Citroen C25/Peugeot J5 Rozvod

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Citroen C25/Peugeot J5 Rozvod

Príspevok od používateľa tomasmis »

Dobrý deň,
potrebujem poradiť s rozvodmi na motore (U25) 2.5D rv. 1991, rozvody cez ozubené kolesa. Na motore je cerpadlo Roto-diesel UT 100.

Nema niekto schému ako maju byť rysky na ozubených kolesách? Prípadne celý postup nastavenia rozvodov. Horna úvrať je nastavená za pomoci odchýlkomeru cez ventil.
Taktiež, dosť by pomohla rada ako nastaviť na čerpadle predvstrek, neviem kde mám založiť odchylkomer.

Pri pokuse dať motor na rysky som zistil posun vačky o 2 zuby, po ustavení motora a posunutí vačky nieje možné pretočiť motor. Po vratení do povodného stavu sa mi rysky už nestretnú vobec ak točim motorom(cca 8 otočení motorom). Motor je z druhého auta a po založení silno dymí na čierno, má ostrý zvuk a je bez výkonu. Preto chcem nastaviť/skontrolovať rozvody a čerpadlo. Na motore bolo pôvodne čerpadlo Bosch.

Mám ešte jeden totožný motor bez hlavy, kde pri prepočitaní zubov medzi ryskami je rozdiel jedného zuba, a pero na vacke je otočené o 180stupňov.

Dúfam, že som to napísal aspoň trošku zrozumiteľne.
Ďakujem za prípadne rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal som J5 v karavanen aj v maxiku,viacero som ich servisoval ale všade boli remeňe a to dokonca dva.
tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmis »

No mam dva motory a obe maju kolesa foto dodam neskor. Su tam znacky len motor je mimo nich a bojim sa, ze ked to rozhodim uz to nepohde vobec. Starsie mali kolelsa, novsie remen.
tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmis »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nejako to nesedí na rok výroby,ten motor (starší typ) skončil 9.1990 a v r.91 už bežal novší tj remeňový,plus aj vo verzii turbo D
Používal ho aj Citroen CX
tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmis »

Ma to svoj vek a odzilo si svoje, mozno niekto zle vyplnil technicak, mozno niekto menil motor, neviem. Kazdopadne je tam motor s rozvodom cez ozubenen kolesa. Karoseria je este ta stara co ma svetlo a pod tym smerovku.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tych motorov bolo viac typov. Myslim, ze mas motor od Citroenu s oznacenim U25/651 alebo U25/661,tie mali ozubene kola… A davali ich aj do J5,C25,Ducato…
tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmis »

Ano ten motor je z citroena c25. Podla manualu co mam ma peugeot a citroen rovnaky motor a fiat iny. Tolko sa mi podarilo zistit. Mne nejde do hlavy ako mohol ten motor ist ak rysky nepasuju. Rozmyslam ze kolesa pozhadzujem a nastavim kluku a vacku na rysky len sa bojim ze niekto s tym nieco robil a uz to nedam naspät.
tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmis »

Spomenul som si,ze na motore som videl zeleny plechovy stitok tam snad bude presny typ napisany. Skusim to v noci sfotit.

Edit: Je to typ U25/651 a je tam este neake cislo 02010999. Druhy pôvodny motor stitok nema. Pri prezerani motora som nasiel drazku na zotrvacniku, je mozne ze je na HU len som nenasiel nic, s cim by som ju zarovnal. Skusim zajtra poprezerat este prevodovku ci nieco nebude na nej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný