Citroen Berlingo 1.9d , 51kw WJZ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo 1.9d , 51kw WJZ

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Zdravím potreboval bi som pomoc pri zaradeni 3tieho prevodoveho stupna ide cez zuby hlavne z 4do3 pri stojacom aute to nerobi uz mi to auto naozaj lezie na nervy! Vdaka vopred...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Radíš s medziplynom?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Skusal som ale aj tak to robí z 3do4 skoro pohode ale z 4do3 stále uz neviem co stym tiahla som skontroloval olej tiez..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dovolím si upozorniť že je to klasika a u týchto prevodoviek bežné.Najčastejšie radený prevod si pomerne rýchlo zoderie synchro krúžok a ten príde po doraz a už nedobrzďuje koliesko. Priekak je že sú dvojité a nytované do celku tj 3 a 4 je spoločný kus,kupuje sa takto zložená dvojica a kedysi teda lacná nebola (neviem terajšiu cenu)
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Rozumiem dufal som ze nebude to synchron ale pocital som stym mam rezervovanu jednu prevodovku od toho co mi dal vstreky asi to bude lacnejsie ale nechcel som ist preto kým nedam dole moju ci tam nieco najdem poskodene ale jedine synchron moze bit opotrebovany vsak??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práve to je zle,že kúpa inej z podobnými km je len cesta z blata do kaluže aj tak to skončí otvorením tej svojej.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

nuz, urcite je to zodraty synchron. Ak do toho nechces tlacit peniaze, nauc sa radit na dva krat ako na Prage V3S, ktora nemala synchronizovanu prevodovku, a mas vybavene. Samotný medziplyn pri stlacenej spojke je k nicomu.
Mam totiz obavy, ze kazda jazdena prevodovka bude na tom podobne. Ako p.Hlavaty pisal, je to casta zavada.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A nezabudni, že pri výmene prevodovky ti každý mechanik bude odporúčať alebo rovno trvať na výmene spojky a jej komponentov. Corsa B v nafte - vlani na jar výmena prevodovky (aj spojky) 350 eur. A to som rovno dostal odporúčanie , že aj tlmiče sú v prdeli. Cena je bez ceny jazdenej prevodovky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tak uz neviem co mam robit daju sa vymenit doma tie kruzky budem potrebovat specialne naradie?
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tak tolko uz cele auto nestoji prevodovku si vymenim doma servise pitaju neskutocne peniaze na druhom aute mi len demontaz a montaz visokotlakove cespadla pitaly 100eur
Naposledy upravil/-a Perfekto1 v 28.01.2020 18:37, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Doma vymeníš akurát tak krúžok na klúčoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Na peugeot 307 2.0 hdi som menil spojku pohode.. Výměna prevodovky malickost len vymenou tych synch kruzok bisom asi nechital
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veci trocha komplikuje nutnosť sťahovákov,ak tie sú tak to ide.Na môj vkus urobili tú synchronizáciu divne,proste inak ako ostatný,predsa nebudú dobré kopírovať.Škoda,mohli sa pozrieť ako to robia ostatný,to nie je hanba.U iných vymeníš len synchro krúžok samostane,tu musíš kúpiť dvojkomplet cakomprask,to o dobrom rozume nesvedčí.Ale plní účel aby vytiahli peniaze ak už auto nebolo drahé treba dohnať na inom.
Viem prípadne nafotiť ako to vyzerá ten dvojsynchro bazmeg,mám nejaké podkladané
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Pravda poznam jedneho mechanika z roznavy ale ze on citroeni ze nerobi ja sa do toho barz nechcem chytat a aj hovoril ze to neni lacna záležitost mozno ze celu vymenim a predam este sa chcem spitat z p206 1.9d bude pasovat ci??

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných