citroen alebo ford ???

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirecz22
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:04
Zdieľať na Facebook

citroen alebo ford ???

Príspevok od používateľa mirecz22 »

zdravim vas , chcel by som sa poradit,alebo aspon vediet co si myslia skusenejsi,,,rozhodol som sa kupit nejaky diesel a vybral som si z dvoch automobiliek: citroen xsara 2hdi rv 2000, ford focus 1.8tdi rv 2000 ,,, prosim vas , co by bolo lepsie co sa tyka kvality,spotreby a ceny nahradnych dielov!?!? dakujem
PETROVANY
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.08.2008 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETROVANY »

urciite ford su kvallitnejsie a lepsie
miob
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miob »

jj tiez radsej FORD
PETROVANY
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.08.2008 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETROVANY »

ja amm tiez ford ale scorpio 2.0 benzin najzdene 350000tisic a ide bez problemov fordy maju kvalitne motory a suciastky nesu drahe a zozenes ich skor ako na citroen
mk20431
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.08.2008 07:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mk20431 »

Focusy su dobré, ale prvú generáciu s naftovým motorom urcite nie. Vid http://www.tipcar.cz/recenze_ojetin_for ... i-649.html
alfino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2005 05:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfino »

Jednoznačne Ford, väčšia spoľahlivosť, spotreba a cena ND budú asi na rovnakej úrovni, lepší podvozok.
Sparco
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.04.2006 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparco »

JA bi som siel do xsary, boli najspolahlivejsie zo vsetkych citronov a maju vyborne HDI motory ktore malo zeru a dostupnost ND je dobra, ved staci pozriet elit, autokelly a tam si mozes porovnat
4006
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 13.08.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4006 »

ford nekvalitný hlučný ale pekný no nafták nespolahlivi a drahý na udržbu rovod raz tak drahý ako na citroen vtrekovač na ford stojí 15000 a odchádzaju často nie všetko zlato čo sa blišti :D :D :D
mato.wrc
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28.04.2007 11:11
Zdieľať na Facebook

Ford diesel určite NIE!!!

Príspevok od používateľa mato.wrc »

Focusy su pekne auta so super podvozkom ale kupil by som si jedine 1,6 benzin. Naftove motory maju velku spotrebu, slabu dynamiku a aj velku hlučnosť. Forďácke naftové motory 1,8 su NAJHORŠIE!!!....veľmi sa kazia...hlavne TDCi...EGR, vstrekovače, turbá, dvojhmotné zotrvačníky..a.t.d....Autá sú extrémne citlivé na kvalitu nafty a vstreky sa nedajú opraviť...okrem toho veľká slabiny focusov je korózia....tie autá doslova HNIJÚ....a to som ešte nespomenul zodraté kľúče, kt. treba meniť. Takže ak si kúpiš focus 1,8TDCi priprav si 60000sk na vstreky a filtre+5000 na kľúče a 55000 na spojku a dvojhmotný zotrvačník :-)
alfino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2005 05:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfino »

Test spoľahlivosti podľa TÜV ročník 2000 Focus 29 miesto :D Xaara 65 miesto. :(
http://tipnanakup.bezpecnyobchod.cz/ind ... ford-focus
1314-vigvam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1314-vigvam »

no ja by osm bral rozhodne ford focus.. citroeny nie su take dobre ako fordy...
Naposledy upravil/-a 1314-vigvam v 23.08.2008 13:21, upravené celkom 1 krát.
jozovx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.08.2008 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozovx »

...nekecajte, keby slo o to, ford robil diesle v spolupraci s PSA...jazdim TDDi focusom, perfektny podvozok, a to je asi vsetko, co sa mi na nom paci...motor lenivy, nepruzny, zrychlenie mizerne...interier dost hnusny, exterier chvalabohu je to combi, kratke focusy maju hnusny zadok...u xsary treba davat pozor na zadnu napravu - tradicna bolest...ja by som bral citroena, je peknejsi, hdi ide lepsie ako tddi...inak nerozmyslal si nad Stilom?pokial davas pred sportovejsim zvezenim prednost lepsej vybave a priestoru, mohol by si sa on zaujimat...a takisto maju vyborne diesle...
veyron704
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.03.2007 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa veyron704 »

ok...tak ja pridam nazor na zaklade vlastnych skusenosti...urcite ber XSARU ! fordacky TDDI je nenormalne lenivy, konstrukcne podstane starsi motor ako common rail HDI od citroenu... TDDI sa aj viac kazi...HDI-cka potrebuju kvalitnu naftu, pretoze vstrekovace su na nekvalitnu dost nachylne... nehovoriac o tom, ze HDI je daleko pred TDDI....dynamikou, spotrebou a kultivovanostou sa mu jednodcuho TDDI nevyrovna...v prospech HDI hovori aj fakt, ze ten motor nema prakticky ziadnu turbodieru.... co sa samotnych aut tyka- obe su pomerne slusne spracovane-ako focus, aj xsara... ja by som bral xsaru-ale to je vec vkusu a narokov(100 ludi, 100chuti)... a ak ford tak TDCI... :D

...ale ako som uz hovoril u mna vyhrala Xsara 2,0 HDi :wink:
jozovx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.08.2008 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozovx »

tddi tiez nema ziadnu turbodieru:D:D:Dstlacis plyn a cakas, kym vobec motor zareaguje a potom sa rucicka otackomera zacne pomaly a plynulo presuvat :D :D :D ziadne nakopnutie tam moc necitit, akurat ako som uz napisal, asi od 25OO-3000 otaciek mozno akoby motor prestal krivat na jednu nohu a zacne javit ake take znamky zivota...je to konstrukcne zastaraly, ja jazdim s 90k verziou a ta sa aspon ako tak drzi, slabsia je udajne ovela poruchovejsia...a tdci jak by dal...tam je furt cosi zle, cr je od delphi a je to kram...motoricky je citroen ovela lepsi, je aj pohodlnejsi, na druhej strane ma focus neporovnatelne lepsi podvozok, ale pocitam, ze dotazovatel sa asi moc na nejake sportovanie s tym nechysta, ked chce diesel...s tddi je to k placu, ked clovek citi, jako sa fajin to auto chova a ten motor ho nie a nie rozhybat :roll:
Milos-333HE
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.05.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milos-333HE »

FORD

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných