Citroen Saxo - biely dym a zapach benzínu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Citroen Saxo - biely dym a zapach benzínu

Príspevok od používateľa marek.x »

Ahojte všetci, dostal som saxika z pozostalosti po nebohom, ktoré stálo tak 9mes. Auto neštartovalo,dal som zrepasovať štarter a aj alternátor, bol zadretý. Zrepasoval som komplet zadné a predné brzdy,vyčistená nádrž a vymenený palivový filter.Auto už štartovalo,ale po zohriati malo nepravidelný chod, biely dym z výfuku a zápach nespáleného benzínu. Následovala výmena tesnenia pod hlavou, lebo v chladiči bola zmes s olejom, nové rozvody, olej a filtre. Auto som naštartoval a bežalo na nejakých 1100 až 1200 otáčiek ale potom sa ohrialo a kleslo na +-850 otáčiek a auto začalo mierne dymiť na bielo a bol cítiť benzín, malo jemný nepravidelný chod. Rozsvietila sa kontrolka motora,dal som nové sviečky a rampu/cievku/ k sviečkam, kontrolka zhasla ale situácia s nepravidelným chodom a zápachom benzínu a bielym dymom zostala. Viete mi prosím poradiť ako ďalej? Citroen saxo 1,1 ,44Kw r.v 2002

Více na: http://www.citroen-club.cz/forum-tema/b ... fuku-81997
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Saxo je jedno z najnebezpečnejších aut,pri prip.kolizii pre šofera a vlastnu posadku,
nebezpečnejšie od toho je už len jazdiť v "sajdke" pripevnenej zboku na motocykel..

Ak si len trochu vážiš svoje zdravie a život, tak rýchlo toto auto predaj.

A čo sa týka problému bieleho dymu, nie je to len para, ktorá vychadza z vyfuku ,ked je motor studený ???
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mam ten motor v peugeote 206.Mal som podobne priznaky.Nepravidelny chod a jemne trhanie a zapach benzinu.Umna to sposobovala vadna jedna nova sviecka.Vtedy som patral po nete ze co to moze robit a vraj casta chyba u tohto motora je zapalovacia cievka rampa a ak sa dobre pametam na motoroch na ktore pouzili cievky od vyrobcu Sagem
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Chlapče tak to je veľký rozdiel 2,3t poriadnej ocele a 800kg kartonova krabica :d :D
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Mateusz737 napísal:Chlapče tak to je veľký rozdiel 2,3t poriadnej ocele a 800kg kartonova krabica :d :D
A vieš že ani nie? - povedala naložená tatra s drevom... :d :D
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú OK sviečkya aj celé zapalovanie a nevynechávajú zápaly , alebo či nieje problém tlaky vo valcoch že niektorý má málo a zle spaluje kvoli malej kompresii, tak môže byt problém aj snímač teploty a preto bohatá zmes ,alebo že by bola bohatá zmes napríklad z dôvodu vysokého tlaku paliva v rampe alebo že niektorý vstrekovač blbne a pod.Ale všeobecne 9 mes odstávka auta toto nezvykne spôsobiť . To už asi nebolo celkom v poriadku aj predtým . A bohatá zmes to by sa prejavilo aj vysokou spotrebou najskorej. Takže možno je to len nezvyk na to konkrátne auto?
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Sam som nechapal,co sa udialo s technickym stavom auta. Pan umrel a 9 mes bolo auto pod plachtou vonku. Nasledky: predne brzdy zhrdzavene,z platniciek sa oddelila ta brzdiaca cast od zeleza,akoby ich niekto z vahu vytiahol,zadok bubny tiez,valceky vytecene,starter uz blbol udajne predtym,alternator sa rukou nedal pretocit, v nadrzi benzin-hroza. Po oprave menovanych casti,auto po 15min volnobehu,zacalo vytriskavat vodu z vyfuku. Nasledovala vymena tesnenia pod hlavou,rozvody,gufera vacka,kluka,sviecky s rampou,olej a filtre,cidla teploty. Uz zostal trochu nekludny volnobeh po zohriati.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných