Citroen C4 Grand Picasso 1,6 VTI - nekuri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bengalll
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.08.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Grand Picasso 1,6 VTI - nekuri

Príspevok od používateľa bengalll »

Ahojte, potreboval by som poradiť ohľadom Citroenika. Auto slabo kúri a to iba za jazdy pri plyne. Na volnobeh studený vzduch. Vymenil sa termostat, kontroloval sa radiator a aj pre istotu prečistil. Obe trubky sú horúce ale teplo nikde. Vychádza mi to na tie klapky. Má to tú digitálnu klímu dvojzónovu. Je to častý problém??? Aký je tam pristup??? Bude problém asi v tej hlavnej, lebo nefuka teplo ani na nohy, ani na sklo ani nikde....

Ďakujem pekne za pomoc
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Na manželkinej C4 2.0 hdi som to riešil a boli vydraté zúbky na klapkách kúrenia. Našťastie dostať v citroene opravnú sadu na tie zúbky za pár eur. Prístup nie je bohvieaký, krycie plasty demontovať a stiahnuť sa pod predné sedačky.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
bengalll
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.08.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bengalll »

Ďakujem pekne a číslo dielu náhodou nemáš???
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Ak to kúri pod plynom tak v klapkách to nebude.
Zameral by som sa na ten radiátor, pri motorizácii 1,6VTi je častý problém práve radiátor, to že má dobrý prietok neznamená, že aj kúri (zmes tam bude prúdiť krátkym okruhom).
Výrobcom dávaná chladiaca zmes ten radiátor upchávala, napríklad pri starej verzii Peugeotu 308 práve s 1,6VTi je častý problém s kúrením, ktoré spôsobuje radiátor.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

bengalll napísal:Ďakujem pekne a číslo dielu náhodou nemáš???
To už nemám a nie je isté či by to aj pasovalo, pretože to je klasická C4 a z prvých ročníkov. Ale je možné , že to bude radiátor ako bolo spomenuté. V tejto je už 14 ročný radiátor a kapalina sa prvý raz menila asi po siedmych rokoch a kúri stále. A bolo počuť také rapkanie, keď preskakovali zúbky na klapkách.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
bengalll
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.08.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bengalll »

Chlapi a neviete poradiť či na Grand Picasso treba pri výmene radiatora rozoberať celú palubovku alebo sa to dá urobiť z boku od soferovych nôh...
Ďakujem pekne..
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných