1 043 273
inzerátov
Pridať inzerát

Citroen Berlingo 1.9 d r.v. 2006 - chrápanie z pod kapoty

   Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
curillub
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 10 máj 2010
Príspevky: 33
Nabehané: 4 hod 50 min
Predmet: Citroen Berlingo 1.9 d r.v. 2006 - chrápanie z pod kapoty PríspevokZaslal: 15.08.2017 13:22   
Ahojte. Auto vlastním od výroby a o auto som sa staral vždy keď bolo treba a niekedy aj keď možno nebolo. V poslednej dobe sa mi ale z pod kapoty ozývajú čudné zvuky.

Keď zošliapnem plynový pedál v kopci, tak sa mi z pod kapoty verte či neverte ozýva zvuk podobný chrápaniu, resp. niečo medzi chrápaním a fúkaním do PVC rúry. Ďalej pri zaťažení ľavej strany vozidla - len pri akcelerácii (pravotočivá zákruta) mám podľa buchotania pocit, že mi ide otrhnúť nápravu alebo, že mi odletí motor. Ďalej čo som si všimol, že rovnaký chrápací zvuk to vydáva keď vletím do mláky !

Keď auto začne vydávať ten zvuk, tak motor výkon nestráca a stále beží ako hodinky. Resp. nie je badať žiadnu zmenu v jazdných a motorických vlastnostiach.

Prejavuje sa to najmä ak je vozidlo v stúpaní a idem do pravotočivej zákruty. To buchotanie, keď mám pocit, že mi odpadne motor alebo že stratím nápravu sa niekedy ozve aj keď vozidlo tak trochu podskočí (napr. spomaľovací retardér alebo ak auto tak trochu podskočí na ceste) Akonáhle je rovina alebo idem dole kopcom tak je všetko v poriadku.

Tyčky stabilizátora, spodné čapy, výfuk (stredný a zadný diel) a všetky brzdy (2x kotúč a 2x bubon) sú nové - menené 5 dní do zadu. Tlmiče a pružiny ešte od výroby. Resp. všetko ostatné je na aute ešte pôvodné.

Čo to môže byť?
Citovať
pajtyi
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 17 apríl 2008
Príspevky: 273
Nabehané: 2 dní 19 hod 36 min
PríspevokZaslal: 16.08.2017 10:21   
Ja ako prve by som skontroloval poloosy a ulozenie motora s prevodovkou silentbloky.
Odpovedať Nová téma

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Citroen fórum