Citroen Grand Picasso 1,6 THP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Citroen Grand Picasso 1,6 THP

Príspevok od používateľa tihibox »

Rozmýšlam o kúpe nového faceliftovaného Grand Picassa s benzínovým motorom 1,6 THP.Manželka jazdí hlavne krátke trate,preto by som volil skor benzín ako dízel.Má niekto skúsenosti s týmto motorom?(spolahlivosť,spotreba,atď.)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zrejme má 6 detí a keždé má škôlku alebo školu inde. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

Ha,ha srandista.Ale takmer si sa trafil,máme 3 deti a uložiť 3 autosedačky na zadné sedadlá je problém vo večšine áut,napr.Mazda 6 wagon je obrovské auto ale 3 sedačky tam neuložíš aj keď sa potento.A áno,deti vozý celý školský rok do školky,školy.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Potom Mazda 5 a ako bonus máš aj odsúvačky dvere

THP zhrovna tiež nebol etalonom
https://www.youtube.com/watch?v=1fI0dhWXgV4

Ale možno by som to vyriešil niečím starším a omnoho lacnejším
Galaxy/Sharan/Alhamba bud 2.0i alebo 2.3i, alebo Ulysse, P807, C8 s 2.0i
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko ja by som to vyriešil najstarším a najlacnejším riešením - volá sa to MHD, bicykel a vlastné nohy.
Do prdele ako som ja a všetci moji rovesníci vychovali svoje deti BEZ AUT????? A to tých detí v rodinách bolo podstatne viac. Chodil som na krúžky do domu pionierov v NR , do hudobnej školy, do zvazarmu. Tí čo poznajú NR vedia že nič z toho nie je na sídlisku.Navyše v tej dobe sa dávali už 3 mesačné deti ho jaslí a mamičky hajde do roboty.
Ako to že ja mám okolo seba mladých ludí ktorí všetko toto stíhajú v zime v lete na bicykloch alebo pešo????
Asi to bude tým že viac žijú ako sedia na nete a FB. lol lol
Pre zadávatela - podla tých recenzíí na google by som od toho motora utekal hodne daleko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No porovnávať generáciu či dve dozadu je trošku mimo nie? Počítam že tvoji rodičia možno ešte jazdili na vozoch čo kravky ťahali ty prečo jazdíš autom? A k veci - neviem kde bývaš ja sa pohybujem v takým Košiciach a vidím koľko divných týpkov s vymetenými hlavami pod vplyvom kde čoho brázdia ulice od rána do rána a tak nemám vôbec chuť svoju dcéru posielať niekam bez dozoru.... tebe je to možno jedno mne nie. Bývam mimo mesta a asi nevieš že so spojmi je to bieda, nehovoriac o tom že polovica natrieskaného autobusu sú podnapití vykrikujúci smradľaví drzí spoluobčania - tak prosím ťa nekomentuj životy iných nejak ti to neprináleží....
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

Mazda 5 je fajn auto,bohužial sa už nevyrába.Manželka momentálne jazdí na VW Touran-e 1,4 TSI DSG r.v. 2012.Prvé 2 roky to bolo ako auto z rozprávky,praktické,variabilné auto,velkosťou akurát.Bohužial ďalej to už bolo ako z hororu,minulí rok sa menil motor,v tomto roku nabehli problémy s DSG prevodovkou,bude nutná výmena spojkových lamiel.Preto hladám nový kompaktný van ktorý ma vzadu 3 rovnocenné sedadlá,benzínový motor+automat.Bohužial ako som zistil,momentálne sa vyrábajú už len 2 také autá:VW TOURAN,CITROEN C4 GRAND PICASSO.Do VW sa my už nechce po predchádzajúcích skúsenostiach+arogancia VW pri následnej reklamácii,tak preto som sa pítal na GRAND PICASSO.
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

hjundai napísal:No porovnávať generáciu či dve dozadu je trošku mimo nie? Počítam že tvoji rodičia možno ešte jazdili na vozoch čo kravky ťahali ty prečo jazdíš autom? A k veci - neviem kde bývaš ja sa pohybujem v takým Košiciach a vidím koľko divných týpkov s vymetenými hlavami pod vplyvom kde čoho brázdia ulice od rána do rána a tak nemám vôbec chuť svoju dcéru posielať niekam bez dozoru.... tebe je to možno jedno mne nie. Bývam mimo mesta a asi nevieš že so spojmi je to bieda, nehovoriac o tom že polovica natrieskaného autobusu sú podnapití vykrikujúci smradľaví drzí spoluobčania - tak prosím ťa nekomentuj životy iných nejak ti to neprináleží....
:hero: Bývam tiež mimo mesta a rozhodne nebudem posielať 5 ročné dieťa pešo alebo na bicykli do školky :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Thihibox - ved práve toto som chcel povedať že na dedine je škôlka v centre a teda v dosahu celkom bez problemov lol
Hjundai - ja komentujem život celej generácie , kedže som jej súčasťou ,tak na to hádam nárok mám.
Ak si si nevšimol tak príspevok bol rozdelený - všeobecne a potom pre zadávatela. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

oco13-no práve,keby bola škola,školka v našej obci-no problem.No bohužial sú v susednej obci čo je od nás cca. 8km,čiže už to nie je také bezproblémové.Hlavne my poraďte niaké spolahlivé nové auto pre naše potreby tak max. do 32 000 eur. lol
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

Mal som možnosť vyskúšať 2,0 HDI v Grand Picasse,ten motor sa my páčil no predajca tvrdil že na krátke vzdialenosti skor benzínový motor.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby si tú sedačku napratal dopredu ako ti bolo poradené tak stále sa dá kúpiť Toyota Verso 1.8i + Multidrive S za nejakých 20-23000€
http://www.auto.cz/test-toyota-verso-1- ... uran-73385

Na 8km denne diesel ani keby ma na kolená prosili

Taktiež je možnosť Zafira Tourer, ale ja osobne byť pred volbou atmosferická 1.8i od Toyota vs oturbená 1.4T od Opla tak bez sekundy váhania volím atmosféru
Naposledy upravil/-a ivko1 v 11.09.2016 22:58, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lebo nie som blázon a nebudem pokúšať...
Za druhé aj FAP sa vypaluje a asi by ma jeblo keby si auto každú chvílu zmýšlalo vypalovať FAP a bolo by treba čakať na korektné ukončenie procedúry. Pri tých 8km denne by to bolo celkom často, by mi muselo yebať úplne na hlavu, spotreba razom hore a ušetrené velkú onú ved vieš čo
Peace bez urážky, bodaj by tie kachle konečne začali zakazovať
Za dalšie o tebe je známe že aj pre dve deci nafty by si si nechal navrtať dieru do kolena, to je jediné na čo ty u auta pozeráš = SPOTREBA
Naposledy upravil/-a ivko1 v 11.09.2016 23:23, upravené celkom 1 krát.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

dnes som sa prešiel na Fiate Doblo 1.4 Tjet na CNG km niečo cez 400 000-km ale auto jazdené len na dlhé trate východ SK-Wien-SK doposiaľ bez žiadnej závažnej poruchy . Auto pekne žive , pohodlne predne sedadla - vzadu som nesedel - bola to 7 miestna long verzia , krásny červeno-čierny interiér proste za mňa super autíčko už len kvôli spoľahlivosti ale šiel by som do LPG .

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní