Citroen C4 Grand Picasso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Grand Picasso

Príspevok od používateľa Blufeld »

Zdravim,
kupil som si tento rok nove Grand picasso 2l HDi , 150 koni, mam najazdene tak 4000 km a spotrebu 7,5 l , podotykam ze nie kombinovanu ale meranu na ceste do DE cca. 1000km po dialnici, 3 osoby. Je to normalne? Mne osobne sa to zda nejako vela, bol som zvyknuty na 5l opel vectra 1,9 CDTi GTS.
Dalsia vec co ma trapi ze mi ukazuje dojazd 10km ja natankujem a zmesti sa mi tam max 50l a pritom nadrz je pisana cca. 60l rova. Uz som skusal tu hlasku ignorovat , jazdil som dalej a presiel som este 75km, potom som uz nemal nervy a natankoval, zmestilo sa 54l, po dobu tohto testu sa mi po par km vytratil udaj o dojazde a na disp. svietilo v kolonke dojazd len ----.
Vie niekto poradit? Popripade ma take iste auto na porovnanie. Diky Lubo
Naposledy upravil/-a Blufeld v 01.11.2011 12:17, upravené celkom 1 krát.
Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Blufeld »

Uz som to opravil, super ze si vsimas detaily, skoda ze k veci si dal len 'vsetko v poriadku'
Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Blufeld »

Hodnota sa vytratila ked bol dojazd 0, podla mojich vypoctov tam vtedy bolo este 10l, co sa mi zda dost vela ked nadrz je 60l, asi som len zvyknuty na vecsiu presnost , vo vectre to bolo ovela presnejsie ako 10l nafty v nadrzi a dojazd 0 . Pipne ti rezerva prejdes este 60km dojazd je 10 km a natankujem slabych 50l, miesto skoro 60l , naco tam ten pocitac teda je ? ved ma toleranciu tak 17,5%.
A ktej spotrebe : 7,5l (max. moja rychlost nepresiahla 140km/h)na dialnici sa mi zda trochu vela, to kombinovana bude 10?
Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Blufeld »

Tak dakujem
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

aku tam mas prevodovku?
Este to mas v zabehu, spotreba trochu klesne.
Spotrebu hovoris podla pocitaca, alebo si si ratal realnu?
Kolko km prejdes na nadrz(na tych 50l)?
Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Blufeld »

Je to 6-stupnovy manual
Mam uz 4000 km, v servise mi povedali ze som uz po zabehu
Na zaciatku som natankoval full, potom ked mi zacala pipat rezerva a dojazd sa postupne zmensoval (ostalo 10km) som natankoval full (nieco pod 50l, viac sa nedalo uz som videl naftu v hrdle), po dorazeni domov som presiel 998km a ukazovalo mi polovicu nadrze, pocitac pisal 7,5l priemer, a tu sa dostavam k problemu, ak je nadrz 60l tak som minul 90l a to je priemer 9l a nie 7,5 ako pisal pocitac, ak je ale 50l tak to sedi, proste mi nejako nesedi ze na rezervu prejdem okolo 80km, potom je dojazd 0, ja jazdim dalej este 75km- dojazd mi ani neukazuje a na pumpe natankujem 54l a je full, proste dost velka odchylka.
Na nadrz prejdem tak 680km, potom je dojazd okolo 20 km a tankujem, este som ale nedal viac ako 50l, teda naposledz 54l.

Idem skusit s bandaskou v kufry to teraz najblizsie dat do nuli ze kolko sa tam teda naozaj zmesti,
Blufeld
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Blufeld »

Dakujem za rady, neber to tak ze sa do teba obuvam,jednoducho sa s tym neviem zmierit,

Tu ale ide o to , ze nove auto ktore ma 2 mesiace nemoze mat k...a taketo chyby. Po minuti 50l ukazuje 0 a este je v nadrzi 10l, to kde sme, mozno tebe alebo inym to nevadi ,ale mne ano.JE TO NOVE AUTO, preto som si ho kupoval aby som nemal taketo starosti a odmietam tankovat ako depko na kazdej pumpe, ked sa na svoj pal.pocitac nemozem spolahnut!
Mal som opel , teda este mam a tam som nic taketo neriesil, dojazd 10km natankujem v pohode 57-58 litrov , nadrz je pisana 60 v technickom a pohoda, vsetko funguje ako ma. To je u mne rezerva , ale nie 10l a viac.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Blufeld napísal:Dakujem za rady, neber to tak ze sa do teba obuvam,jednoducho sa s tym neviem zmierit,

Tu ale ide o to , ze nove auto ktore ma 2 mesiace nemoze mat k...a taketo chyby. Po minuti 50l ukazuje 0 a este je v nadrzi 10l, to kde sme, mozno tebe alebo inym to nevadi ,ale mne ano.JE TO NOVE AUTO, preto som si ho kupoval aby som nemal taketo starosti a odmietam tankovat ako depko na kazdej pumpe, ked sa na svoj pal.pocitac nemozem spolahnut!
Mal som opel , teda este mam a tam som nic taketo neriesil, dojazd 10km natankujem v pohode 57-58 litrov , nadrz je pisana 60 v technickom a pohoda, vsetko funguje ako ma. To je u mne rezerva , ale nie 10l a viac.
Ja mám staršiu Toyotu Corollu (mimo ďaľších :-) ) a tam nie je síce palubný pc, ale svetielko rezervy začne svietiť, keď je tam ešte 15l (PäŤNÁSŤ LITROV) paliva. Ak je tam posledný liter-dva, ručicka už je 3mm POD najspodnejšou čiarkou :-) Je to 15 ročné auto, takže to už tak beriem (hoci to nie je chyba, je to tak od výroby). Ale Tvoje rozhorčenie plne chápem. Čo Ti povedali v servise, že je to v poriadku?
IP
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IP »

Tu ale ide o to , ze nove auto ktore ma 2 mesiace nemoze mat k...a taketo chyby. Po minuti 50l ukazuje 0 a este je v nadrzi 10l, to kde sme, mozno tebe alebo inym to nevadi ,ale mne ano.JE TO NOVE AUTO, preto som si ho kupoval aby som nemal taketo starosti a odmietam tankovat ako depko na kazdej pumpe, ked sa na svoj pal.pocitac nemozem spolahnut!
:rouler: Auto máš predsa v záruke.Tak čo riešiš? Podla mňa preprogram ECM (na presnejšie zobrazovanie palubného počitača).Pripadná úprava plaváka v nádrži koli zobrazovaniu dojazdu. :rouler:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných