Citroen C4 Picasso 1.6hdi 80kW - suchavy zvuk alebo rapot

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Picasso 1.6hdi 80kW - suchavy zvuk alebo rapot

Príspevok od používateľa citron30 »

Dobrý deň po výmene spojky a oleja v prevodovke zostal takych jemý šúchavý rapot pravdepodobne v prevodovke je to môžne ???? alebo to može ist odniekadiaľ ?? Nejak to nikto nevie identifikovať
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

mozno si tam dal zly olej..

citron30 napísal: alebo to može ist odniekadiaľ ?? Nejak to nikto nevie identifikovať

no ano, moze to ist z predneho kolesa, zadneho kolesa, z motora, zo sedacky, z palubovky, zo strechy, vyfuku, naraznika.. no a z dalsich 1000 veci co je v aute.. :40bd: mozno niekto dostane lepsi napad,..
vies ked sedime vsetci za monitorom dostavame vestecke schopnosti..
nikto to nepocul, nevidel a ty chces aby sme identifikovali odkial to ide???.. :4090: :40bd:
to nemyslis vazne.. :41c2:

ps.: najdi si odruheho mechanika mozno nato pride.. :zg282:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aspoň keby si popísal kedy presne to je počuť..a teda na volnobeh ak auto stojí alebo sa hýbe alebo máš rýchlosť a ťaháš alebo brzdíš motorom alebo ak ideš volnobehom a tak.....troška to obkecať...ako volakedy v škole pri tabuli... lol
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Definuj co je to podla teba vymena spojky? Co vsetko bolo vymenene?

To ze pises ze ostal taky jemny suchavy rapot to znamena ze tam bol aj pred vymenou a ostal aj po vymene alebo ze sa objavil az po tej vymene?

A este jedna dost podstatna informacia ... Kto to menil a ake suciastky pouzil?
citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

suchot a rapot

Príspevok od používateľa citron30 »

pri nastartovani nepočut nič až ked auto sa da do pohybu robi to aj ked je zaradena aj vyhodena rychlost. Olej je v poriadku je tam presne predpisany Total transmision 75W - 80. Menila sa spojkova sada ˇ(lamela, ptritlačak..)+ zotrvačník kvalitne originálne diely . Pred vymenou všetko bolo v poriadku žiadne zvyky počut nebolo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže to ide viacmenej od kolies a diferáku plus všetko čo je v stálom zábere. Spojku môžeme vylúčiť. Takže možno to je len tým že zmena oleja a k tomu daktoré ložisko , alebo pri montáži dačo nezvládli ? A nešuhcoce náhodou len to ,že sú tam teraz zimné gumy? lol
citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

rapot a šuchanie

Príspevok od používateľa citron30 »

Dnes so bol v servise zdvíhol sa na zdvihák sa naštaroval a sa radili rýchlosti a sledovalo pravdepodobná príčina je buď zle osadenie spojky alebo zavadný nahradny diel ktory tam bol namontovany
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No som ja zvedavý čo tam napokon blblo....lebo ten popis čo si dal tam moc nesedí na tú spojku, kedže si písal že to robí ak je auto v pohybe...ale inak dakedy je ťažko identifikovať závadu od volantu....
citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

suchot a rapot

Príspevok od používateľa citron30 »

no ale ten problem nastal hned po vymene spojky pred tym ziaden problem nebol tiez som s toho už zufaly a niesom nadseny ze sa to zas bude rozoberat ale čo už ani takto jazdit sa neda ten rapot stale je hlučnejši a hlučnejši zas aby bol problem v prevodovke alebo s diferencialom nevie lebo pred vymenou spojky žiaden problem nebol a mechanik nezasahoval do prevodovky akurat ma presviedčal o tom že v prevodovke nebol olej
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

no ak si tam ten olej naozaj nemal,a ked tam nalial novy,tak sa mozno prevodovka od stastia zblaznila
A4 3.0Tdi 2013 180kw
citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

rapot

Príspevok od používateľa citron30 »

aj ked som tam nalial originalny olej može robiť problem skor by som veril tomu ze ked olej nebol by niečo rapotalo
IP
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IP »

Už je to vyriešené?
citron30
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2012 16:33
Zdieľať na Facebook

suchot a rapot

Príspevok od používateľa citron30 »

Nie je to vyriešene, lebo je to rozbita prevodovka, alebo rozvodovka nakoniec sa prišlo na to, že auto som kupil podvodným spôsobom kde predavajúci stočil 200 000 km takže dôvod prečo mi odišla spojka a prevodovka po 5000 km mnou najazdených je jasný
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no pekne... ako si to zistil ?
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: suchot a rapot

Príspevok od používateľa TommyMT »

tipujem, asi na origo diagnostike sa to da zistit...ale to pekne -200000km...s kolkymi km si ju kupoval? :3020:

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných