Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje...

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje...

Príspevok od používateľa Sprtos »

Chcem sa s Vami podelit o skusenost mojho znameho automechanika. Pred cca pol rokom menil zakaznikovi lozisko na prednom kolese, pretoze hucalo. Po vymene vsetko ok. O pol roka ten isty zakaznik spat s tym, ze lozisko opat huci. A preto sa moj znamy rozhodol v predajni lozisko reklamovat. Jednalo sa o lozisko znacky FEBI. Vysledok reklamacie: Reklamacia neuznana, pretoze lozisko nie je znacky FEBI. Kedze moj znamy sa s predajcom dobre pozna a vsetko zdokladoval, predajca objednal od dodavatela opat ten isty typ loziska znacky FEBI. Ked mu doslo na predajnu zavolal si mojho znameho a pred nim rozbalil krabicku s loziskom znacky FEBI. A co myslite, co nasli v krabicke? Lozisko FEBI? Figu borovu.Bola tam najlacnejsia dostupna Cina na nasom trhu...okamzite predajca volal dodavatelovi, ze co to ma znamenat a ten mu zlozil telefon. To uz sme naozaj na Slovensku take hovada?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A keď ho tam dával pred pol rokom bol ten kamarát mechanik po očnej operácii? Dnes treba dávať pozor na všetko vždy a všade. :4012:
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Trucker694, reagovat na Teba viac ako touto kratkou vetou je uplne zbytocne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Aj na tvoju tému detto :28b7:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To uz sme naozaj na Slovensku take ho***?

- áno. A ešte horšie - vinník sa cíti byť urazený a poškodený hľadá chybu u seba.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa trucker694 »

Gabo a bude ešte horšie, lebo dopyt po cene urobil ošiaľ a nikto nehľadá kvalitu! Toto využívajú nepoctiví predajcovia, obchodníci, opravári. Česť výnimkám, ale už ich je ako šafranu, a preto každú vec bohužial kontrolujem, hádam sa, nepreberám, posielam späť, nechávam na pulte. Predavač má so mňa hrôzu, lebo som tvrdá hus na sklbanie, robil som dosť dlho obchod takže ofajčenie je dnes štandard. A darmo sa zadávateľa dotkla moja poznámka, mechanik ch.uj lebo nekontroluje čo montuje, oy8bal by som súčiastky dealerovi o hlavu medzi dverami, a viac krát by si to nedovolil. :4012:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri výrobe naozaj najdrahších aut z produkcie grupy sa x krát menil spojovací material , aby sa uštrilo. Teraz je ne štítkoch rozsypaný čaj a aj skladníci už jebu na to prelepovať to :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A hadam si niekto nemysli, ze dnes hoc aj premiove znacky vyberaju dodavatelov dielov podla kvality :40bd:
Prvorada je cena, potom cena a potom nejake specifika co sa tyka technickych parametrov.
Ze origo diely su najkvalitnejsie? Mozno, mozno prave preto, ze splnaju technicke parametre, no iste veci by sa dali istotne vyrabat aj odolnejsie, trvacnejsie, avsak to odporuje kapitalizmu.
Je az tragicke sledovat niektore diskusie o novych autach, kde majitelia napriek zaruke riesia opravy radsej dielami z druhovyroby, prave koli tomu, ze vyzeraju odolnejsie, teda aspon daky predpoklad vyriesit problem na dlhsiu dobu, hoc aj, ked to hradia z vlastneho vrecka, no uz ich omrza to riesit cez zarucnu opravu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Co tu riesite Febi nieje ziadny vyrobca lozisk no ja teda nepoznam vyrobcu lozisk znacky FEBI , ak niekto ano dajte link, ak kupujete loziska treba sa orientovat na znacky znamych firiem a nie FEBI , Febi blistein je prebalovacia firma ako dalsie
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

čo by sa dialo? Keď je všade bordel tak čakáš že v takom maloobchode bude všetko "podľa pravidiel"? Darebáctvo sa tu netrestá a ako v socializme - deň keď niekoho neodrbeš sa neráta.
Cigán s ukončeným 6. ročníkom je starosta, sopliak ktorý celý deň sedí v kaviarni je milionár, daniar je platený mafiánom... no tak si tu žijeme, taká africká banánová republika v strednej europe...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Lubos Zimovcak - skoro všetko je vyrobené v Číne, preto by sme tým nemali byť prekvapení. Aj Číňania jazdia na autách a na ich kladkách určite nie je napísané Made in Slovakia :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ono je kľudne možné že je to vyrobené v nejakej búde v EU, drbnú tam Made in china, kto by to tam už len hľadal a niečo riešil...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poteším,aj v prémiovom Audi nájdete dokonca vnútry prevodovky ložisko čo nepoteší,no a nesklame vás
[img]https://i.postimg.cc/tZZcZg5T/DSCN8031.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/ykXbStFF/DSCN8035.jpg[/img]

Ako sledovať výrobcov prvovýrobových dielov je dnes deprimujúce.Tam máte od Brazílie po Vietnam každý štát a už len čakám kedy nájdem Somália alebo Bangladéš pretože výroba ide stále do chudobnejšej krajiny a je jedno že ešte včera všetci pásli kozy,nenažranosť tých čo majú plnú riť je nekonečná
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje...

Príspevok od používateľa seven549 »

Sprtos napísal: To uz sme naozaj na Slovensku take ho***?
to fuguje takto uz min 8 rokov.casto ani predajcovia dielov nevedia co sa dnu skryva ved je to zabalene.raz som kupil do auta na predaj capy riadenia od starline a dnu diely trw.ja vzdy ak nieco objednam cez servis otvorim preverim a ak je to zle odoslu to spat.nestopji ma to nic horsie je to uz z internetu ale take loziska si davam na auto skf su made in francuzke spanielske alebo kupim origos.vacsinou su ceny skoro rovnake a problemy minimalne.

nedavno som si kupil na mondeo brzdove kotuce a dosky trw.jedna jazda cez cerovicu a leteli prec.ked som pozrel ceny originalu ze mi daju za 105 euro dosky a kotuce posadilo ma.to iste som dal za to nic.bud tie smejdy zdrazeli alebo origos diely zlacneli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby boli ceny originál dielov približne rovnaké,nikto by ani neokašlal kupovanie tej všehochuti čo sa podobná.Čo ale sa posledné mesiace deje nevedia predbežne ani "domáci" - ceny stále stúpajú.Nitkto nablízku nebol tak mi kývol predajca nech pozriem poza chrbát,bolo 7...teraz 14 e.- za drobnú ale nutnú vec ktorú inde ani neviem kúpiť.krát 4ks za niečo čo sa zmestí v dlani. Ono čím je to špeciálnejšia maličkosť tým viac je nutná.Potom odpovedajte na otázky typu koľko to bude stáť,ak to isté pred krátkou dobou bola polovica.Celý tento svet je jeden velký podvod,pretože cena niečoho môže pre špecifický dôvod ísť hore o 20% lebo ....ale oni sťahujú výrobu tam kde chudákovi čo to vyrobil menej než platili včera.Ale cena dolu ? Ide jedine vtedy,ak tá sviňa čína zaplaví trh porovnatelným a oni nepredajú jediný kus. (bodaj by aj,za 5 x vyžšiu cenu)
Ale...má to aj svetlé stránky,kto pátra ten vypátra kde sa to drahé (to isté) dá získať za zlomok ceny.A niekedy sú to až smiešne veci,pretože zistíte že kľúčový komponent (int.obvod) v často sa kaziacom drahom diely je za eurocenty,ale...kúpiť ho viete v páse určenom pre automaticovanú montáž čo je pár sto kusov ...za cenu menej ako jedného komponentu v autorizovanom.
Stačí že mizerne odbrúsia označenie a mikroskop odhalí pod uhlom svetla.Dnes si nič nemôžte dovoliť objednať len tak z voleja,pretože kto hladá...nájde.A najistejšie zarobený peniaz je ušetrený.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných