Citroen Xantia - aké najväčšie kolesá?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Citroen Xantia - aké najväčšie kolesá?

Príspevok od používateľa 1hemi »

Zdravím, neviem či to tu bolo preberané, len som sa chcel opýtať, že koľko palcové kolesa sa mi zmestia na xantiu. Mám tam 15 palcové, čo mám zapísané v techničáku, ale zdá sa mi, že by sa tam vpratali aj väčšie...skuste poradiť.
Dakujem
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

najvačšie čo môžeš použit sú 205-60R15 o iných ani nerozmýšlaj potom si si nemal kupovat hydro, zabezpečíš si skorší odchod náprav do večných lovísk
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď zväčšíš priemer disku mal by si patrične zmenšiť profil, aby zostal zachovaný celkový priemer/obvod kolesa takže tvoja otázka je troška mimo...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najviac 15 palcové,zo 16 sú už problémy,máme to odskúšané
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

mhlavaty by si mi mohol poradit, mi začal malinko poklepkavat motor 2,0HDI 80kW , som bol v zahraničí a nejak sa mi zmenil zvuk motora teraz to má zvuk taký ako TDI od VW, žeby vstreky nefungovali tak ako mali? rozvody v poriadku nafta čistá, nedymí, štartuje na brnk a ak my vieš poradit niekoho dobrého na repas tychto daných vštrekovačov.
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

a preco tam nedas tie co tam maju byt alebo co odporuca vyrobca,chces byt kappo s velkymi kolesami ci???
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

foxhall :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pn437ab......pozor na Hdi,pozri po očku na značku vonkajšieho šponováka kde sa nachádza.Aby sa nestalo čo som už niekolko krát riešil,že klepot vydávala táto kladka lebo dosiahla svoju dorazovú polohu po vyťahaní remeńa. Aspoň vstrekové korekčné dávky by nebolo od veci pozrieť.Do tej doby by som sa neponáhlal do repasu ničoho.Sú aj ďalšie možnosti,ale všetkému predchádza napichnutie.Peugeot nemá diagnostiku najhoršiu,zapíše každú sebemenšiu volovinu.Ak by bolo všetko čisté a ani live nič neukáže,ešte aspoň test kompresie (osciloskopicky) či sa niektorý valec nefláka,
Radšej dopíšem.....Ak sa Ti iba trochu zdá že zvuk pochádza akoby od prvého vstreku od rozvodou,zhoď na chvílu vonk.remeň a vypočuj bez toho.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

mhlavaty- dik za radu som si to nejak obzrel a svina remenica na kluke ma nejak vôlu. Len by ma zaujímalo čo by sa stalo keby som ju prebehol CO-čkom,aj ked už som nejake na nete našiel. Uvidím kedy sa pustím do výmeni . Neni davno som menil rozvody a nič nenaznačovalo jej poruche,svina jedna nemohla už vtedy rachotit som to mohol na jednu šupu vymenit.
roman.zimny
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.01.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman.zimny »

1hemi: nepocuvaj ludi, co nikdy ziadnu xantiu nemali. kukni na xantia klub forum a tam sa dozvies, ze pre XA su pouzitelne aj 17´ disky. Samozrejme, s primeranym ET a pneu; hydrauliky sa neboj, s tymto nema nic spolocne.
Xantia vyzera na 16´ alebo 17´ diskoch fantasticky, len je potrebne vybrat plny dizajn (nie teda 5 tenkych lucov a pod.).
Ja mam sice na taketo riesenie svoj nazor, ale na ten si sa nepytal a tak ti budem drzat palce :28b7:
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

hlavne si ich nezabudni dat zapísat do TP aby si potom nemusel chodit busom.
roman.zimny
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.01.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman.zimny »

no s tym zapisom do TP som skepticky, ale cez spravnych ludi to asi nie je nemozne
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných