Citroen C4 Picasso 2.0HDI - Biely dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tunerPD
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.03.2007 20:14
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Picasso 2.0HDI - Biely dym

Príspevok od používateľa tunerPD »

Zdravím Vás :) Mam 2,0HDI a som s ním spokojný až na jeden problém ktorý by som chcel vyriešiť a neviem ako . Po naštartovaní mi ide z výfuku biely dym a par sekund je chod motora nepravidelný . Dym je štiplavý po par sekundach to dymit prestane . . Dočítal som sa že to možu byť žhaviče alebo aj vstreky no skôr ako to zanesiem do servisu sa chcem poradiť s niekym kto tento problém už riešil . Dakujem za každú odpoved.
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Biely dym - vodna para. V chladnejsom pocasi normalny jav ak jej nie je vela, kolko ti jej ide? Ako dlho?
Moj byvali V6 benzin ale zase pri 0°C a menej vedel dymit statocne na bielo, dlho, kym sa mierne neohrial :)

Stiplavy zapach po naftovom aute je tiez +- normalny jav. Mne kazdy jeden naftak po nastartovani zimneho motora riadne smrdi.

Netankujes iba pomenej nafty a teda mozes mat vela vody v nadrzi? Aku naftu tankujes? Kratke trasy robis?

Aky je tvoj bezny den/tyzden v aute? Nejazdis aj velmi na spotrebu - defenzivne?

Zhavice predbezne menit treba, nie je to draha polozka a kazdych 150 000km to vymenit vies :) Mne sa vadny zhavic prejavoval iba zlym startom.

Kazdopadne skus lahku opravu: natankuj dve plne nadrze poriadnej premiovej nafty Shell ci OMW a hor sa ho trochu preplachnut na prazdnejsiu okresku aby si auto polietalo do otacok.

A tak vymenit zhavice...
Naposledy upravil/-a lilNoth v 25.03.2020 16:09, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obe indície smerujú na zrejmý výpadok niektorého žhaviča.Pár cyklov chodu motora a zapojí sa do práce aj ten problémový valec,a biely dym je z nespáleného paliva na počiatku keď valec nezapálil resp nedokonale.V momente ako palivo prehorí kompletne dym prestane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných