Citroen C4 Picasso - po vybití batérie chyba ABS, ESP...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

renaultmegne2003
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.01.2015 09:51
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Picasso - po vybití batérie chyba ABS, ESP...

Príspevok od používateľa renaultmegne2003 »

Ahoje, potrebujem pomoc. Mam Citroen C4 Picasso 2011, 1,6, robotizovana prevodovka. pred 2t mi auto nenastartovalo, vybita bateria. Vymenili mi ju a odvtedy mi zacalo pisat chybu v ABS, EPS, rucna brzda, GEARBOX. Autoelektirkar povedat ze vybitim baterie mohlo prist k flashu systemu a treba to na novo naprogramovat / zajtra tam idem. Ale vraj je mozne ze odislo vybitim cele ABS a tym padom na to nadvazuju aj dalsie veci ako EPS, prevodovka ... ze mi to svieti.. je to mozne? mate s tym niekto skusenost? okrem toho, ked vypnem motor a na novo nastartujem niekedy mi nevypise vsetky chyby. A ked mi uz vypise chybny GEARBOX, tak mi automat neprehadzuje rychlosti ale musim si isch manualne prehodit, ale ide to max do rychlosti 3. dakujem za akekolvek rady.
PS: skuste mi pomoct, zene :3906: :3906: :41c2:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Skus odpojit baterku,staci ked odpojis -(kostru) tak na min.45 min.(ale mozes aj na dlhsiu dobu),nasledne ho zapoj a uvidis,mne to uz viackrat takyto reset pomohol.Ak ti nejaka kontrolka stale bude svietit,tak ho treba dat na diagnostiku.
renaultmegne2003
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.01.2015 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renaultmegne2003 »

Bolo to aj na diagnostike. chybu odstranili/vymazali a vzapati to robilo znova.. :38eb:
renaultmegne2003
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.01.2015 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renaultmegne2003 »

mne to robi uz druhy tyzden...ABS, ESP, prevodovka, rucna brzda.toto vsekto mi vyhadzuje ako chybne.. a pri automate mi pri vypisani gearbox fault ci ako, neprehadzuje rychlosti..tak musim manualne, a aj to len do 3-ky mi ide..
renaultmegne2003
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.01.2015 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renaultmegne2003 »

ale robi to od doby kedy sa vybila bateria..predtym to nikdy nerobilo..
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Poistky si kontroloval,ci su vsetky v poriadku?bateriu mas tam taku istu,aka tam bola predtym?myslim na ciselne hodnoty baterie
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

ahoj, vyriesil si to nejak? velmi ma zaujima riesenie. dakujem
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

funguju brzdove svetla a tempomat?
ledkies
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2008 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ledkies »

A nevypina ti sem tam motor alebo seka pri pridani alebo ubrani....
uwa0944562557
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.04.2017 21:09
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C4 Picasso - po vybití batérie chyba ABS, ESP...

Príspevok od používateľa uwa0944562557 »

Čaute

Nakoľko sa pán nevyjadril, tak by som sa rád zveril so svojim problémom ktorý som riešil na svojom C4 Cactus 2014. Auto po otočení kľúča hneď vyhodilo chybu prevodovky (robotizovaná), abs/esp,snímač tlak v pneu, asistent rozjazdu a možno ešte ďalšie. Prevodovka neradila sama musel som radiť padlami a max do 3 stupňa. Kúpil som novú batériu lebo ako laik som si myslel že to môže byt problém lebo mala už 7 rokov. Nepomohlo. Šiel som vyčistiť abs čidlá na kolesách lebo som našiel na YouTube videa kedy to pomohlo (zanesene špinou a koróziou) a tam som zbadal problém. Kuna prehrýzla kábel od abs pri ľavom prednom kolese (na mieste kde som vtedy parkoval som našiel asi 3cm chýbajúceho káblu :d :D ). Vymenil som ho a chyby samé zmizli. Verím že to niekomu pomôže. :3906:
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C4 Picasso - po vybití batérie chyba ABS, ESP...

Príspevok od používateľa smarik »

Vies, ono vzdy pri chybe sa zacina diagnostikou. Tam by to to vypisalo a nemusel by si nic hladat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný