Citroen Jumper 2012 , 3.0 HDI - hluk od prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skiman
Dátum registrácie: 14.01.2014 20:12
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumper 2012 , 3.0 HDI - hluk od prevodovky

Príspevok od používateľa skiman »

Pozdravujem znalci,

Mám problém s prevodovkou na Jumperi 3.0 2012 ročník. Keď auto stojí na voľnobehu občas ide taký zvuk akoby sa niečo niekde drelo ako ozubia o seba z časti, kde je prevodovka. Robí to iba občas. Keď stlačím spojkový pedál tak to prestane vždy.

Potom, keď sa rozbieham s autom, tak počas jazdy počujem ten škrípavý zvuk tiež, občas prestane, občas je počuť.

Začalo mi to robiť po servise, kde som menil aj olej v prevodovke, neviem či ho menili, ale po tom servise mi to robí. Olej som im dal podľa predpísanej normy viskozity aj obsahu 3l.

Je problém v prevodovke? Repas alebo spojku vymeniť?

Dik za rady :cau:
tatkotom
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Hluk od prevodovky Jumper 2012 3.0 HDI

Príspevok od používateľa tatkotom »

"Začalo mi to robiť po servise" - reklamovať kde to robili.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper 2012 , 3.0 HDI - hluk od prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pochybujem, že to má súvislosť s výmenou oleja v prevodovke.
Koľko to má km? 600-800.000 ?
Treba sa informovať v servise, snáď ho vymenili.
Ale môže hucat niečo iné.
wilz
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper 2012 , 3.0 HDI - hluk od prevodovky

Príspevok od používateľa wilz »

No netuším aký by to mal byť zvuk podľa tvojho popisu, keď píšeš že ako keby o seba drelo ozubenie, a tiež že škrípavý zvuk.
Mne kedysi tiež šuchotalo v prevodovke na voľnobehu, pri stlačení spojky to vždy prestalo, som si povedal že sa na to musím podrobnejšie pozrieť, ale mal som pred sebou naplánovanú cestu, tak som išiel. Nedošiel som, lebo po cca 200 km sa mi prevodovka na diaľnici poškodila.
Po rozobratí sme zistili, že ten zvuk spôsoboval vonkajší krúžok ložiska hriadeľa, ktorý sa pretáčal v uložení, až to tam vymlátil a ložisko sa rozsypalo, so všetkými dôsledkami.
Po márnom pokuse o opravu kúpou poškodených dielov to nakoniec skončilo výmenou celého vnútra prevodovky z inej podobnej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných