citroen ax prasknute tesnenie pod hlavou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

citroen ax prasknute tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa berkym1 »

Zdravim. Mam moznost kupit ax s prasknutym tesnenim pod hlavou. Tlakuje do vody. Na aute sa napriek tomu jazdilo dalsie tri mesiace-majitel urobil nejaku presmicku v odvode tlakovanej vody...
Viete mi poradit, kolk zhruba stoji vymena tesnenia plus zrovnanie hlavy, pripadne, co vsetko sa mohlo pokazit pri jazdeni s tymto problemom?dakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a nemal nazov temy zniet? ,,mam moznost dostat zadarmo AX,, Neviem po com idu tie auta ale cena opravy moze hadam aj vyrovnat cenu auta
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

keď je hlava inak OK tak zrovnanie, otlakovanie, ešte zabrúsenie ventilov keď je to už rozobraté tak okolo 60 až 100€ podľa toho kto koľko zato vypýta, tesnenie a šruby neviem kukni eshopy, a práca s demontážou a montážou tiež podľa mechanika 100 až 300€
toto platí ak je naozaj problém len s tesnením hlavy, môže byť hlava prasknutá, alebo dokonca aj blok môže byť prasknutý
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Nekupuj "mačku vo vreci" :41c2: Skús kúpiť niečo relatívne funkčné.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

inak tiež si myslím že je blbosť to tak kupovať, tie autá majú trhovú cenu do 500-1000€, ak sa nejedná o gti tie o nejaké 3stovky viac, tak kúpiť také auto s defektným motorom a minimálne polovicu hodnoty auta minúť ešte na opravu nie je dobrý nápad
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

prečo? citroen AX je jedno skvelé malé auto. Má jednu veľkú konštrukčnú neresť spočívajúci v zadnej náprave, ale ináč je to neuveriteľne jednoduché auto, na ktorom sa nemá čo pokaziť. Sám som vlastnil citroen ax 5 rokov a bol som veľmi spokojný. Spotreba priemerka bola 3,8 litra nafty, olej lacný, pneu 155tky lacné, vzduchový, olejový filter lacné.

veľmi lacné auto na prevádzku celkovo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci odkial viete o ktorom motore je reč ? Ako sa dá dovtedy vôbec vyjadriť ? Lebo to vúbec nie je to isté. Do benzínu mám celý motor pomali zadarmo,u nafty to je trochu inak
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

martin - ja som ani nepovedal že je to zlé auto, len to že je zbytočné vrážať prachy do opravy keď za pár stoviek môže mať zachované pojazdné auto

mhlavaty - také detaily že aký motor atď. si na tomto fóre musia ľudia domýšľať
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ale už to je úspech že vieme že sa jedná o AX
Ale aj tu vidíš ako povrchne ľudia všetko píšu,ale aj čítajú
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

však práve toto

inak si myslím že sa dá za "drobné" zohnať druhý motor, opravovať by sa oplatilo napr. keby šlo o nejakú extra verziu, napr. také ax sport alebo gti
polakovicova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.05.2010 23:16
Zdieľať na Facebook

c

Príspevok od používateľa polakovicova »

ak treba motor mam taky 250eur 1,4td ak hlavu 100e
gabor25
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabor25 »

Zážihové
AX 10, 954ccm, 45k
AX 11, 1124ccm, 55k
AX 14, 1360ccm, 70k
AX Sport, 1294ccm, 95k
AX GT, 1360ccm, 85k
AX GTi, 1360ccm, 105k

Vznetové
AX 14D, 1360ccm, 53k (Dosahoval spotrebu 3,3 l)
AX 1.5D, 1480ccm, 60k
polakovicova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.05.2010 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa polakovicova »

proste mam diesel to td bolo omilom ma dva 1,4 aj prevodovky
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

Pani, ospravedlnujem sa, je to 1,4 d, rozmyslal som rychlejsie, ako som pisal...
Dakujm za rady, asi budem hladat dalej. Vie mi niekto poradit, na co si pri tychto modeloch dat pozor? Je mi jasne, je to stare auto, tak hlavne korozia , nosne casti a pod. Ale urcite maju tie male mrchy a hlavne ten dizel svoje specialne miesta, na ktore dat pozor.
Dakujem
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zadné lemy blatníkov - ja som to na svojom ax-ku vyriešil vymodelovaním nového zadného blatníka z pozinkovaného plechu, bolo to pred piatimi rokmi, auto tam nemá dodnes ani kvapku hrdze

vnútorný pravý blatník - miesto uchytenia nádobky na ostrekovač - je to choroba týchto áut - zase, vymodelovanie nového

- plus, ako u ostatných áut - skontrolovať prahy, podlahu...

elektrika sa nekazí, lebo tam dokopy nič nie je, skontrolovať ovládanie výšky svetiel - nachádza sa pred riadiaciu pákuu,na strednom panely - otočný ovládač, lanká zvyknú zahrdzavieť, dá sa to rozbehať, skontrolovať uchytenie predných svetiel - sú nastoknuté na polguľovité segmenty ovládanie výšky svetlometov - takže ku karosérii nie sú prikrútené - ak je niektorá hlavička zlomená, môže sa stať, že stratíš svetlomet za jazdy - mne sa to stalo :)

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných