Peugeot 407 1,6HDI al. 2,0HDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mojko38
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 1,6HDI al. 2,0HDI

Príspevok od používateľa mojko38 »

CHCEM KUPIT P407 PORADTE NIEKTO AKE TO JE AUTO A CI RADČEJ 2.0HDI AL. 1,6HDI. Ďakujem za rady.
Tomike
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.05.2007 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomike »

Jazdim sice na 406 Hdi, ale mam na 407 2.0 Hdi slusne odjazdene. motorizaciu doporucujem jednoznacne 2.0 Hdi, ale necakajte spotrebu 5,2 l ako na Octaviach a Pasatoch. real tak 6-6,5l co nie je ziadna tragedia. Slabinou Peugeotov Hdi (406 aj 407) su presmykavajuce spojky hlavne na vyssich prevodovych stupnoch. 1.6 Hdi je pri obsadeni viacerymi osobami slaba. Treba vyberat auto s jasnou historiou.
duro55
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15.10.2006 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro55 »

ja by som tiez bral radsej 2.0. ja mam C5, r.v. 2005, 2.0HDI, s 136 k, mam priemernu spotrebu 6L, a to mam combi a byvam v kopcoch. v peugeotoch su rovnake motory a aj spotreba je skoro rovnaka(rozdiel mozno deci). osobne som jazdil aj na 407 1.6HDI, nemam ziadne vyhrady ani proti tomuto agregatu, hadam len to, ze na take tazke auto je 110 k malo. s tou 2.0 verziou sa zabavis viac a ma len o pol litra vacsiu spotrebu. ak sa budes chciet nieco opytat kludne mozes. maj sa!!!!
sused
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.01.2007 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sused »

Znamy ma dve 407miny.Jednu 1,6 HDi a druhu 2,0Hdi.Na ten dvojliter nadava,ze strasne vela zerie.Kombinovane na nom robievaju okolo 8litrov.V meste ,ze sa s nim nevedia dostat pod 9.Nechcelo sa mi to verit a nasiel som na nete viacej testov tohto modelu s danou motorizaciu a vsetky sa zhodovali v tom, ze 2.0 HDi 100kW je sidce vhodnejsi motor k danej vahe auta,ale ma vyssiu spotrebu ako sme boli zvyknuty u 2.0HDi.Myslim,ze v jednom teste pisali,ze na dialnici ustalenou rychlostou okolo 2000 otacok ukazoval palubak 7,3 litra.Nechcem tym povedat ,ze je to zly motor ,ale ked chce nieto jazdit skor na spotrebu tak ten 1,6 HDi je asi lepsia volba.
kuromuro
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.02.2008 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuromuro »

no jak ti mozem trochu poradit,tak ja som mal niekolko peugeotov 407,aj 2.0hdi aj 1.6hdi,aj sedan aj combi,so spotrebou to je fakt ze 2.0hdi zerie o dost viacej ja som mal na 2.0hdi tak do 8.0litrov spotrebu a to som brutalne nejazdil ale tento motor zerie vela po meste a na kratke vzdialenosti a ked je studeny tak nema taku axceleraciu ako 1.6hdi,1.6 hdi mala spotrebu do sest litrov,ale su v tych motoroch rozne servo motory a na 2.0hdi sa to dost drbe pri viac kilometroch a robi to ked pomaly parkujes a zalomys volant,ale hlavna zavada tychto peugeotov je ze na prednej naprave odchadzaju otocne capy a tak to klepoce ked bachnes do jamy a nema to stabilitu na ceste,dalsi hendikep je ze predok je moc dlhy ale da sa na to zvyknut a ma ho moc nizko takze je lepsie s nim parkovat zadkom,inac som bol s nimi velmi spokojny,je to prekrasne dizajnove auto.a hlavne pozor na odtocene kilometre,o tom by som ti mohol hovorit ako sa tu na slovensku oje...bava aj mna takto dostali
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných