Citroen Xsara Picasso 1.6 hdi, r.v. 2004 - Neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

philipriska
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.09.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara Picasso 1.6 hdi, r.v. 2004 - Neštartuje

Príspevok od používateľa philipriska »

Zdravím vás, mám problém s Citrónom, začalo to zlým štartovaním, blikaním všetkých kontroliek,vypínanie svetiel počas jazdy, zhasnutie tachometra, neskôr auto nechcelo naštartovať vôbec (vypisovalo chybu - (electronic immobilizer fault) no niekedy sa stalo že chybu nevypísalo a auto naštartovalo. Aktuálne nejde vôbec, chyba - (economy mode active) svieti baterka aj bez klúča. Baterka nová. Auto bolo u miestneho mechanika, v autorizáku Citroen, aj u autoelektrikára, bez výsledku. Prosím o radu, ak by niekto mal podobný problém alebo aspoň návrh čo by to mohlo spôsobovať. Ďakujem

https://www.youtube.com/watch?v=4-PjXTqgEus
philipriska
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.09.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa philipriska »

Ďakujem za vaše postrehy, ešte by ma zaujímalo, je možné že aj ked auto bliká ako vianočný stromček, so štartovaním to nemá nič spoločné? Mňa dosť prekvapuje že auto štartovalo/neštartovalo v podstate náhodne, jeden deň 10 štartov bez chyby, studený/teplý motor, žiadny dym, druhý deň studený štart bez chyby, následný zohriaty nenaskočí, celý týžden auto nešlo, neskÔr záhadne naskočilo.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zameraj sa hlavne na kabelaz(kontakty),ci uz na baterke,alternatore,startery moze sa stat ze nieco bude len povolene,zaoxidovane.Pozri sa aj na uzemnenie ku karoserii ci vsetko je tak ako ma byt
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

podla toho videa odisiel zoskratoval sa diodovy mostik alternatora alebo sa skratoval regler.je to jednoduche zistit treba odpojit od neho kabel a prilozenim ak sposobuje iskrenie tak je v haji.ten zvysok veci co robi robi preto lebo je slaba bateria.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Odkial si???
Skus poprosit o radu : autodiagcz@gmail.com (Martin)
Alebo potom jeden sikovny chalan cez citrony 0905600884 (Peter).
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných