1 036 600
inzerátov
Pridať inzerát

Citroen Picasso - klimatizacia

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
lenkapeter
Založený: 15 august 2016
Nabehané: 45 min
Predmet: Citroen Picasso - klimatizacia PríspevokZaslal: 16.05.2018 16:27   
Zdravim, koncom minuleho roka som si kupil Picasso 2hd rok vyroby 2006. Auticko do dnesneho dna ide ako hodinky po motoristickej stranke, ale objavila sa mala chybycka krasy a to ze mi nefunguje klimatizacia na auticku. Zasiel som do servisu, kde mi zistili prasknuty chladic. Ten dnes vymenili, vykonali skusku tesnosti systemu a vsetko OK. Naplnili system ale ... klimatizacia nehce posluchat ... raz ide, raz nejde.. Co sa tyka samotneho spustenia klimoveho cerpadla, tam je vydno ze el. cievka zopina cerpadlo. Cize predpokladam ze cidlo tlaku a kompresor budu ok. Ale nie je citit ze by chladilo vzchuch v kabine. Necham chvilku auto odstat a obcas klima nabehne. Prosim poradte, co by este mohlo byt zle ... Dakujem za akukolvek radu.
Citovať
YxoYpsilono
Obľúbený člen - Bawo (91)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 2 hod 10 min
PríspevokZaslal: 16.05.2018 20:11   
text sama chibicka
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (323)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 13 dní 8 hod 20 min
PríspevokZaslal: 17.05.2018 04:21   
Rj klímy je Ok??
Diagnostika niečo našla?
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 17.05.2018 05:24   
A čo na to servis? Akože sú v koncoch lebo skrátka vedia len zistiť netesnosť a plniť systém? Ak ide kompresor a je naplnený systém a ak sa bavíme o manuálnej klíme tak tam nič zložité nieje ak funguje miešacia klapka tak to musí chladiť ak sa dá do polohy studeného vzduchu . Ak by bol problém dakde v trubkách chladiaceho systému alebo že je upchatá kapilára nejakou nečistotou tak chladivo nebude cirkulovať nastane zvýšenie tlaku na ktorý by mala zareagovať RJ vypnutím kompresora. Alebo je možné že má problém samotný kompresor . Ale to predsa musí byť vidno aj na tlakomeroch ako sa chovajú.
Nová tvár - Trabanto (11)
Založený: 11 september 2011
Nabehané: 22 hod 37 min
PríspevokZaslal: 18.05.2018 16:33   
Ventilator na chladiči ide? Zrejme klimu vypina vysoký tlak. Naplnili presne alebo len tak od oka.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum