Citroen C4 - neudrží voľnobeh

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
darken
Založený: 19 október 2017
Nabehané: 2 hod 6 min
Predmet: Citroen C4 - neudrží voľnobeh PríspevokZaslal: 02.08.2020 20:46   
Zdravíčko,

obraciam sa na vás s týmto mojím problémom. Auto(C4 coupe, 1.6i 80kw) vlastním 2 roky, doteraz s ním nebol žiadny problém, či v zime alebo v lete. Od kúpy mi nefunguje šoférové okno, resp. niekedy sa mu aj chce, ale väčšinou nefunguje, problém nie je v spínači, lebo pokiaľ rozoberiem panel tak stále sa okno umúdri a ide, a po nejakej dobe zase prestane funguvať. Pred 2 týždňami mi vyhodilo hlášku že mám málo oleja, pričom som ho mal dosť. No a teraz pár dní dozadu mi vyhodilo chybu electric circuit faulty, myslel som si že nejaká drobnosť, skočil som za mechanikom ale na všeobecnej diagnostike nevypísalo k tomu nič konkrétne. Následne o pár minút neskôr sa mi na pumpe rozsvietili asi všetky kontrolky a na stredovom displeji vypísalo asi všetky možné hlášky(zlyhávalo ABS, alarm, airbag, všetko proste). A tak na voľnobehu po 2 minútach sa auto samo udusilo a koniec, baterka K.O. Už sme nenaštartovali, po roztlačení sme bohužiaľ bez svetiel s polofunkčným servom došli domov a dobili baterku, auto ide ale na voľnobehu sa začne dusiť a vyhadzovať hlášky spojené s elektrickými systémami, v otáčkach je to okej. Kontrolka dobíjania baterky pri štartovaní nesvieti, a mám pocit že asi ani nikdy nesvietila, alternátor sme dali skontrolovať a vyjadrenie je že funguje ako má, no kým bol v aute napätie na alternátore bolo necelých 12v.

Asi to vyzerá teda na elektriku alebo riadiacu jednotku. Niekto nejaký nápad ako postupovať ďalej prípadne skúsiť niečo konkrétne ? Vopred ďakujem
Citovať
a566
Povedomá tvár - Favorito (20)
Založený: 06 apríl 2020
Nabehané: 3 dní 8 hod 37 min
PríspevokZaslal: 02.08.2020 21:53   
baterka, napatie ok??
https://youtu.be/qQwhzngHQw4
Citovať
darken
PríspevokZaslal: 02.08.2020 22:15   
Baterku vtedy vyťahalo až tak že nešlo ani zapáliť svetlá, po nabití baterky napríklad spomínané svetlá idú normálne, ale motor neudrží voľnobežné otáčky, doslova sa viditeľne mykal a triaslo s ním(slabý prúd = slabá iskra od sviečky = zlé odpálenie zmesi, aspoň mne to tak vychádza). Konkrétne na baterke sme nemerali napätie, keďže už na alternátore sme namerali menšie než má byť a mysleli sme že je problém tam, taktiež ani tá kontrolka dobíjania nesvietila. Okrem toho sviečky som zatiaľ nemenil, tie sú ešte od pôvodného majiteľa a nabehal som zatiaľ 23 tisíc km.

Tiež mi už dlhšie svietila kontrolka check engine, ukazovalo to na lambdu/katalyzátor, ale motor ťahal dobre, nedymil ani nič podobné, sem tam to zhaslo tak na mesiac a potom sa to zas rozsvietilo, osobne si ale myslím že sa skôr jedná o elektrickú závadu, keďže vyskakujú tie všetky možné hlášky.

Vďaka za video, zajtra skúsim, aj keď skôr si myslím že to niekde skratuje/preráža a preto sa to tak chová.
Citovať
martincichy
Nová tvár - Trabanto (18)
Založený: 18 september 2016
Nabehané: 10 dní 11 hod 48 min
PríspevokZaslal: 03.08.2020 06:32   
Najdi si ineho servisaka.

Motor podla popisu asi isiel na 3 valce. Akumulator daj otestovat, alternator asi tiez.
Citovať
a566
PríspevokZaslal: 03.08.2020 16:08   
ako napisal martin treba sa uistit ze zakladne veci nemaju poruchu.
bsi reset vyriesi "ducharinu". kable nemozu prerazat, autozvazky su obalene v plastovych chranickach, ak by bola seknuta izolacia,par poistiek by si mal vypalenych. vodice v konektoroch su nakrimpovane s grommetmi, vlhkost sa nemoze dostat dnu.
na starom aute neni zly vif a vyplach motora.,,,
Citovať
Cumo
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 05 september 2007
Nabehané: 21 hod 34 min
PríspevokZaslal: 03.08.2020 18:49   
Odmeraj či dobíja ako má. Zober merák a daj hodnotu. Keď ste merali pod 12 V tak to je málo pokiaľ viem malo by ukazovať viac ako 14V . To že nesvieti kontrolka dobíjania neznamená že je to ok. Stačí jedna dióda na mostíku alternatora a nedobija ako má.
Citovať
bjbbobek
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 03 jún 2012
Nabehané: 4 dní 14 hod 8 min
PríspevokZaslal: 05.08.2020 20:54   
Prejavujav čo popisuješ , ako keby zlý kontakt na batérii alebo hlavných poistkach. Ale taktiež BSI jednotka a hlavné relé v nej. Nemáš aj náhodou ešte v sprievode tých problémov aj s problém vnútorný ventilátor?
Mazda 323F 1999 DiTD 66Kw uz nieje ale motor žije dalej
Citovať
darken
PríspevokZaslal: 12.08.2020 11:04   
Bol vadný komutátor alternátora, dostal sa tam bordel z uhlíkov ... alternátor opravený, všetko ide ako má
Citovať
a566
PríspevokZaslal: 12.08.2020 18:11   
vdaka za vratenie sa do temy s riesenim
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum