Citroen C4 1,6 benzín - skusenost

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ddmiroslav
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 17.06.2011 11:37
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 1,6 benzín - skusenost

Príspevok od používateľa ddmiroslav »

Ahojte chlapci, prosim o radu 1,6 benzin, mam zaujem to kupit rocnik 07, no nenasiel som vo vyhladavani spolahlivost uzivatela alebo majitela, ak ma niekto skusenost c 4 budem rad za info, spolahlivost motora a eletroniky dakujem zatial ahoje,
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: c 4 skusenost.

Príspevok od používateľa TommyMT »

Ahoj...C4, slusne vozitko, za dobry peniaz. K tej 1.6, tak motor jedine od Citroenu, nie od BMW, tie sudost poruchove. Ale ten Citroen je krasa s ich motorom. Ako kazdy francuz niekedy pocut plasty, ale v celku berem ;-)
ddmiroslav
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 17.06.2011 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: c 4 skusenost.

Príspevok od používateľa ddmiroslav »

Ahoj Tommy, a ten motor od BMV ma oznacenie ake?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

az na to ze mi to zralo ako krava a motor bol zdochnuty viac ako 1.2htp tak som mal problemy uz len s elektronikou :d :D
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Mali by to byt kody EP6 . Tomu by som sa vyhol. Inak supis. Ku kolegovi hore. o vsetko sa treba starat. A o francuza toboz. Ale on sa ti potom zavdaci :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to ze to bolo stale od nova v servise nie je dobra starostlivost?
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

jednu C4 doma mam, ale diesel 1.6 HDi.

je to fajn auto, dobre to vozi, vcelku velke. akurat oproti inym autam ma dost vysoke dvere, a ked clovek ma sedacku uplne dolu, je dost nizko a nevidi ani na koniec kapoty (mozno som moc nizky :d :D )

spolahlivost neviem, ma len 25 tisic km, takze zatial len nafta, olej, filtre... ale nepostrehol som ziadne velke staznosti a to sledujem citroen forum.

budem ho predavat, mna vzdy tahali stare auta, az nejake rocniky '80-'90, ale inak by som si ho kludne nechal
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

ahoj, to auto si kupil dobry znamy, coupe 1,6 benzin, sice rok 2009... hovoril ze by si citron nikdy nekupil, ale ze ved 1,6 atmosfericky benzin, co sa tam uz len moze pokazit?

stretli sme sa minuly rok, bol na inom aute, tak sa ho pytam kde ma citron, on hlava do dlani a povedal ze ako nahle sa skoncila zaruka (2roky) sa to zacalo yebat, jak naschval, vsetko jedna vec za druhou a ze sa o tom nechce bavit vobec, cize neviem ci motor, ale skor si myslim ze elektronika a podobne :(
motoru by fakt nic nemalo byt, a to mal na tom za dva roky necelych 50 000...kupoval to myslim za 10 000, bola tam zlava vselijaka zazracna + myslim, ze vtedy letelo srotovne ( nie som si isty)
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

neviem odkial vsetci beriete, ze motory VTi a THP v peugeotoch a citroenoch su od BMW. S BMW to nema takmer nic spolocne. To len odkupili nejake modifikacie, ktore si poupravovali po svojom (kde tu dali lacnejsie matreialy...) a teraz tomu vravia spolupraca. Od BMW to ma daleko, tie VTi zeru olej ako besne, nevedia tam odladit soft motora uz neviem ako dlho a na THP preskakuju rozvodove retaze takmer po 30t km...
Takze ak C4 tak hladaj klasicky 1,6 16V, ale nie VTi
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Ako vravime, zober klasicky Citroenacky 16V tym nic nepokazis. ;)
ddmiroslav
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 17.06.2011 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddmiroslav »

Ahojte chlapci, dakujem za radu este nieco pozistujem a ozvem sa, co som kupil.
kenzo82
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.10.2009 14:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenzo82 »

Mam 1,6 VTI 88 Kw. Skvela 1,6 ka az na tie veci o spolahlivosti rozvodovych retazi. Povedali mi v citroene ze tam maju uz ine retaze a trpeli tym hlavne 1,6 vti v peugeote. Boli tam nasadene o rok skorej. Neviem co je na tom pravdy ale google mi toho moc na 1,6 VTI nenasel.

Spotreba od 5l mimo mesta do xyzl podla jazdy. Dialnica 130 km\h 6,8l. Pandorf - BA robim za 5,2-5,4l /pekne stoveckou po okreskach/. Kto pozna vie.

Zere olej ? ak je vela ten jeden liter co to spapa za 25 tis km tak pardon.

Vrzanie plastov ? ano obcas hlavne teraz v zime, nic dramaticke. Vrzala nam aj octa I aj II. Hlavne ja ju mam tuknutu na zadok a mne povrzava sedacka a jedna vetracia mriezka.

Mam r.v. 2009 (40 tis km), este v zaruke. Preistotu vymenim tu rozvodovu retaz za 50 ecok nech mam pokoj na dusi a fachcim dalej.

Elektronika ziaden problem, ani naznak. Vsetko fachci ako ma. (klop klop). Okrem vymenenych ziaroviek. Asi dobry kus.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

kenzo82 napísal:Zere olej ? ak je vela ten jeden liter co to spapa za 25 tis km tak pardon.
Tak to pardon, že ti to nevadí, ale existujú dokonca aj autá, ktoré medzi výmenami nenezožerú nič príp. minimum...

A k 25. tis. intervalu sa radšej nevyjadrujem...
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

longlife oil ne ? :d :D
kenzo82
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.10.2009 14:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenzo82 »

Ano cicmanec pri 10 tis intervale je to to "minimum".

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných