Citroen C-Elysee - hrdzavy vyfuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Moonshine napísal:Zaujímavé... mám o málo lacnejšie auto ako elysee tiež 90t ale 5 rokov a na výfuku ani štipka hrdze. Jedine trošku flakov na zadných bubnoch a na kotúčoch vpredu po obvode. A ešte je to japonec no a garáž nevidel
Kde je zrada?
No že mi prezrad lacnejšie auto od toho elysee? Napadá ma jedine Dacia,ale to nie je japonec.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Co cakas od lacaku z psa? to auto nema nic navyše. este ked si dovolia lepit ako odhlucnenie strechy kartónové krabice na autach ktore proti elysee stoja 3x tolko... Neries voz sa kupis druhy od poliaka vsak tie ich diesle nemaju poriadne ziaden tlmic len hola rura dozadu.
K tej dacii spring mal som tu cest to vidiet nazivo je to take sandero co na prvy pohlad vyzera ze ked vedla teba prejde x6 tak prud vzduchu ta vyhodi za krajnicu. Obute na 165/70r14 eco pneu ked zaprsi budu toho plne jarky. Vrchol je v elektroaute vpredu celohalogenova technika. Dojem lacaku zaruceny nie len na pohlad ale aj na pocit
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal:Zase na druhú stranu dá sa zvariť z nerezu alebo antikora.

A akýže je rozdiel medzi nerezom a antikorom ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem, obchodný názov?? Keď som bol z chalanom kupovať trubky na zvody tak mali rozdelené na nerez a antikor. Ale triedu materialu som si nefotil, takže možno je to to isté len od iného dodávatela.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nerez nerezavie a antikor nekoroduje preca. :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

nerez nie je ako chrom na motorke, ze len je duhovy..
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Toto mozem potvrdit u viacerych novych aut.Bratov focus trojrocny vyzera este horsie ,lebo aj napravy chyta hrrdza.

Nechaj to tak.

Toto je marketing ako s patri.Trepu nam do hlav ,ze musime mat tri displaye konektivitu a neviem co vsetko.No to ze setria na vsetkom je na chvoste.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mohli by ste niečo napísať k nerezovým výfukom? Výhody-nevýhody? Cena - ekonomický zmysel-nezmysel, pre aké auto... vydrží to "naveky"? výroba - kde? ako?
vďaka
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

vyfuk netreba riesit , je to spotrebak na aute ako pneumatiky alebo brzdy , zoderie sa , vymenit za druhe a hotovo.., zbytocne okolo toho chodit a spekulovat ako to zaplatat , ..ked si clovek predstavi aky sajrajt ide cez neho von , kysle splodiny , plus vlhko , zvonka kamienky , sol , spina ..tak sa neda cakat ze to vydrzi vecnost.., zhrdzavie, kupit novy , vymenit a jazdi sa dalej ..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stanko aby si si mohol kúpiť nový na to treba mať peniaze. Aj preto často niekto skončí u mňa v dielni - prilep mi tam nejaký flak nech to vydrží ešte pol roka a kým odložím na nový. Sú ludia čo si musia aj 50 ojro "našetriť" na to nezabúdajte. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

Oco , ja nehovorim , ze nie , ano aj na to treba mat , len je strata casu a energie zachranovat zhrdzaveny vyfuk..samozrejme , ak niesu hned bubaky na novy , nejak zalepit , ale skor alebo neskor treba aj tak novy vymenit .
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta neviem páni ale mne výfuky určite nestáli 50E... plus práca... takže prečo neopraviť za 50E ako meniť zbytočne za 150E... čo sa dá opraviť s rozumom opraviť, čo nie vymeniť...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To som len strelil, naposledy som výfuk kupoval na Feliciu tak preto. A samozrejme ak sa dá nerez vyhrabať vo firme z kontajnera a je po ruke tig - tak kludne zvariť aj nerezový.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

borinik napísal:No že mi prezrad lacnejšie auto od toho elysee? Napadá ma jedine Dacia,ale to nie je japonec.
Ako v 2015 som tiež uvažoval o elysee 1.6 vti ale nakolko auto, ktoré som na koniec vybral bolo o 1000 lacnejšie, viac hviezd v teste bezpečnosti
Niekde v teste auto.pravda vyčítali práve hrdzu podvozku aj výfuku po 1 roku na 301/elysee

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných