Citroen Jumper 2.2HDI 74kw , 4HY 400.000 km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rado93
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.07.2021 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rado93 »

@lubos zimovcak

Ahoj Ľuboš, zase vďaka za kvalitnú odpoveď.

Mal by to byť podľa všetkého motor PSA, 2.2HDi; PSA 4HY (DW12UTED); DOHC/16v,74kw, 2179cc.
Modelový rok to je 2001 údajne.

Posielam aj foto konkrétnej dodávky.

Ide hlavne o to, či by ten motor ešte niečo vydržal, išlo by o čisto výlety na dlhšie trate, keďže je to dodávka prerobená na obytné vozidlo.

Ešte raz vďaka za hodnotné odpovede.

Rado

[img]https://i.ibb.co/rMydfpr/Screenshot-20210729-163156.jpg[/img]
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak tu je ešte motor PSA.
A najlepšie je skočiť niekde do autoservisu...ked to ma skutočne km, malo dobrého gazdu, tak sem tam niečo určite vyskočí, ale takto je to fakt ťažké povedať.

Co sa týka km, ja som pri vyse 500. 000 km, obehol juh Európy, či Nemecko.

Treba zistiť, či už boli robene uhlíky alternátora, jeho lozisko, či prejde cez emisnú, v akom stave sú chladiče, teda, až to ma klímu, už asi bude púšťať olej cez gufero prevodovky, to je asi klasika u PSA.

Musí byť fakt za symbolickú cenu, aby sa Ti to oplatilo
:4012:
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A ak ešte môžem, skus popozerať české stránky o caravaningu, pripadne ich časopisy.
Velmi často sú tam práve tieto autá od PSA, presne tieto modely, spolu s Fiatom, ako bezkonkurenčne najlepšie auta.

Bývajú v nich aj pol roka, či cez celú zimu na juhu Európy, su tam borci, ktorí v týchto dodávkach prešli skoro okolo celej to sveta.

Ked trafis dobrý kus, neurobíš chybu. Hlavne, nech nezateka a neplesnivie
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

mp3turbo napísal:
ja hlavne neverim tomu ze 15 rocna dodavka ma 400.000 km.
Tam nejaka cifra na zaciatku chyba, jednicka alebo dvojka.

Pridám tiež svoj komentár - Vlastním dodávku Fiat Ducato r. 2001 (motor je tam Peugeot) od nova a najazdených má origo 243000km bez akých kolvek problémov,len bežný servis, tak teraz neviem či je to málo alebo vela to už nechám na posúdenie druhých.Ale k veci pozerali sme druhej dodávke Peugeot 2,2 HDI 74kw/100ps ale poviem ti nič moc jednoducho to nevládze ani tak ako ten Fiat,ale dal som na radu kámoša a kúpila sa.
Servis po každých 10000km a motor sa po nájazde 200000km rozsypal,prepálený piest,trysky,turbo a ani neviem že čo ešte,tak sa predala,už by sme nikdy nekupovali dodávku ktorá má slabý výkon,lebo 74kw to je žial málo velmi málo.
Pozeráme po novej ale je ťažké si vybrať,žial 3,0 Iveco už sa nevyrába a tieto čo sa momentálne ponúkajú tak jednoducho na vyber velmi neni.
Naposledy upravil/-a pavilion v 29.07.2021 20:11, upravené celkom 2 krát.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

zabudni na tento vrak , pozri si radšej Sprintera
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No, už len Sprinter je lepší :40bd: :40bd:
Je to nemecka pomsta.
rado93
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.07.2021 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rado93 »

lubos zimovcak napísal:A ak ešte môžem, skus popozerať české stránky o caravaningu, pripadne ich časopisy.
Velmi často sú tam práve tieto autá od PSA, presne tieto modely, spolu s Fiatom, ako bezkonkurenčne najlepšie auta.

Bývajú v nich aj pol roka, či cez celú zimu na juhu Európy, su tam borci, ktorí v týchto dodávkach prešli skoro okolo celej to sveta.

Ked trafis dobrý kus, neurobíš chybu. Hlavne, nech nezateka a neplesnivie
Fúha, to znie fajn, vďaka za radu @lubos zimovcak, cením si ochotu a Vás čas.

Tu je veľká výhoda, že táto dodávka už je super prerobená za myslím si dobrú cenu (6-7k), len aby proste nekľakol motor.

Inak STK aj EK má čerstvú :)
rado93
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.07.2021 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rado93 »

pavilion napísal:mp3turbo napísal:
ja hlavne neverim tomu ze 15 rocna dodavka ma 400.000 km.
Tam nejaka cifra na zaciatku chyba, jednicka alebo dvojka.

Pridám tiež svoj komentár - Vlastním dodávku Fiat Ducato r. 2001 (motor je tam Peugeot) od nova a najazdených má origo 243000km bez akých kolvek problémov,len bežný servis, tak teraz neviem či je to málo alebo vela to už nechám na posúdenie druhých.Ale k veci pozerali sme druhej dodávke Peugeot 2,2 HDI 74kw/100ps ale poviem ti nič moc jednoducho to nevládze ani tak ako ten Fiat,ale dal som na radu kámoša a kúpila sa.
Servis po každých 10000km a motor sa po nájazde 200000km rozsypal,prepálený piest,trysky,turbo a ani neviem že čo ešte,tak sa predala,už by sme nikdy nekupovali dodávku ktorá má slabý výkon,lebo 74kw to je žial málo velmi málo.
Pozeráme po novej ale je ťažké si vybrať,žial 3,0 Iveco už sa nevyrába a tieto čo sa momentálne ponúkajú tak jednoducho na vyber velmi neni.
Ahoj @pavilion, prosím Ťa, aký to bol ročník ten Peugeot 2.2HDI? Nevieš prosím Ťa typ motora?

Lebo tu je to také že tie staršie 2.2HDI od PSA by mali byť lepšie ako novšie, ktoré boli od Fordu.

Tento konkrétny motor má v techničáku kód 4HY

Veľká vďaka za odozvu, naozaj si cením každú dobrú radu :)
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ročník to bol 2010 ale kod motora ti teraz nepoviem,musel by som sa pozrieť do učtovnicstva.
Či sú lepšie alebo horšie to žial neviem ale ako som napísal už by sme nič takeho slabeho nepozerali a nájazd 400000km to už je na zváženie.
Naposledy upravil/-a pavilion v 29.07.2021 20:27, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

motor ti klaknut moze aj nemusi. Nejde o to aky je to rok vyroby, nejde o to kolko ma najazdene (400.000km je len nejake cislo, moze byt spravne, nemusi, moze byt najazdene vo vrazednom tempe po dialnici s dvojtonovym privesom a autom dovazanym na kseft takze dodavka isla furt za hranicou svojich sil alebo moze byt jazdena ako 9miestny Ford mojho kamosa kde vozi 4 bicykle a po dialnici 95km/h).

Neries konkretny motor, typ, najazd, to su hovadiny. Ries v akom je stave. Ake ma vyrovnavacie davky vstrekovacov ak sa daju pozriet, ake su tlaky turba a ich priebeh v otackach pri rozlicnom zatazeni, atd, atd.

Predkupna diagnostika a spolahlivost vozu sa NERIESI tak ako si zacal. Toto su teoreticke krcmove hovadiny ktore s realnym zivotom nemaju vela spolocneho. NAVYSE, DODAVKA TA MOZE NECHAT VISIET AJ KVOLI TOTALNE INAKSIM ZAVADAM AKO JE MOTOR SAMOTNY.

Mimochodom, motor pre auto z roku 2006 nemoze byt likvidacne drahy.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

rado93 napísal:
lubos zimovcak napísal:A ak ešte môžem, skus popozerať české stránky o caravaningu, pripadne ich časopisy.
Velmi často sú tam práve tieto autá od PSA, presne tieto modely, spolu s Fiatom, ako bezkonkurenčne najlepšie auta.

Bývajú v nich aj pol roka, či cez celú zimu na juhu Európy, su tam borci, ktorí v týchto dodávkach prešli skoro okolo celej to sveta.

Ked trafis dobrý kus, neurobíš chybu. Hlavne, nech nezateka a neplesnivie
Fúha, to znie fajn, vďaka za radu @lubos zimovcak, cením si ochotu a Vás čas.

Tu je veľká výhoda, že táto dodávka už je super prerobená za myslím si dobrú cenu (6-7k), len aby proste nekľakol motor.

Inak STK aj EK má čerstvú :)
Tak ak už je prerobená, tak za tú cenu , keď ešte niečo zjednas, nemáš čo stratiť...
Motor nech Ti pozrie nejaký dobrý mechanik, keď má STK, 2 roky máš pokoj.
Hlavne si dorob podpery na vyrovnanie podvozku pri státí, nech si v rovine, nezaťažujes pneumatiky a perá jednostranne. :4012:

Keď to má strešnú klímu, + markizu+satelitnú tv.., nemáš čo váhať.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

rado93 napísal:
pavilion napísal:mp3turbo napísal:
ja hlavne neverim tomu ze 15 rocna dodavka ma 400.000 km.
Tam nejaka cifra na zaciatku chyba, jednicka alebo dvojka.

Pridám tiež svoj komentár - Vlastním dodávku Fiat Ducato r. 2001 (motor je tam Peugeot) od nova a najazdených má origo 243000km bez akých kolvek problémov,len bežný servis, tak teraz neviem či je to málo alebo vela to už nechám na posúdenie druhých.Ale k veci pozerali sme druhej dodávke Peugeot 2,2 HDI 74kw/100ps ale poviem ti nič moc jednoducho to nevládze ani tak ako ten Fiat,ale dal som na radu kámoša a kúpila sa.
Servis po každých 10000km a motor sa po nájazde 200000km rozsypal,prepálený piest,trysky,turbo a ani neviem že čo ešte,tak sa predala,už by sme nikdy nekupovali dodávku ktorá má slabý výkon,lebo 74kw to je žial málo velmi málo.
Pozeráme po novej ale je ťažké si vybrať,žial 3,0 Iveco už sa nevyrába a tieto čo sa momentálne ponúkajú tak jednoducho na vyber velmi neni.
Ahoj @pavilion, prosím Ťa, aký to bol ročník ten Peugeot 2.2HDI? Nevieš prosím Ťa typ motora?

Lebo tu je to také že tie staršie 2.2HDI od PSA by mali byť lepšie ako novšie, ktoré boli od Fordu.

Tento konkrétny motor má v techničáku kód 4HY

Veľká vďaka za odozvu, naozaj si cením každú dobrú radu :)[/quote

-------------------------------------++++--------:+
V 2010 bol už ZARUČENE Ford motor..., Nebrať!!
Tuším od 2007, odkedy prišli tie nové modely, po tom, ktorého si fotku ukázal...,to sú až legendy v servisoch :40bd:

Mňa tiež pomýlilo v tých rokoch označenie 2,2 HDI, čo bol vo svojej dobe najlepši motor v danom objeme a triede..., ale v týchto dodávkach to bol Ford.
Preto sa karavany robili hlavne na podvozku Fiat/Iveco
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Matne si spomínam ako som robil v jednej firme pred dávnymi rokmi osobného šoféra a mali sme aj dodávku Transit na prepravu ľudí..pani na vrátnici zomrel manžel a ja som s tou dodávkou zvážal ľudí na kar, kedže jej to firma poskytla aj s priestormi..ľudia moji, tak naložil som do nej plnú kapacitu čo môžem mať na Bčko vodičák teda 8+1..a to auto a ledva pohlo z miesta na tacháči 41 000 km teda celkom nové..ja som v živote predtým s tolkými ľudmi nešiel a nevedel som čo to obnáša..obával som sa veľmi či vyjdem na Prístavný most...samozrejme na moste plyn na podlahe a kukám na tacháč a išlo to max nejakých 85-90...ja som si normálne vydýchol ked sme dorazili pred firmu..myslím že to malo výkon cca 65kW čiže nie je to daleko od tejto dodávky..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mp3...Predkupna diagnostika a spolahlivost vozu sa NERIESI tak ako si zacal. Toto su teoreticke krcmove hovadiny ktore s realnym zivotom nemaju vela spolocneho. NAVYSE, DODAVKA TA MOZE NECHAT VISIET AJ KVOLI TOTALNE INAKSIM ZAVADAM AKO JE MOTOR SAMOTNY.

Toto je síce na vytesanie do mramoru,ale ako pozorujem spôsob dnešného kupovania aut je to sci fi.Neuveriteľné je,že ľudia kúpia črep na ktorom pred kúpou nepozreli ani najzákladnejšie veci,dokonca ani tie ktoré sú ľahko dostupné a týkajú tých zásadných vecí.Vedia rozlíšiť číselká na tacho,ale nevedia rozlíšiť dobrý a mizerný stav, mimo samotného vzhľadu.Množstvo rád mi pripadá tak,že takto by som radil človeku ktorému chcem urobiť zle.Ja,ja ja, čo by som urobil ja,o tom takéto radenie.Nie o tom,urob toto a takto,toto je preto dobré a tamto preto zlé.Ja by som...ešte že tým ľudia takmer nikdy neriadia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, hadam nikdy som nevidel niekoho kontrolovat pritomnost CO2 v nadobke s chladiacou kvapalinou alebo kompresne tlaky motora PRED KUPOU... zato ja ked som vytiahol tlakomer a isiel som merat kompresie ked som kupoval auta tak na mna skoro zavolali cvokarov s injekciami a kazajkou.

Neries ci je motor spolahlivy alebo nie, TO NEMA ABSOLUTNE ZIADNY ESTE RAZ OPAKUJEM !!ZIADNY!! VYZNAM PRI AUTE Z ROKU 2006 A/ALEBO NAJAZDE 400.000KM aj keby to auto bolo dva mesiace stare. Ide o to kto s tym ako jazdil, ci mas spojku nasracky, ci mas prevodovku na umretie, proste pozeras 15 ROCNE auticko... IDE O TO AKO S TYM AUTOM 15 ROKOV ZAOBCHADZALO STYRI AZ SEDEM MAJITELOV A MOZNO AJ CEZ TRIDSAT FIREMNYCH SOFEROV !!!!

okolo toho sa netancuje ako okolo zlateho teliatka. Do Ferrari to asi nedonesies aby ti to certifikovali "Ferrari Classics".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných