Citroen C4 Picasso 1.6hdi - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

obul22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.09.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Picasso 1.6hdi - nestartuje

Príspevok od používateľa obul22 »

Dobrý deň, mám Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI a nejde mi naštartovať. A ničoho nič umrelo. Auto som dal na diagnostiku kde vypísalo chybu čerpadlo to som následne vybral a dal otestovať kde mi bolo povedané že je zle a nedá sa opraviť lebo nie sú naň náhradné diely. Tak som kúpil druhé namontoval a auto mi aj tak nejde, vypisuje chyby slabý tlak paliva. Čím to môže byť? Čerpadlo by malo byť dobré..neviete mi dáko poradiť. Vopred ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sú dve velmi rozdielne veci...malo by byť,a je
Nech je čerpadlo či áron svätý,všetko čo je tlak sa meria a na základe toho je určite dobrý alebo určite zlý.Hdi je dokonca nutnosť merať dva tlaky (v nízkotlakovej sekcii).Len pre malé ujasnenie...chyba v nízkom tlaku je nesmierne podobná tej vo vysokom,motor sa správa podobne,oni si chybu dokonale prenesú zo systému do systému.Bez merania ani cvrk,lebo to len naťahuje čas a zväčšuje výdavky.
Čerpadlo sa testuje na tlak a množstvo bez demontáže,priamo na vstupoch a výstupoch,dokonca sú tam elegantne rýchlospojky a farebné rozlíšenie aby nedošlo k omylu.To čo bolo za opravovňa ? Pat a Mat ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved normalna slovenska, nie ? Teraz este vymenime vstrekovace za 1.800 eur, potom moze nasledovat riadiaca jednotka za tisicku, FAP filter za dve a potom uvidime.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

to sa furt nájde niekto kto ešte mení diely kus za kus a ako píše MP3turbo :D :D Potom uvidíme :D :D
normálne som sa zasmial hh :40bd:

Ja ti poradím, zanes to niekam kde vedia čo s tým majú robiť...Teraz si si založil nové čerpadlo do systému plného bordelu....šupa. Byť to moje auto, dám ti preplatiť repas čerpadla znovu.

Takto sa to nerobí....

A ak by si chcel argumentovať, tým že predsa bolo vadné..tak sme ho dali opraviť.

Super!!! To ako keď má niekto rakovinu v poslednom štádiu...a dá si vymeniť kĺb za nový umelý. No a o 3 dni umrie.

Kua veď dostal nový kĺb! ako to?....no ako asi?
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní