Citroen C4 II - zapach spojky v interieri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 II - zapach spojky v interieri

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Zdravim pani,

C4 II 1,6HDI 68KW 8V DV6DTED
Zena sa vybrala na huby, zistila ze sa nedostane dalej na lesnej ceste, nedalo sa otocit tak cuvala naspat do kopca, letne gumy smykali a dalej sa nepohla, potom vraj zacalo daco smrdiet tak to vypla a volala o pomoc (ja 100km inde a druhe auto na zdvihaku), znamy ju vytiahol 4-kolkou, normalne potom uz dosla domov s tym ze v aute stale smrdi spalenina.
Dnes som sadol do auta, nastartoval a skoro hned bol citit smrad ako spalena spojka (auto vrcalo na parkovisku na neutrali bez pohnutia)okolo auta ziaden zapach iba vnutri, tak som to poprehanal, smrad trocha vyprchal (alebo si nos zvykol). Potom wapka a zas ked som to nastartoval tak ten smrad, potom som to este asi 3x skusil a vzdy hned po nastrtovani z kurenia smrad ako zo spojky. Spojku som vyskusal, potiahne auto na zatiahnutej rucnej, nesmyka, co to moze teda smrdiet? na spalenu naftu mi to nepripada ani pach regeneracie, kabinovy filter je pod oknom a nasavanie cez "torpedo" zhora, spojla dole a na opacnej strane, okolo auta nic nesmrdi, auto "nelezalo na bruchu" zospodu vyzera ok
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na neutrali by hádam nemala smrdieť spojka...

Treba popozerať, či náhodou neostala nejaká mačka, alebo iné zviera v motorovom priestore.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No tak ti smrdí spojka, manželka ju asi trocha popálila.
Pokiaľ si vyskúšal že spojka funguje viac-menej tak ako má, neprešmykuje, potom z technického hľadiska nie je veľmi čo riešiť.
Jednoducho je obloženie na povrchu trocha spálené, pokiaľ sa tá vrstva nezoderie, bude to smrdieť, ale samozrejme stále menej a menej,
Také experimenty ako umývanie spojky wapkou, to asi nie je moc dobrý nápad.
Samozrejme ak máte tak citlivý nos, že sa nedokážete preniesť cez ten zápach, daj vymeniť spojku.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vymenit kabinovy filter???
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Blbosť meniť spojku :d :D ,výmen filter to bude iba nadymene vo ventilacii :4012:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal:Na neutrali by hádam nemala smrdieť spojka...

Treba popozerať, či náhodou neostala nejaká mačka, alebo iné zviera v motorovom priestore.
Správna poznámka, ale skôr než zvery by som tam skôr očakával lístie alebo nejaký bordel z lesa. A to sa asi páli na výfuku.
Keby to bola spojka, smrdela by len keď sa páli, ale nie keď je už vychladnutá a už vôbec nie na neutráli.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

motorovy priestor je cisty, cele som to pozrel, zospodu je to cele zakrytovane, kryt neposkodeny, wapkoval som blato na aute a nie spojku, do motoroveho priestoru som nikdy na ziadnom aute nic nestriekal, auto bolo potom este v umyvarke na komplet program s umytim podvozku, pelovy filter ma ani nie pol roka a je to asi naj co sa da kupit - na jemny prach, aktivne uhlie, antibakterialny s polyfenolom a fluicidnym ucinkom (syn ma nabeh na alegriu alebo astmu) tak mi je divne ze aj napriek tomu filtru je ten zapach celkom intenzivny, ventilacia bezala vcera naplno snad hodinu a zapach stale, v aute travim skoro 2 hodiny denne tak poznam "pachy" toho auta (aj svoje co tam vypustim :) ) a takto veru este nesmrdelo....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Môj názor vymeň peľový filter a k tej spojke koľko km už má za sebou? Možno už pomaly príde aj čas jej výmeny. Keď si skúšal na tej ručnej spojku zadné kolesá išli flekom? alebo aj ručná je slabšia. Ak je všetko O.K. tak po čase ten smrad prestane.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď dáš vnútorný okruh, aj vtedy smrdi?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

rucna ok - auto islo a kolesa zablokovane som tahal po asfalte, vnutorny okruh som neskusal, spojka ma cca 120tis, tipujem ze aj ked je sice zdanlivo ok tak po tomto zazitku mozno do 5tis km skonci a uvidime co bude ked klesnu teploty pod 0, tipujem ze v priestore spojky je plno nahoreneho spojkoveho prachu co po nastartovani sa tam zacne virit a smrdiet.... a mozno smrdi daco uplne ine
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

O 5000 ????????????
Veď ju vymeň teraz a hotovo. Alebo máš super guľu, ktorá to vidí presne o 5000??
Ušetríš poriadne. ????
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

On to napísal MOŽNO, teda že najbližších 5t km sa to ukáže.
Ale môžem zadávatela ukludniť - mám spojku fakt už na konci životnosti a už viac krát pri cúvaní s vozíkom bol doslova kúdol dymu okolo auta. Na vozíku mi nefunguje cúvacia automatika, takže pri cúvaní viac ako dva metre sa zablokujú kolesá a vozík ide šmykom. To dáva spojke poriadne na papulu. Smrad a dym je pritom ako keby horelo. Napriek tomu auto jazdí a spojka nešmýka. Také pokusy ako ťahať zabrzdený zadok naschvál - to radšej neskúšam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

oco13... ty mas ale stary odolny voz, ten moj citron to je ekonomicky optimalizovane prditko
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Tiež som raz dal trochu zabrať spojke a smrdelo to skoro mesiac. Ale po čase to prestalo.Spojka bola v poriadku. Kúp si silnejšiu voňačku a nerieš to. Meniť spojku pokiaľ neprešmykuje je blbosť a zbytočne vyhodené peniaze.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nic sa nedeje ak spojka funguje ako ma.len sa to musi samo odvetrat.aj mne tak smrdela spojka 2 tyzdne ked som raz na domasi cuval v noci do kopca na cestu po trave kde nebolo nic vidiet.kopec bol taky ze na rucnej sa skoda favorit posuvala dolu smykom.cize sa nit comu divit ze to spojka dostala.

spojka sa meni ak uz jej niet pomoci ju inac zostelovat ale dnesne auta maju vsetko samostav ak to ma na lanko a hydraulika si to sama dorovna.no a ak zabera hore znaci to uz vymenu ale pokial auto dokaze hrabat ja by som to nemenil.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných