Citroen DS3 - vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

fiha dakujem za odpoved, ono by to aj celkom sedelo ,
uz len najst niekoho v KE co sa do toho pusti lebo autorizak nechcem uz riesit vobec
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pánovi som dojednal ozaj dobrého diagnostika,takže ak to absolvuje sa dozvieme.Žiaľ zhodli sme sa čo sa dá očakávať,a to nie je potešujúce.Priamovstrekový motor nemá omývané sacie ventily takže sa na nich ukladá karbon,a to pokojne už pri týchto km.Samozrejme nesmierne to podporuje samotný majiteľ šetriacou jazdou v podotáčkách.Pokiaľ dôjde k dekarbonizácii tak sa síce stav na ventiloch zlepší,ale dôsledok je motor že v krátkej dobe klakne pre poničenie piestnych krúžkov a povrchu valca a zvyčajne katalizátor tiež dostane po krku.Padne kompresia,najprv v teplom stave,neskôr celkove.
Ak by sa toto očakávanie nepotvrdilo,samozrejme sa urobí náprava,pravdepodobnosť je ale nízka,takže uvidíme.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

opakujem este raz, pt 60kw je atmo nepriamy vstrek.
iba turbo varianty su priame..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

uvidíme,do lepších rúk sa nemôže dostať,je jedno či to je takové či makové...dozvieme sa
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

no este otazka je taka ci dat to odkupu za 6000 eur a zobrat novu 208 ku zaruky alebo ist do generalky motora . :(
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Zbav sa toho, takého človeka zrejme nenájdeš co to da poriadne do poriadku, síce mnohí si budú na to trufat ale bude Ta to stáť veľa a navyše s veľmi neistým výsledkom!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Mechanici dokážu naplácať somariny že by človek neveril, ale že po dekarbonizácii stúpne kompresia, to som ešte nepočul.
Zaujímalo by ma, či ten expert ktorý ti to povedal vie, čo je to vôbec kompresia a čo znamená to číslo.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

delarock napísal:no este otazka je taka ci dat to odkupu za 6000 eur a zobrat novu 208 ku zaruky alebo ist do generalky motora . :(
Ak nájdeš koreňa ktorý dá za to 6 000.-, neváhaj ani sekundu a nabudúce si kúp auto (a nie Peugeot 208).
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

no dekarbo.sk ..........
vo vykupe priamo peugeot je taka ponuka.

Nepotrebujem lepsie auto ani ine primarne mam 535i xdrive toto mam na 5 km do mesta do roboty, do obchodu a tak. Chcem nieco kupit ked tak nove so zarukou a nech to ako tak vyzera hlavne chcem mat zaruku a uz svaty pokoj, aspon ja jedno auto
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jergusko napísal:Mechanici dokážu naplácať somariny že by človek neveril, ale že po dekarbonizácii stúpne kompresia, to som ešte nepočul.
Zaujímalo by ma, či ten expert ktorý ti to povedal vie, čo je to vôbec kompresia a čo znamená to číslo.
mne to bolo hned divne, co je to za idiotov...ked sa bavime o nepriamom vstreku :40bd: lol
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

ked nie 208 potom je otazka co kupit do 20k s automatom :D a ako takou vybavou , no hlavne benzinove kedze trasy su do 8km povacsinou.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Aspoň to ma pekný zvuk diesla, moja 3011 major je tichší, môžeš to predať ako Tdi so 100%aditivom benzínu
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

delarock napísal:
vo vykupe priamo peugeot je taka ponuka.
stoji to za zvazenie. oni to daju do richtigu podla navodu, verim ze maju proceduru uz parkrat nacvicenu :4012:

od leta 2017 sa dava novy remen. priekak tohto formatu uz nehrozi. kratke trasy pre dizel/priamy turbo strek to je amen....nebrat.
to potom budes bojovat s inymi problemami :d :D
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

ale tak ked predlzim zaruku na 5 rokov a potom to aj tak strelim tak mi to moze byt jedno ze turbo benzin ci ?:) dlhsie by som to aj tak nenechaval. v pohode by som bral aj atmosferu stacilo by fakt tu na tu dvojprudovku, mimo mesta mam svojho 270 kw tatošika. problem je ze nerobia automat s hladkym benzinom, uz vsetko tie turbovysavace
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

automat potrebuje vyssi vykon, to je dnes dostupne len s vrtulou.
z titulu co2 , atmosfery su takmer vyhynuty druh.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných