokutu aspon 30 eur... kamion za nimi to napalil bez akehokolvek brzdenia. Rovna sucha cesta, cez den, plne svetlo. Ten tiez daval pozor pred seba...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa Acon »

Mám z dnešku v navi jedno video. Bernolákovo, výjazd z kruháču smer V.Biel, predomnou nákladiak 3oj náprava s naloženým bagrom cca 8-10t ďaleko pred ním brzdila oktávka so smerovkou, že odbočí vľavo. Už stála, nákladiak sa blíži, už som čakal, že ju zrámuje tak som začal trúbiť. Asi som ich oboch zachránil, lebo možno 10m za oktávkou dupol na brzdy, ABS kvičalo, dym od pneu a meter za ňou to strhol vpravo no bolo to už za odbočkou, pri stredovej čiare oktávka, na krajnici el. skrinka a stĺp, tak myšička medzi jednou stranou cez jarok a späť na cestu. Na nákladiakoch som čo to odjazdil, no nikdy by som nepovedal, že "losí test" s 3oj nápravou a bagrom na korbe sa dá tak bravúrne zvládnuť. No pustil do gatí, po 100m to stiahol ku krajnici rozdýchať. Nabetón čučal do mobilu. na gmaps tu 48.20286599223515, 17.310530725128583, cez street view pekne vidieť križovatku pri Kapustárni, stĺp aj el. skrinku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , kludne mohol aj driemať. Ja cestou z roboty často reagujem až na drganie spolujazdca.
Hladina alfa. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní