Citroen C4 - samovoľne zhasne a následne neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ptrblg
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.12.2017 01:31
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - samovoľne zhasne a následne neštartuje

Príspevok od používateľa ptrblg »

Zdravím, mám nejaký problém, dnes po 60kilometroch čo som už bol na cestách mi z ničoho nič úplne vypol motor, keď som ho chcel späť nahodiť, tak to len dlho šklbalo a nič, neskôr už nebolo počuť ani len zopínanie, proste vôbec nereagovalo na to že sa točí kľúčikom, po značnej chvíli nakoniec naštartoval bez problému ale so zaradenou trojkou, keď som sa vracial späť domov, spravilo mi to znova po ďalších 40km cca, nič nenašla nenasledovalo tomu že sa vypne, žiadne trhanie, otáčky okamžite klesli na 0 tým že zhasol motor , potom som znova musel zopakovať ten proces šklubanie potom nič a potom nejako horko ťažko naštartovať, spravilo to dokopy 3x a na tretíkrát aj z ničoho nič už svietila stále kontrola esp. Neviete čo s tým môže byť ?
Auto je Citroen C4 3d 2005 1.6 benzín 80kw 190K km. Pred pár mesiacmi mal menený komplet nový štartér i všetky sviečky a tú cievku či čo v autorizovanom servise. A batéria sa mi nechce veriť keďže často chodím dlhé trasy po diaľnici a teda má habadej sa plne nabiť(teda v rámci kapacity ktorú ešte má)..je ešte jedna a to že v aute už rok svieti kontrolka motora a pri naštartovaní motora pípne a ohlási Antipolution faulty ale v servise tomu nepripisovali veľký význam, vraj pokiaľ auto jazdí v poriadku tak to môže byť len niečo vadné čo netreba urgentne dať opraviť, no a ono aj bezchybne jazdilo, ja len potrebujem aby auto išlo a nie samo zhaslo bez akéhokoľvek upozornenia, je to dosť hardcore keď zrazu posilovače odidu a auta predo mnou za mnou .. ďakujem za každú radu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je prispevok ako z diskusneho fora modry konik....

Veĺa písmen , ale nič sa z toho neda vydedukovať....

EDIT :

nepochopil som , ako vplyva zaradenie III.rychl.stupna ,na štartovanie motora, ked je sučasne vyšlapnutá spojka...

Predpokladam,že ide o benzinový motor ,
tak tam je doležitá iskra, to znamená zapaľovacia sustava
a taktiež palivová sustava...

V tomto pripade by som vymenil snimač otáčok kľuky,pokiaľ benzinový motor zle štartuje je príčina v tychto 3-och veciach :
-snímače polohy kľuky a vačky
-nedostatočná funkcia zapaľovacich modulov
-nedostatočná funkcia palivovej sustavy

Kľúčom k zisteniu kde je problém, je správna diagnostika
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Kedysi som obdobny problem na renaulte 19 boli vadne kable ku svieckam po vymene to uz nespravilo ani raz ak je poskodeny hlavny nazvem ho 5-ty moze to mat takyto priebeh nacrtam ti takuto cestu ktora nestoji majland a vymenis si to aj sam ,ak nie tak sa vrat do servisu stym ze uz nejazdy a ma problem ked doteraz nepripisovali tomu vahu teraz maju dovod
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Naposledy som videl piaty kábel ak bol v motore rozdelovač...a to už som teda dlho nevidel ak nerátam Feldu a pod....
Inak v C4kách si zvykne elektronika žiť svojim životom. Toto je opis na xy závad . Baterka, poistky, káble, konektory, snímače, RJednotky
.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Najlepšie je to svietenie poruchy, ktore AUTORIzOvANY servis ignoruje..

Bože, ochraňuj nas pred francúzskymi autami
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných