Citroën C5 1.6 hdi 2009 - filter pevných častíc

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Citroën C5 1.6 hdi 2009 - filter pevných častíc

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Zdravím na pc píše chybu Filter pevných častíc ale filter bol uz dávno odstranený a dnes mi kontrolka začala svietit čím to može být ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nechapem, preco niekto daval ten filter prec… Na to auto je lacny aj original v citroene, este lacnejsi je repasovany priamo v citroene a este lacnejsie vyjde jeho vycistenie, kde potom vydrzi este hooodne dlho.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A ešte lacnejšie je prevrtať ho doma v garáži...tak preto, sme na slovensku!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Myslim, ze majitel toho vozidla je pekny kokot. :4012:
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nic by som mu neporadil
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Aj pneumatiky treba meniť. Treba ich zhodiť a je ušetrené.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme , že nikoho z vás nenapadne ,že polovica slovenska môže kúpiť auto a nemá ani tušáka či je alebo nie je tam nejaký filter.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Tak ako jeden hlupák vačší ako druhý ! hned nadávat to je také Slovenske ani neviete aká je celá pravda a hned je kokoT,auto bolo už kúpene bez filtra, neviem už ako čo bolo s Filtrom robené len že bol odstránený a po pol roku mi žačala kontrolka svietit ...Občas ked čítam niektoré príspevky ako aj tie ktore patrili mne myslím na to aký sme ako národ ...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

To su fantomove bolesti. Aj tych, co im odrezu nohu, tak trapia bolesti v tej odrezanej koncatine. Co?, auto je horsie ako clovek?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ak si to kúpil vedome bez filtra tak , si to plne zaslúžiš.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ak nevedome?????Čo ak to zistíš na prvej stk ? dva roky po kúpe???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

gooooo3 napísal:Tak ako jeden hlupák vačší ako druhý ! hned nadávat to je také Slovenske ani neviete aká je celá pravda a hned je k***,auto bolo už kúpene bez filtra, neviem už ako čo bolo s Filtrom robené len že bol odstránený a po pol roku mi žačala kontrolka svietit ...Občas ked čítam niektoré príspevky ako aj tie ktore patrili mne myslím na to aký sme ako národ ...

A kedy si mal v pláne to prezradiť ? Bolo zaťažko napísať o dve slová viac ?
Tvoj problém je neriešiteľný.Teda neriešiteľný tu a takto.Dá sa dať rada ak máš poruchu čohosi a opíšeš ako sa prejavuje.Ale ty máš amputovanú časť a tam niet ani najmenšej šance vedeť od klávesnice viac než vieš ty pri aute..Čo tam kto po..toto zpizdil sa dá jedine začať pátrať,ale ty nemáš ani potuchy čo je/nie je tam alebo ako je to tam.Ak chceš radu,musíš vedieť aspoň základ problému v akom stave ten systém je harderovo aj softvérovo.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ludia vysolili casto velke peniaze za znefunkcnenie DPF/FAP, upravy RJ, dokonca tie filtre vyhadzovali a to vsetko s neistym vysledkom, kde aj po upravach su problemy, nehovoriac o legislative.
Dnes uz je doba a ak nie je, tak je za dvermi, ze ti sami ludia, co investovali do odstranenia filtra, budu teraz investovat do vratenia k povodnemu stavu. Staci pozriet k nasim zapadnym bratom, ake zmeny nastali na EK. A bude “horsie“.
Tych moznosti co mohlo byt s autom robene je mnoho, kto iny, nez ten co ten filter znefukcnil by o tom mohol vediet viac? Nik, takze bud uviest do povodneho stavu, alebo zmierit sa s problemom, co asi neni komfortne, ba ani z dlhodobeho hladiska udrzatelne, no a potom tu ostava moznost skusat navstevy v servisoch. Ale ani to zafarmo nebude, bude asi zalezat, aky mechanik, ake znalosti ma a ci sa mu vobec bude chciet pustat do dakej dalsej upravy po niekom.
No a jasne, este stale su firmy co ponukaju sluzbu odstranenia filtrov, tak aj to sa da este skusit… ano, znova, mozno to urobia “lepsie“…
No, a nakoniec to aj tak koli problemom skonci u povodneho stavu, alebo to pojde z baraku… len ci to ludia budu chciet, bez toho filtra, ked sa stale hovori, ze sa sprisnia kontroly… no, mozno ak bude cena nizsia…
A argument, ze to tak uz bolo, ze to tak nadobudol, tak ten stoji na smyklavom h0vne. Bud o tom kupujuci vie, ak ak nie, tak je riadny hlupak :40bd: kupovat auto za tisice a luto dat na kontrolu drobne…
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jednoduchšie ako návrat bude auto vyradiť a nezvyšovať stratu peňazí na ňom.
Druhá možnosť je vybrať kontrolku fyzicky z tachometra a priplatiť si na STK. Sme na Slovensku takže dať sa to bude ešte dlho , len cena porastie.
Tretia možnosť je len pre ludí ako som ja - nekupovať autá s podobnými vymoženosťami. Ako som zistil v inej téme - ak potrebujem 4x4 robili sa aj Golfy MK2 s týmto pohonom a nikto ma nebude merať podla euro 6 či kolko si vymyslia. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných