825 767
inzerátov
Pridať inzerát

Citroen C3 - kontrolka tlaku oleja , po par sekundach OK

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
sclavus
Založený: 20 február 2018
Nabehané: 1 hod 40 min
Predmet: Citroen C3 - kontrolka tlaku oleja , po par sekundach OK PríspevokZaslal: 20.02.2018 13:44   
Dobry den, ahojte,

mam c3 po povedzme generalke, vymena rozvodov, sviecky, prebrusena hlava, nove tesnenie hlavy motora (auto malo predtym vyrazny biely dym, po oprave OK). Na aute moc nejazdim, ale asi tyzden po prevzati auta po vymene rozvodov (atd) som spozoroval, ze po nasrtartovani mi zasvieti/zapipa kontrolka tlaku oleja (myslim tu cervenu v tvare "olejnicky"). Chvilku teda svieti, pipne 1x po tri pipnutia, alebo 2x po tri pipnutia, pricom v tom druhom kole uz kontrolka zhasne, a auto ide ok. Inokedy, zas nepipne vobec, niekedy mozno 10 sekund po nastartovani, a potom zhasne a prestane pipat.

Kontroloval som olej, ten vyzera okok, dokonca aj vyzera, ze nie je ani unik chladiacej zmeny, rovnako ani z motora nepocut nejaky podozrivy zvuk. (po vymene rozvodov je to ovela lepsi zvuk).

Co myslite, v com moze byt problem? zima? senzor? filter oleja?

vdaka za odpoved! :)
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 20.02.2018 19:39   
Ano. môže blbnúť všetko čo si spomenul. Možno tam je filter bez spätnej záklopky alebo netesní a než sa prázdny olejový kanál natlakuje olejom chvílku to trvá , alebo je zlý snímač tlaku alebo je zanesený sací kôš oleja alebo.... skrátka dal by som zemať reálne tlak oleja .

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum