Citroen Xantia - ventilátor kúrenia z BX

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

ako odisiel? ak ti zhorel motor tak ten pasuje z BXa, ale vrtula asi nie..tu mozes pouzit povodnu
xantia21TD
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 06.01.2010 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xantia21TD »

tie gule su rozdielne, su 30 az 70 barove, rozdiel predna naprava a zadna vnutry v gule je tryska ineho priemeru, potom su akumulatorove, hlavny akumulator, SC/CAR gule atd. Hydroactivny podvozok ma 12 gul, activny 10 gul, objednavaju sa podla cisel ale kazdy vyrobca ma svoje cislovanie, aj objem gul je iny 350, 400, 450.treba si dat na to pozor ale radsej to daj menit odbornikom co ich tlacia dusikom.stare gule sa davaju len dotlacat aked je strelena alebo nedrzi tlak potom sa menia za nove.
xantia21TD
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 06.01.2010 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xantia21TD »

dotlak stoji 7-8 aj 10eur za gulu ako kto berie, ked su problemy s pruzenim a zdvihanim podvozku najprv treba dat dotlacit gule, najlepsia je kontrola vsetkych gul, ked to trha pri dvihani alebo nedviha, tak treba riesit korektori na kazdej naprave su spojene mechanicky, treba ich cistit aby lahko chodili.aj LHM plus olej je treba menit asi po 60tis.cize ked kupis citrona s bazaru tak treba to urobit vsetko plus vymena motor oleja rozvody.
rudi77
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.04.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudi77 »

ahoj stala sa mi taka vec ze na mojej xantii nereaguje ovladanie ventilatora na kureni.. auto kuri na maxime ( teda ventilator sa toci na maxime ) ide regulovat teplotu kurenia aj smer fukania ( na okno na nohy a td...) ale nejde regulovat sila ventilatora.. neviete co stym je ?... jeden znamy mi poveal ze musim vymenit regulator kurenia a druhy ze nie ze tam staci vymenit "potenciometer " aj ked sa to nevola tak ale na potobnom principe to pracuje .......
.....
uz mi bolo povedane ze mam naprd predradene odpory.. tak dufam ze ked pojdem do servisu bude to tym...
rudi77
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.04.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudi77 »

patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

chlapy poradte kde moze byt problem

ked je vlhko a auto dlho stoji tak chvilu po zapnuti kluca
ide ventilator iba na 4-na maxime a po urcitej dobe zacne ist aj na ostatnych stupnoch
robi to iba ked je vlhko, pocas sucha nie
musi byt riadne zahmlene auto
uz to tak robi 3 roky
da sa to nejako opravit ,musi sa to len vymenit alebo nie?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

rudi ja som dnes rozbehaval ventilator na xantuške, mal som len zaseknutý uhlik zaoxidovaný, nič nekupuj najprv vyber je to robota na polhodku a skontroluj, všetko si vieš spravit sam.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

inak odporučam xantiaforum
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

pn437
mne nevies poradit?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

odporúčam vždy od najlacnejšej varianty a to je vytiahnut ventilator je nad spolujazdcovimi nohami a vyčistit na parkovisku to je robota na polhodiny , ale je to pekne rozpísane na xantiaforum.cz.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

budem to musiet ked bude teplo niekomu dat
aby som to sam nedo.rbal
diky
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Ak si dokažeš zapnút a vypnut svetlo na zachode bez zranenia tak toto zvaldneš tiež, ked ho budeš mat vonku tak ho zanes prvemu opravarovi vysavačou po ceste,,,,,,,alebo: daj to do prveho servisu povedz o čo ide nech ti uvaria kavu a kym ju dopiješ tak ti to musia odovzdat hotove.
rudi77
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.04.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudi77 »

pn437ab napísal:rudi ja som dnes rozbehaval ventilator na xantuške, mal som len zaseknutý uhlik zaoxidovaný, nič nekupuj najprv vyber je to robota na polhodku a skontroluj, všetko si vieš spravit sam.
no tak bol som vcera v servise v Banskej Bystrici u dakeho chlapika co sa specializuje na citroeny a peugeoty a on mi povedal ze to treba vymenit cele... a ked som mu povedal ze staci len preletovat odpory tak povedal ze si to mozem robit sam ze to on nerobi... a to som tam siel koli stomu kureniu a ete koli stieracu zednemu bo nestiera ( chcel som vediet ci je motorcek naprd alebo ci daky konakt len )..

tak to mi ani nerobil akurat mi vyfuk zvaral co mi on odtrhol a dal mi cenovu ponuku z elitu na diely na napravu co je vraj zla spolu za 380 € ..

som obysiel :d :D :d :D
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

hadam v tvojom okolí je niekdo slušní čo ti to spraví , inak už som ti to tu písal že na xantia forum je to popísané, si preštuduj a potom zvol či pôjdeš do servisu alebo čo budeš sam robit. je zima tak maš čas si to bastlit po večeroch aj sam a ten výfuk ani zdaleka tolko nestojí, ak pohladáš na nete tak samotný tlmič nový zoženieš za 60 eur a potrubie odhníva pri spoji na tlmič tam sa to bežne zavarí napevno a máš pokoj.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných