co kupit???prosim o radu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

co kupit???prosim o radu

Príspevok od používateľa jupos23 »

zdravim, chcel by som kupit Audi, ale neviem sa rozhodnut medzi Audi A4 Avant, 1,9tdi 4x4, Audi A4 Avant 1,8t 4x4 a medzi Audi A6 2,8 V6 4x4. rok vyroby su od 98 do 00. viem, ze to nie je ziadna slava, ale na nove nemam :41c2: viete mi poradit co kupit? popripade nejake klady, zapory, osobne skusenosti, ....... budem vdacny za kazdu rozumnu radu...dakujem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

podla mna bude benzín v lepšom stave :41c2:
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

Ja by som isiel inou metodou. Davas dokopy A6 a A4 a potom benzin a diesel. Najprv sa rozhodni ci ti staci mensie alebo vacsie auto potom ci diesel alebo benzin. Jazdis dlhsie trasy dialnice alebo mesto a kratsie trasy. Az ked budes toto vediet tak o motoroch ti poradia iny ludia. Ja audi nemam. Ale to co som napisal plati pre vsetkych.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokial by si mal ísť do A4 v diesly, tak to bude s najvačšou pravdepodobnosťou poctivo jazdené auto (dosť vyjazdené) ako každý diesel od VW group... Nevýhoda A4 je predná viacprvková náprava, kôli ktorej sa cena údržby dosť predražuje. Oproti Octavii Combi, Golfu Variant, ktoré majú obyčajné predné nápravy nezískač nič viac... Kradnú sa všetky rovnako
jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupos23 »

dakujem za rady. vypisal som tie modeli, aby ste vedeli o ake auta sa jedna. ale skor by ma zaujimala ta stranka motorizacie. vase skusenosti s nimi. variabilnost a pouzitie ani tak nie, ako tie info o motoroch, kladoch, zaporoch, o napravach, o servise.....proste o com sa da....popripade ich konkurentoch. este raz dakujem za odpovede
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Ja by som doporučoval jednoznačne A6 Diesel,nie že by som
bol zaujatý na naftu ale až si mal doteraz len benzíny tak za
chvíľu zistíš že si o nič neprišiel práve ak kúpiš diesel ktorý je
vo forme musí bezchybne šlapať dlhé,dlhé roky.Avšak vyhni sa
motoru 2.5TDI 150PS je to také malé nešťastie,motor samotný
je kvalitný ale všetko ostatné nie.A6 by som uprednostnil kvôli
neporovnaťelnej priestrannosti oproti A4.Ešte toľko až tomu
teda moc nerozumieš nenechaj sa oklamať sladkými rečami
hlavne v bazároch že akurát to auto ktoré chceš kúpiť je úplne
super a bezchybné nevedia o nom ani hovno lebo ho doviezli
a chcú iba zarobiť.Nato by som ti doporučil kupovať autíčko
s niekym kto sa autám ROZUMIE.
jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupos23 »

super. dakujem. aj ja som pocul o motoroch 2,5 diesel iba to najhorsie, takze celkovo sa snazim tymto motorom co najviac sa vyhybat. alebo su tie silnejsie 2,5 lepsie??? v tomto buhuzial nemam ziadne skusenosti....nejake skusenosti sice s autami mam, ale ak pojdem kupovat, tak jedine s mechanikom....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mechanik ti v tomto pripade vela nepomoze - bez rozobratia cerpadla a jeho diagnostiky nijako nezisti v akom je skutocnom stave a ci sa ti nevysere o dva tyzdne.

okrem mechanika je mimoriadne podstatna osoba pri kupe auta aj diagnostik. Pocitace dnes vladnu svetom...
tupon
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2008 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tupon »

Podla mna na 1.8T nie je nic nespolahlive a povazujem ho zatial za najlepsie co VW zatial urobil. Na A4 tak akurat. Isiel by som donho. Samozrejme rozhodne konkretne auto.

Ist do TDI-cka v audine combi do r.2000 mas velky risk. Ani za boha!95% predavanych mas pekne vyjazdenych a ako vyjazdenych sa pri obhliadke nedozvies
jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupos23 »

dakujem vam za odpovede....stale som to nekupil, lebo sa fakt neviem rozhodnut...i ked vacsmi ma to taha k A6 2.8 V6, ale ta spotreba......ach jaj........zas na druhej strane pravda je taka, ze rocne najazdim tak do 10 000 km.....pozeram sa po tomto, lebo chcem velke, priestranne, spolahlive a bezpecne auto....vacsinu najazdim ale v meste.....viete mi niekto povedat, co ma bude stat servis a nahradne dielce???....dakujem za odpovede
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nikto Ti nepovie co budu stat nahradne dielce,kedze nikto nevie co za auto kupis a co bude potrebne na nom vymenit...kazdopadne bezne diely su zrovnatelne so vsetkymi autami v tejto triede,tam vela nenavyberas...konkretne naprava napriklad,kompletna sada Ta vyjde cca 300 €...co je teda jedna z veci,ktore budu pravdepodobne uz potrebne vymenit..rozvody a kadeco ine..rataj tak 1500 € bokom,aby si mohol dat auto do poriadku..ale mozno kupis auto od dedka,co ho ma v garazi a jazdil len v nedelu do marketu..ale to su zvacsa vsetky auta take..aspon na slovensku.. :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných