803 122
inzerátov
Pridať inzerát

Citroen C4 Picasso 2.0HDI - Biely dym

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
tunerPD
Založený: 17 marec 2007
Nabehané: 41 min
Predmet: Citroen C4 Picasso 2.0HDI - Biely dym PríspevokZaslal: 21.03.2020 18:18   
Zdravím Vás :) Mam 2,0HDI a som s ním spokojný až na jeden problém ktorý by som chcel vyriešiť a neviem ako . Po naštartovaní mi ide z výfuku biely dym a par sekund je chod motora nepravidelný . Dym je štiplavý po par sekundach to dymit prestane . . Dočítal som sa že to možu byť žhaviče alebo aj vstreky no skôr ako to zanesiem do servisu sa chcem poradiť s niekym kto tento problém už riešil . Dakujem za každú odpoved.
Citovať
lilNoth
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 21 júl 2010
Nabehané: 4 hod 47 min
PríspevokZaslal: 25.03.2020 14:00   
Biely dym - vodna para. V chladnejsom pocasi normalny jav ak jej nie je vela, kolko ti jej ide? Ako dlho?
Moj byvali V6 benzin ale zase pri 0°C a menej vedel dymit statocne na bielo, dlho, kym sa mierne neohrial :)

Stiplavy zapach po naftovom aute je tiez +- normalny jav. Mne kazdy jeden naftak po nastartovani zimneho motora riadne smrdi.

Netankujes iba pomenej nafty a teda mozes mat vela vody v nadrzi? Aku naftu tankujes? Kratke trasy robis?

Aky je tvoj bezny den/tyzden v aute? Nejazdis aj velmi na spotrebu - defenzivne?

Zhavice predbezne menit treba, nie je to draha polozka a kazdych 150 000km to vymenit vies :) Mne sa vadny zhavic prejavoval iba zlym startom.

Kazdopadne skus lahku opravu: natankuj dve plne nadrze poriadnej premiovej nafty Shell ci OMW a hor sa ho trochu preplachnut na prazdnejsiu okresku aby si auto polietalo do otacok.

A tak vymenit zhavice...

Naposledy upravil lilNoth dňa 25.03.2020 16:09, celkom upravené 1 krát.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2472)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 4 mes 3 dní 6 hod
PríspevokZaslal: 25.03.2020 15:30   
Obe indície smerujú na zrejmý výpadok niektorého žhaviča.Pár cyklov chodu motora a zapojí sa do práce aj ten problémový valec,a biely dym je z nespáleného paliva na počiatku keď valec nezapálil resp nedokonale.V momente ako palivo prehorí kompletne dym prestane.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum