Citroen Berlingo - nesvietia stretávacie svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mmer
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.08.2018 16:11
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo - nesvietia stretávacie svetlá

Príspevok od používateľa 3mmer »

Čaute mechanici.

Dnes na mňa blikalo dosť veľa protiidúcich áut, tak som vystúpil a hneď aj pochopil dôvod - nesvietia mi stretávacie svetlá aj napriek tomu, že ich mám na páčke zapnuté a svieti mi aj kontrolka na palubovke.

Zajtra sa chcem do toho pustiť a stiahol som nejaké materiály - schému prikladám.

[img]https://i.ibb.co/D9QDMPZ/berlingo-schema.png[/img]

Poistková skrinka - tuším ktorá to je, ale kde nájdem jednotku A11-II, resp. relé, ktoré mi spína stretávacie svetlá? Po odkrytovaní poistkovej skrinky som videl len relé a konektory. Schéma ukazuje šráfami na jeden blok, môže to byť pod poistkami v nej? Treba ju rozobrať alebo je relé umietnené úplne inde?

Jedná sa o Berlingo GRHY 2,0HDi 66kW

Za každé nasmerovanie ďakujem...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Neber to v zlom, ale tiež som nad ránom sadol do svojho tragača,zapnem svetlá a tma. A do pixi,teraz čo, veď ešte minule svietili. No nič tak na diaľkových do roboty, po návrate z cesty cez deň otvorím kapotu a keď som vymontoval obe H4 som pochopil čo je za problém. Obidve boli vypálené,čo som však cez deň nepostrehol,kedy odišli do večných lovíšť. Takže skontroluj v prvom rade žiarovky,skôr ako začneš rozoberať poistkovú skrinku a meniť relátka.Aj na staršom aute som chcel rozoberať karburator aj zapalovanie,a poklepanie po nádrži určilo príčinu prečo auto postálo medzi dedinami. Ten opel nemal alebo mu nesvietila kontrolka rezervy paliva a palivomer behal hore dole. :4012: :40bd:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mne sa na peugeote tiez stalo ze obe zhasli naraz -vypalili sa
3mmer
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.08.2018 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mmer »

Tak chlapci, obidve žiarovky boli vypálené. Prvýkrát som to menil a žiadny problém. Tri minúty práce na každý svetlomet.

Ja som si pre istotu včera vytlačil schému aj s popisom, lebo z praxe viem, že aj na pohľad banálna porucha môže zobrať celý deň (oprava strojov ma živí).


Ale aj tak ma zaujíma, kde to relé je, večne cvakať nebude.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dobre,lepšia takáto banalita,ako hľadať prekúsnutý kábel. Ako ja na tom opli, skoro som urobil GO na ceste, a ono tam nebolo palivo.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nezahlcuj mozog tym, co nepotrebujes vediet. Rele odide malokedy, priam je dozivotne.

Staci to riesit vtedy, ked to bude aktualne. Uzivaj si jazdenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných