Citroen xsara picasso 1,6i 70kW 2001 autodiagnostika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jodidodi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.02.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Citroen xsara picasso 1,6i 70kW 2001 autodiagnostika

Príspevok od používateľa jodidodi »

Nemá niekto skúsenosti s diagnostikou auta pomocou ELM 327? Popr, aký programík by na to fungoval najlepšie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má,je to bieda.Syn to dotrepal lebo chcel mať niečo vlastné a nemusel 100 km domov do dielne.Tak sme to odskúšali na všetkom čo bolo v dielni.Keby to bolo moje,už je v smetiach.Ale na totálnu amatérinu by napr.VW group ako tak išiel,Opel.Peugeot,Renault katastrofa,síce je vytvorených stovky vecí,ale nie sú obsadené,čiže niet z nich výstup.ELM má ale odnoží vyše,tak nie je isté že sa bavíme o jednakej variante.Tiež ma vcelku zaujíma skúsenosť iných,teda ak sa nejedná o takých čo im stačí čítať chybové kódy,prípadne otáčky a teplota,ale či dokážu napr. aspoň korekcie vstrekov,alebo prispôsobovačky
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Presne tak, na PSA jedine Lexia/Proxia, ostatne je strata casu a penazi. Soft sa zohnat da, trochu problem je kabel, ktory som pod 200 USD nevidel.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

na psa je super dec superscan,ale to je oficialny soft,a neverim ze to zaplatis.
v tvojom pripade tak cina pps,ale tam nikdy nevies,kolko ten kabel pojde.
a uz som mal aj take auta,kde ten cinsky zazrak sposobil viac skody ako osohu.
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Prijemny vecer.

Potreboval by som diag. na focus 1,6 12/98.

Vedeli by ste daco odporucit?

Proste je problem to, ze akekolvek cidlo alebo senzor odpojim nic nesvieti aj maf som odpojil a nic, lambda tiez nic, cidlo vacky tiez nic a pritom si motor vesele bezi!!!

Jedine co nerozchodi je hall snimac zospodku motora k prevodovke.:-))

Car nema dobry vykon ani spotreba neni bohvie aka.
Filtre oleje a vyfuck komplet nove. Sviecky tiez, gumy nafukane, rucna povolena, auto prazdne.
Focus ide rovnako s odpojenou lambdou ako so zapojenou. Aj spotreba na deci rovnaka na tisic km.

Lambda vybrana a testovana v plameni butanoveho horaka-dava nap. od 0,2 do 0,9. Vyhrievanie funguje.
Osciloskop mam neaky tesla 1980 ale priebeh dava.
Zaujimave je, ze vobec neraguje rj na zmenu po stlaceni brzd. pedala ani po prisati do sania trocha plynu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

janbaluhrasko.............Proste je problem to, ze akekolvek cidlo alebo senzor odpojim nic nesvieti aj maf som odpojil a nic, lambda tiez nic, cidlo vacky tiez nic a pritom si motor vesele bezi!!!

Žial,je to nepochopenie hierarchie a základných funkcií.Čiže,je to vlastne úplne v poriadku,urobil si chybu v spôsobe diagnostiky.
Prvá chyba,anológový osciloskop je v pomto prípade nepoužitelný.LS potrebuje ustálený stav,akonáhle dochádza k zmene,zvýšeniu (poklesu) otáčok automaticky jej signál vypadáva a opätovne nabieha po ustálení pomerov. Lebo je to LS,tu si treba doštudovať jej charakter práce.Preto nemôžeš jej prácu posúdiť bez časovej osi. To čo si predbežne zistil predbežne nie je chybou,ale logickým a štandardným správaním udaných snímačov.
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Aha takze riadacka si proste po odpojeni senzorov dosadi do vzorca pre vypocet zmesi paliva svoje hodnoty z pamate.

A neaku diagnostiku mi neviete odporucit?

Alebo mam skocit do forda v Nz?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To do detailu neplatí,je viac stavov,ale to už závisí od algoritmu RJ. Tým myslím stav čidlo dáva zlú informáciu,čidlo nedáva signál,je v skrate atd. RJ môže inak vyhodnotiť jeden stav a inak druhý stav.Preto je poznanie algoritmu práce alfa a omega diagnostiky.Preto je diagnostika u nás sto rokov pred opicami.Ani len základy mechanici neovládajú,nie ešte vzájomné súvislosti. Pre príklad uvediem Tebou spomínaný snímač vačky.Niektoré RJ ho potrebujú iba na štart,po načítaní ten signál už nepotrebujú.Signál všetkých signálov je kluka,je nenahraditelný,napriek tomu ho diagnostika neidentifikuje.Jednoducho kým z neho nepríjme relevantný signál,nevie o tom že sa motor točí.Pre RJ stojí. Ford v NZ si netrúfnem hodnotiť,nemám priamu skúsenosť.
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Diky moc ste mi ozrejmili co a ako funguje.
Na citacej diagnostike som bol: chyba dtc 9202 nic ine tam nevedel pozriet dotycny.

Inak tlak paliva je 3,5atm je ok?

Mafko sa da zmerat v amaterskych podmienkach alebo treba dig osciloskop viac kanalovy?
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Teraz mi volal diagnostik ze nieco zistil o kode dtc 9202.
Ze vraj ide o problem palivovej sustavy od cerpadla az po vstreky. Nieco tam nieje koseer.
A vobec v pameti zavad nieje zapisane ze je odpojena lambda, a ani maf ,ani cidlo vacky.
Divne.
Len tato chyba, a po vymazani sa po chvili objavi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných