Co ak zostanem stat na dialnici v 3 pruhu...?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Co ak zostanem stat na dialnici v 3 pruhu...?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Moze sa clovek pokusit zastavit dopravu v dalsich 2-ch pruhoch,ak zostal stat z technickej,alebo inej neznamej priciny v 3-tom,teda najrychlejsom pruhu...?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki :40bd: :40bd:

rudo situacia ba priam luxusova, mna hned napadne TT-BA "dialnica" az v PRVOM rade vyzeniem osadku a seba daleko za zvodidla, zapol by som BLIKACE keby bola aspon elektrika funkcna, automaticky, este pred zastavenim auta, keby sme naaaahodou prezili a boli bezpecne mimo cesty, zacal by som zhanat kto ma mobil, alebo nejaku moznost ako zavolat sipku, policajtov, 112 atd.

relexnu vestu, trojuholnik a podobne somariny nespominam, lebo by som ich ani nepouzil - strata casu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..chlapci,budete prekvapkani... :-\
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

ja si myslim ze konkretne TT-BA je bezpecnejsie zastavit v tom najrychlejsom pruhu ako v najpomalsom. v prvom rade menej aut a v druhom ten co ide v tretom sa aj pozera na cestu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to máš jedno. V týchto prípadoch ide o reťazovú reakciu. Ten pred Tebou sa ešte uhne v pohode, Ty ešte tiež, ten za tebou už len tak tak, ten ďalší to ešte ustojí no taký 6-8 v poradí už nemusí. Závisí ako rýchlo sa ide, ako husto, aké sú plné pruhy... Tie búračky do zastaveného vozidla sa dejú vždy tak, ž eten pred Tebou sa na poslednú chvílu vyhne lebo akurát má kam a Ty máš zrazu pred sebou prekážku, vedľa Teba obsadený pruh, na druhej strane jarok, alebo zvodidlá, ubrzdiť nie je šanca.....
V takom prípade ako Rudo hovorí, rýchlo preč, trojuholník z aauto ku zvodidlám tak 150m. Ja vozím 2 tak jeden by som capol na strechu
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Nech Boh ochraňuje všetkých, ktorí by boli nútení zastaviť na trojpruhovej "diaľnici" medzi BA a TT.

Bol som svedkom pár nezávideniahodných situácií, kedy kamionista na poslednú chvíľu sa vyhol zastavenému vozidlu. V tomto prípade je doslova zlatá rada - dodržiavať bezpečnostnú vzdialenosť, lebo aj mnohí kamionisti jazdia za sebou v 15m odstupoch. A to veru nie je bohviečo, ak ten pred ním prudko začne brzdiť...

Naozaj niektorých nechápem. Majú pred sebou "stenu", ktorá ich môže kedykoľvek rozdrviť, no aj napriek tomu jazdia k sebe nebezpečne blízko. Druhá vec, ak jazdí takto za sebou 5 kamiónov a vodič v strednom pruhu sa chce zaradiť do pravého pruhu (napr. kde vychádzať z diaľnice), tak jednoducho má smolu - musí sa natlačiť medzi dvoch, ktorí majú tú NEbezpečnú vzdialenosť najdlhšiu. Nič príjemné, no našťastie sa to až tak často nestáva.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Co ak zostanem stat na dialnici v 3 pruhu...?

Nuž ,veriaci to majú jasné, začať s -Otčenáš ktorý si....

,ale čo my ateisti?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak si nejaka cica mica tak nic ... ak nie prvy, druhy, tak treti urcite zastavi a odtlaci karu z pruhu niekde do priekopy ale na kraj, a ani do roboty nebudes meskat. ale odtah asi len za protisluzbicku (na rusnom mieste to asi nikto nebude opravovat)
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Nuž, lebo načo by nám boli na najfrekventovanejšom diaľničnom úseku odstavné pruhy?
Názor, ktorý tu padol, že je to snáď bezpečnejšie ako v pravom pruhu, nie je vôbec na zahodenie a niečo na ňom bude. Menej áut nalepených na sebe, viac pozornosti, zväčša skúsenejší šoféri.

P.S.: Snažím sa predstaviť si situáciu, kvôli ktorej by som v ľavom pruhu zastal tak, že by som sa nestihol dokotúľať do pravého. Napadá ma iba nehoda.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

samozrejme ze taka situacia aby si mohol zastat v tretom pruhu opravnene asi neexistuje. potom by som dufam ze musim zastat na mieste kde sa da vyst co najviac mimo cestu aj za cenu nejakeho narazniku odtrhnuteho lebo je to stale ovela lepsie ako to co sa zarucene stane s mojim a x dalsimi autami
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

my ateisti budeme pizdiť na doktora fica, lebo nás okráda, tým pádom, nemôžeme mať každý rok až dva fungl nové bezporuchové auto a musíme sa bť že sa nám to staré pokazí v treťom rýchlom pruhu a tým pádom nám neostáva nič iné ako sa stať ovcou ktorá patrí do zástupu oviec veriacich a začať sa modliť. toť moja rozprávka.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rudolfo63 napísal:..chlapci,budete prekvapkani... :-\
a kedy das spravnu odpoved ? :zg282:
zajtra tam zacnu tiahnut davy CPckarov, zevraj sa ma aj zima vratit, nebolo by zle...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

qwertzuiop napísal:samozrejme ze taka situacia aby si mohol zastat v tretom pruhu opravnene asi neexistuje. ..
náhly výpadok motora z akýchkoľvek príčin, plné oba pruhy, kým postojíš nikto Ťa skrátka nepustí a si v treťom ani si sa nenazdal.
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Zastanem si pred auto a vlastným telom budem brániť aby doňho niekto nenabúral. No čo by som urobil...zdrhám :d :D Raz som havaral som v reťazovej havárií asi z ďalšími 10 autami, predok celý rozbitý, mne sa zázrakom nič nestalo, bolo to v strednom pruhu. Otvoril som dvere, obzrel či nejde auto a zdrhal za zvodidlá 10 metrov a čakal do príchodu niekoho, kto tam pôjde za mňa. Pán predomnou si veselo pozerá rozbitý predok a zadok, kričím mu, že či ho život omrzel a on v kľude obkukáva.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..tak,kazdy z Vas ma pravdu...
Na obchvate pri Munstere som siel v tretom pruhu,ked auta zacali brzdit,prve dve auta stihli obist,ja nie...Obok mna uz slo auto,a uz pri brzdeni som zapol vystrazne.Najprv ma napadlo,nehoda...Ale auto bolo len jedno.Vodic sedel v aute a tak jedinou moznostou bola nahla nevolnost,alebo infarkt...Bol to starsi pan,krcovite sa drzal volantu a na moju otazku,ci mam volat ambulans mi odpovedal...Pomozte mi na pumpu...
On totiz stal na urovni pumpy.neskoro si uvedomil,ze chce natankovat a dalsia bola asi 42 km dalej...Skusil som jedinu moznu vec...Mal som komplet zachranarsku uniformu na sebe,rukou som daval znamenie v strednom pruhu,aby spomalili...Pomohlo to.Auta zapinali vystrazne smerovky a aj kamiony zastali.Starkeho som dostal do odstavného pruhu,mal len jednu moznost,cuvat do vjazdu na pumpu,co je sice prisne zakazane,ale ina moznost nebola...Takze asi tak...Nikdy,ale to NIKDY !!!...,neskusajte ustavovat trojuholnik v takejto situacii!Nemusi sa to vyplatit...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní