Citroen C3 - sensodrive porucha AUTO *

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romi616
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 16:05
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 - sensodrive porucha AUTO *

Príspevok od používateľa romi616 »

Ždravím, mám problém s citroenom c3 s automatickou prevodovkou. Dnes som auto naštartoval na dvore pred domom, nechal som ho trochu sa zohriať a šiel som na 10 minút preč. Keď som sa vrátil a chcel som odísť, auto len pár krát zapípalo, rozblikal sa nápis AUTO a ešte jedna hviezdička vľavo hore na displaji a vypol sa motor. Potom sa mi 15 minut vôbec nedalo naštarovať. Nakoniec som ho naštartoval, lenže stále bliká ten nápis AUTO a aj tá hviezdička, rýchlosť sa zaradiť dá, ale keď stlačím plyn tak auto ostane stáť a ani otáčky sa nehýbu. Neviete čo s tým môže byť? Dík.
gabor25
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabor25 »

Nazdar,prečítaj si toto:citroen c3 pluriel 1.6 sensodrive-porucha automatickej prevodovky.
romi616
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 16:05
Zdieľať na Facebook

Sensodrive porucha

Príspevok od používateľa romi616 »

Prečítal, žiadne řiešenie tam nie je, ani vysvetlenie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

[img]http://imgupload.sk/images/43589777711961472119_thumb.png[/img]

RJ musí vedieť prečo niečo bliká takže smer diagnostika!
romi616
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 16:05
Zdieľať na Facebook

Porucha C3-ky

Príspevok od používateľa romi616 »

Tak som s tým bol nakoniec na diagnostike, ževraj je to chyba napájania motora, nie sú dostatočne napájané všetky 4 valce a RJ prepne auto do núdzového režimu. Bude treba postupne vylúčiť možné príčiny chyby - sviečky, baterka, kontakty, cievky...
tarkan145
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2008 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tarkan145 »

Zdravim, mal som ten isty problem. Na display po pocas jazdy zapipalo a sucasne blikalo AUTO a vlocka. Motor zdochol a neslo nastartovat, Po urcitej chvili auto nastartovalo , ale zase blikala vlocka a AUTO. Navstivil som dva autorizovane servisy v Kosiciach a mozem povedat, ze tito ludia nemaju absolutne skusenosti s takymto autom !!!!!!!!!!!!!!!!
Na diagnostike nenasli ziadnu CHYBU. Vsetci len hadali ,co moze byt chybou. Nakoniec som po znamostiach navstivil presovsky servis a tam nasli chybu. Bol to AKTIVATOR SPOJKY. Cena aj pracou 500 euro.
V slovenskych servisoch pracuju ludia, len aby od ludi vyzmykali co najviac penazi. Nemaju k praci ziadny vztah.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial je to tak. A co je to ten aktivator spojky a preco stoji 500 eur ?

A vobec, preco sa take mlade perspektivne auta ktore navyse nemaju nalietanych zdaleka 400.000km takto kazia ??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SensoDrive je problémový a oficiálny servis rieši veci nekonečným menením softov,alebo mykajú plecami pretože chyba nemá presnú špecifikáciu,a P 1804 dokonca môže u rôznych značiek mať inú definíciu.Pokiaľ mám info o probléme,(nespoliehať na to) tak sa týka RJ ktorá sa nevie zorientovať v tom čo zaradiť
Pokiaľ pozrieš zahraničné fóra,tak veľa chváli ten systém nedostáva,a vyjadrení v zmysle C3 áno,ale nikdy SensoDrive je nespočet
jeden z množstva....
Kúpil som z druhej ruky C3 1.6 16V SensoDrive pred týždňom a po troch dňoch tam je "Duch v stroji", tj SensoDrive. Problém softvér. Môj predajcu Citroen nainštalovali najnovšie aktualizácie softvéru a povedal mi, že počítač má naučiť môj štýl jazdy nadchádzajúcom období. Moc sa mi nepáči predstava všetkého tohto softvéru. Sľúbila som si, aby vyšetrila lepšie, keď budem kupovať môj ďalšie auto. Mám rád Citroen, ale nemám rád SensoDrive. Premýšľajte, než si kúpite také auto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To áno,je to všade,ale reálny zmysel to nedáva
zdenekvopat
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.03.2016 18:20
Zdieľať na Facebook

porucha senso drive

Príspevok od používateľa zdenekvopat »

romi 616 jak to dopadlo s tou převodovkou dal jsi ji dohromady ,bylo to to el. napájení. má teď ten samej problém. Na chlup stejnej
zdenekvopat
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.03.2016 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Porucha C3-ky

Príspevok od používateľa zdenekvopat »

romi616 napísal:Tak som s tým bol nakoniec na diagnostike, ževraj je to chyba napájania motora, nie sú dostatočne napájané všetky 4 valce a RJ prepne auto do núdzového režimu. Bude treba postupne vylúčiť možné príčiny chyby - sviečky, baterka, kontakty, cievky...
vyřešil jsi ten problém.
Yoseph1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2020 21:40
Zdieľať na Facebook

Rozjazd do kopca

Príspevok od používateľa Yoseph1 »

Trosku odbocim. Mam moznost kupit c3 1.4hdi 50kW
Pri skuske auta som si neskusil rozjazd do kopca. Sprava sa auto ako kazdy automat pri rozjazde do kopca t.j. nepusti ta dozadu? Nem totiz skusenosti s touto prevodovkou.
Dakujem
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

nepusti ta dozadu
to je hill holder, ked stojis na brzde a pustis tak auto este par sekund brzdi aby si zaradil(manual).
tato funkcia na tomto nebude, len na novych autach.

sensodrive je servami riadeny manual a spojka. vychytavky to nema.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

nepusti ta dozadu
to je hill holder
Yoseph sa pýta dobre, auto s hydromeničom necúvne aj bez hillholdera.
Yoseph1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2020 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yoseph1 »

a566 napísal:
nepusti ta dozadu
to je hill holder, ked stojis na brzde a pustis tak auto este par sekund brzdi aby si zaradil(manual).
tato funkcia na tomto nebude, len na novych autach.

sensodrive je servami riadeny manual a spojka. vychytavky to nema.
Bol som si ho vyskusat este raz prave kvoli tomu. Mas pravdu na tomto to nie je.
Zaujimave ze napr Peugeot 206 rok 2000 to ma, c3 2005 stale nie... Neva, chcel som to pre zenu ktora to bez tejto funkcie nechce :zga27:

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných