832 925
inzerátov
Pridať inzerát

Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje...

Obsah fóra Auto-moto fórum Bežné poruchy dieselových áut
Odpovedať Nová téma
123>
Autor Správa
Sprtos
Nová tvár - Trabanto (13)
Založený: 22 október 2016
Nabehané: 3 dní 16 hod 34 min
Predmet: Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje... PríspevokZaslal: 01.12.2018 10:09   
Chcem sa s Vami podelit o skusenost mojho znameho automechanika. Pred cca pol rokom menil zakaznikovi lozisko na prednom kolese, pretoze hucalo. Po vymene vsetko ok. O pol roka ten isty zakaznik spat s tym, ze lozisko opat huci. A preto sa moj znamy rozhodol v predajni lozisko reklamovat. Jednalo sa o lozisko znacky FEBI. Vysledok reklamacie: Reklamacia neuznana, pretoze lozisko nie je znacky FEBI. Kedze moj znamy sa s predajcom dobre pozna a vsetko zdokladoval, predajca objednal od dodavatela opat ten isty typ loziska znacky FEBI. Ked mu doslo na predajnu zavolal si mojho znameho a pred nim rozbalil krabicku s loziskom znacky FEBI. A co myslite, co nasli v krabicke? Lozisko FEBI? Figu borovu.Bola tam najlacnejsia dostupna Cina na nasom trhu...okamzite predajca volal dodavatelovi, ze co to ma znamenat a ten mu zlozil telefon. To uz sme naozaj na Slovensku take ho***?
Citovať
trucker694
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (142)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 14 dní 19 hod 17 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 10:40   
A keď ho tam dával pred pol rokom bol ten kamarát mechanik po očnej operácii? Dnes treba dávať pozor na všetko vždy a všade.
Nová tvár - Trabanto (13)
Založený: 22 október 2016
Nabehané: 3 dní 16 hod 34 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 10:52   
Trucker694, reagovat na Teba viac ako touto kratkou vetou je uplne zbytocne.
Citovať
trucker694
PríspevokZaslal: 01.12.2018 11:19   
Aj na tvoju tému detto
Povedomá tvár - Favorito (22)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 5 dní 21 hod 22 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 11:39   
To je to preco potom dochadza k pindaniu na znacky vyrobkov, ktore v podstate maju byt kvalitne a overene, pinda sa na brzdy, loziska, a v podstate vsetko a nakoniec sa dojde k tomu, ze vsetko je prebal s ciny, lacny cinsky vyrobok nikdy v zivote nebude kvalitny, nikdy. Myslim tym cinske napodobeniny originalnych vyrobkov, proste je to vyrobene ako smejd a preto to je lacne. Pozor treba dat na divne znacky pochadzajuce s polska takisto su to prebalovane cinske vyrobky. Tiez som sa teraz o.ebal som kupil nabijacie baterie do jednej veci, ktoru teraz velmi malo pouzivam, tak som zvolil lacnejsie, ked prislo pozeram povod polsko, vyroba cina. Ich nabijanie je kontrolovane softverom a nabijanie baterii sa nevie korektne ukoncit nevie mu urobit stop, len chybovu hlasku o probleme s bateriami cize su v podstate nefunkcne od zaciatku. Uz v tom je prvy rozdiel napr. medzi GP a nejakou spro.tostou s ciny.
Povedomá tvár - Favorito (38)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 10 dní 3 hod 5 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 11:40   
To uz sme naozaj na Slovensku take ho***?

- áno. A ešte horšie - vinník sa cíti byť urazený a poškodený hľadá chybu u seba.
trucker694
Predmet: . PríspevokZaslal: 01.12.2018 15:36   
Gabo a bude ešte horšie, lebo dopyt po cene urobil ošiaľ a nikto nehľadá kvalitu! Toto využívajú nepoctiví predajcovia, obchodníci, opravári. Česť výnimkám, ale už ich je ako šafranu, a preto každú vec bohužial kontrolujem, hádam sa, nepreberám, posielam späť, nechávam na pulte. Predavač má so mňa hrôzu, lebo som tvrdá hus na sklbanie, robil som dosť dlho obchod takže ofajčenie je dnes štandard. A darmo sa zadávateľa dotkla moja poznámka, mechanik ch.uj lebo nekontroluje čo montuje, oy8bal by som súčiastky dealerovi o hlavu medzi dverami, a viac krát by si to nedovolil.
Legenda - Ford T (641)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 10 dní 13 hod
PríspevokZaslal: 01.12.2018 15:47   
Pri výrobe naozaj najdrahších aut z produkcie grupy sa x krát menil spojovací material , aby sa uštrilo. Teraz je ne štítkoch rozsypaný čaj a aj skladníci už jebu na to prelepovať to
Obľúbený člen - Bawo (90)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 12 dní 2 hod 20 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 15:55   
A hadam si niekto nemysli, ze dnes hoc aj premiove znacky vyberaju dodavatelov dielov podla kvality
Prvorada je cena, potom cena a potom nejake specifika co sa tyka technickych parametrov.
Ze origo diely su najkvalitnejsie? Mozno, mozno prave preto, ze splnaju technicke parametre, no iste veci by sa dali istotne vyrabat aj odolnejsie, trvacnejsie, avsak to odporuje kapitalizmu.
Je az tragicke sledovat niektore diskusie o novych autach, kde majitelia napriek zaruke riesia opravy radsej dielami z druhovyroby, prave koli tomu, ze vyzeraju odolnejsie, teda aspon daky predpoklad vyriesit problem na dlhsiu dobu, hoc aj, ked to hradia z vlastneho vrecka, no uz ich omrza to riesit cez zarucnu opravu.
Citovať
braga
Známa tvár - Feldo (75)
Založený: 26 október 2009
Nabehané: 8 dní 7 hod 26 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 15:56   
Co tu riesite Febi nieje ziadny vyrobca lozisk no ja teda nepoznam vyrobcu lozisk znacky FEBI , ak niekto ano dajte link, ak kupujete loziska treba sa orientovat na znacky znamych firiem a nie FEBI , Febi blistein je prebalovacia firma ako dalsie
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (349)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 14 dní 15 hod 58 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 16:04   
Tento týždeň mi mechanik menil rozvody, prvy x po 240.000 km.
Remeň, ako nový, vodné čerpadlo.., síce plastová vrtulka...,ok, kladky,ako NOVÉ...

do 300.000 km by vydržali ako nič..
Na kladkach...z auta,od vyroby:
Made in CHINA....
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (216)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 7 hod 4 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 16:11   
čo by sa dialo? Keď je všade bordel tak čakáš že v takom maloobchode bude všetko "podľa pravidiel"? Darebáctvo sa tu netrestá a ako v socializme - deň keď niekoho neodrbeš sa neráta.
Cigán s ukončeným 6. ročníkom je starosta, sopliak ktorý celý deň sedí v kaviarni je milionár, daniar je platený mafiánom... no tak si tu žijeme, taká africká banánová republika v strednej europe...
Citovať
gnagy
Povedomá tvár - Favorito (38)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 10 dní 3 hod 5 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 16:19   
Lubos Zimovcak - skoro všetko je vyrobené v Číne, preto by sme tým nemali byť prekvapení. Aj Číňania jazdia na autách a na ich kladkách určite nie je napísané Made in Slovakia :)
hjundai
Vážený člen - Gallardo (216)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 7 hod 4 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 16:28   
ono je kľudne možné že je to vyrobené v nejakej búde v EU, drbnú tam Made in china, kto by to tam už len hľadal a niečo riešil...
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2130)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 01.12.2018 16:31   
Poteším,aj v prémiovom Audi nájdete dokonca vnútry prevodovky ložisko čo nepoteší,no a nesklame vás

Ako sledovať výrobcov prvovýrobových dielov je dnes deprimujúce.Tam máte od Brazílie po Vietnam každý štát a už len čakám kedy nájdem Somália alebo Bangladéš pretože výroba ide stále do chudobnejšej krajiny a je jedno že ešte včera všetci pásli kozy,nenažranosť tých čo majú plnú riť je nekonečná
Citovať
Odpovedať Nová téma
123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Bežné poruchy dieselových áut