Citroen Xantia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

betka92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.06.2015 18:35
Zdieľať na Facebook

Citroen Xantia

Príspevok od používateľa betka92 »

dobry den, prosila by som vás o radu ,ci niekto nepozna nejakeho dobreho mechanika ktory sa vyzna v hydraulickych podvozkoch na auto citroen xantia v okoli kosickeho alebo aj presovskeho kraja, ak by ste o niekom vedeli bola by som vam velmi vdacna. kontaktovali sme vzdicky jedneho pana z roznavy nikdy s nim nebol problem ale teraz momentalne mi auto stoji pretoze vraj mi uhnilo nejake tiahlo vzadu, a ked mu volam o nejaku radu ako auto dostat do roznavi zo spisskej novej vsi je ku mne dost neprijemny, pripada mi to tak ako keby sme ho obtazovali.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

velmi dobre to poznam a pocitaj s tym, ze viac ako 99% mechanikov na slovensku s hydraulikou v citroenoch len obtazujes a oni ti nevedia povedat, ze to nechcu opravovat. Vidim to na odtahovku, len im nezabudni nahlasit, ze mas citroen s padnutou hydraulikou.Drzim palce.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcem ani náhodou robiť arbitra,ale celkom toho človeka chápem.Xantia dospela žial do štádia,keď pár dní v servise zdvojnásobí hodnotu auta.Z toho vyplýva že čokoľvek s čím je trocha práce by musel robiť doslova zadarmo,alebo ak bude pýtať bežnú cenu servisnej hodiny,bude mať proti sebe minimálne nas.r.a.tého majiteľa.Rozhodne nie vďačného.
Preto to rieši ako rieši.Nemá pravdu v tom,že to treba pokojne nahlas povedať a na toto upozorniť.O nepríjemnej manipulácii z autom bez hydrauliky by som tiež mohol písať.Môže si tie zťažené podmienky zarátať ? bude to akceptované ? Asi ťažko,a to takto do radu je celé len jeden problém za druhým.Potrebuje to ku šťastiu ?
Starý známy sa urazil,keď som mu vysvetlil že mu prahy a lemy na Felde nemôžem vymeniť.Pre mňa je hodina života vždy hodinou,a nerozumiem prečo by som ju mal robiť v nižšej cene než kope cigán jarky len preto,aby bol on spokojný a jazdil ďalej.
betka92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.06.2015 18:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betka92 »

ano lenze tento dotycny pan ma zamerany servis na tieto hydraulicke podvozky ,ja s tym totiz to pocitam ze to nebude nejaka lacna zalezitost, uz bol ochotny mi aj po neho ten dotycny pan prist ,ale ked som s naposledy telefonovala tak ma totalne odzuboval tak preto zhanam ze ci nahodou nieje v okoli este nejaky automechanik zamerany na teito podvozky, a odtahovka ma vinde asi mozno tak ako oprava a on by zobral podstatne menej,len nejako ho presla ochota a to ma sklamalo, lebo taky bezny mechanici ktorych mam v nasom okoli tak do toho nechcu sparat, tak ma zaujima ci nemate kontakt na nejakeho mechanika ktory sa tymito autami zaobera.....v kosickom alebo presovskom kraji
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Uhnilo tiahlo vzadu? Zadok sadil na zem a nereaguje, nedviha sa?

Asi nehunilo, ale na regulatori vysky je take plastove tiahelko, ktore ho informuje o aktualnej vyske auta. Je to na takom gulovom capiku, lenze ide tam blato, tak sa to vyderie az to vypadne.

Staci to iba zafixovat tou plastovou paskou - svorkou na kable, ako sa to vola - taka utahovacia slucka a mozes jazdit dalsie tri roky. Je to za 0 EUR plus 10 minut roboty, ak je k dispozicii jama alebo zdvihak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Volajú to kostička
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

To fakt nikto nechce opravovat tieto podvozky? To sa mam potom naco tesit s mojou c5kou. :d :D Inak ja tiez ked som minule volal do servisu, ze potrebujem nieco urobit, hned ako som povedal typ auta povedali mi, ze ale mi hydraulicke podvozky nerobime a to som potreboval uplne nieco ine...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie celkom si to pochopil.C5 má hodnotu kde oprava voči cene auta nemá taký tragický pomer.Ale neuplynie veľa,a bude nasledovať tak,ako bude padať ich cena na trhu.Nesúlad (skôr nepomer) ceny opravy a ceny auta už pochováva aj špičkové prémiovky.Oprava sa proste nemení a neznižuje z cenou auta
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan je rozdiel cena auta na trhu a jeho hodnota pre majitela. Ak zoženiem R5ku , tak cena auta bude niekde okolo 400evri. Ale na prahy a podlahu si odložím 2tisícky, lebo jednoducho to auto chcem a pre mňa hodnotu má.
Je férové povedaťž skutočnú cenu a majitel nech sa rozhodne . Rovnako férové je povedať aj toto urobiť neviem, ale kaukulovať dopredu že majitel tolko nedá - to nikdy nemôžeš vedieť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Taký tu nebol desať rokov aby bral do úvahy že hodina je proste hodina a rešpektoval to.Ale úplne bežné je urazenie,komentáre že za čo ?! Ja mám zapaltiť za dva podbehy toľko ? Veď celé auto nemá takú cenu. No a urazený odchádza,má nepríjemné komenty.Preto chápem každého kto tomu vysvetlovaniu chce predísť a nevysvetľuje nič,proste pošle do zadku hneď a bez vysvetlovačiek.
Kto si cení staré auto tak hneď pri návšteve spomenie že rešpektuje bežné ceny.Nemec alebo rakušák sa o tom nebaví,berie to ako samozrejmosť nech donesie čokoľvek,ba práve naopak vyžiada si mimoriadnu starostlivosť opravy.Cenu spomenú takmer vždy až keď berú auto,nezvyknú sa dopredu pýtať vonkoncom.Asi žijú v inom svete.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Inak opravy hydrauliky Xantie nie su nejako extra komplikovane (s vynimkou Activy). Napriklad aj tie regulatory vysky sa daju repasovat a ta robota je 100 x jednoduchsia ako nejake vstrekovacie cerpadlo alebo automaticka prevodovka. A pritom je dost ludi, ktori zvladaju aj to. Lenze problem je narychlo najst takeho, ked sa nieco pokazi.

Asi najcastejsou zavadoua opravou hydrauliky je vymena guli, pripadne nizkotlakej prepadovej hadicky. Zvladne aj ucen v prvom rocniku. Ked nie je velky hasak, tak ostry sekac a kladivo ako v Rusku, a gula ide von ani nic.

Ja som mal dlhe roky dve Xantie a tak malo servisu, ako to potrebovalo som zazil jedine teraz s Volvo V 70. Este aj Xsara, ktoru som dokonca kupoval novu a nemala hydrauliku chodila do servisu ako na klavir, a to aj v zaruke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ti dávam plne za pravdu.Principiálne sú to velmi jednoduché veci,prečo naháňajú takú hrôzu ? Predpokladal by som súvis zo školstvom,systémom,to ešte ak sa pridá že ani zhora nie je dané,tam to dostáva úplnú logiku
Ano,aj v tom máš pravdu...málo servisu je vtedy,ak urobíš veci tak ako majú byť na prvý raz a jedna chyba sa neprenáša do celej reťaze chýb.Kto prvý raz niečo podrôtuje,tam už je autu amen.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:...Asi žijú v inom svete.
Ziju. ...v drahsom..
Inac sa plati z nemeckej vyplaty a inac zo slovenskej. Suhlasim, ze hodina casu na Felicii ma rovnakych 60minut ako na A8 ale zakaznikovy by to mal servisman aspon skusit vysvetlit. Mozno to pochopi...
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

mhlavaty napísal:Ja ti dávam plne za pravdu.Principiálne sú to velmi jednoduché veci,prečo naháňajú takú hrôzu ? Predpokladal by som súvis zo školstvom,systémom,to ešte ak sa pridá že ani zhora nie je dané,tam to dostáva úplnú logiku
Ano,aj v tom máš pravdu...málo servisu je vtedy,ak urobíš veci tak ako majú byť na prvý raz a jedna chyba sa neprenáša do celej reťaze chýb.Kto prvý raz niečo podrôtuje,tam už je autu amen.
Ono je to vsetko o tom ako to maju ludia poskladane v hlave. Mali sme znameho, ktory este za sociku robil akekolvek auto. Sam mal pilotny preukaz na ultralighty, a ked sa v Bratislave nahodou pokazilo nejakemu turistovi zo zapadu Porsche alebo Jaguar, tak jedine odtah alebo tento chlapik. Ked mu ale otec vravel, ze zvazuje kupu noveho Citroenu BX (sama mechanika, detska hracka). tak vravel - to ti nikto neopravi, to je sama hadicka a trubicka, tomu nikto nerozumie, ak to kupis, tak za mnou s tym nechod.

Inak Citroen doplatil az mnoho raz na to, ze nevedel komunikovat a to je tiez o tom istom v podstate. Po uspechu Audi so systemom Quattro Citroen spravil BX 4x4. Totalny prepadak, kupilo si to asi 5 ludi, sami priznali, ze na tom velmi prerobili a aj od toho dalej upustili. Pritom prave 4x4 v spojeni s hydraulikou mohlo dat ludom to, co im ziadne Audi neda. Na BX sa na vysokej polohe dalo normalne jazdit.

Ja som sa raz brodil vo vysokom snehu po rovinke s Xantiou a za mnou kamarat s Audi Quattro a hadajte, kto mal z nas dvoch problemy. Keby taka Xantia mala este 4x4, tak to by este bolo nieco.... Lenze nepovedali ludom, co maju, tak to ludia nekupiili...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Ahojte.. BX 4x4 mam jeden doma ) Je to prvy a posledny citron s hydrou a 4WD.. vzadu mam samosvor..medzinapravovy LSD diferák.. neake ESP nieje potrebné D

Uhnité tiahlo bude najskôr spomínané tiahlo výškového korektora.
Buď je vypadnuté a stratené tiahlo, alebo skorodovaná guľa..

Tiahlo stojí orig z citroenu asi 7e..sponky na tiahlo asi 2e..trocha vazeliny a je to na veky.

Pokial nariekate ze to nikto nerobí..az sa vratim zo zahranicia planujem si otvoriť dielničku na tieto stroje.
Zatial je to len vo fáze nudzovej výpomoci..a plánov do budúcna. Chcelo by to vacsiu garaz atd.. ale ak má niekto problém pomozem ak mozem..len 99% času som v zahraničí..

Planujem robit od CX,BX ,XM,Xantiu az po C5,C6.

http://hydrocitro.besaba.com/
AutoSpecial.top

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných