citacka chybovych kodov

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

citacka chybovych kodov

Príspevok od používateľa yanchi »

Dobry den vospolok.
Chcel by som sa opytat tunajsich fachmanov, ci by neporadili lacnu citacku chybovych kodov na Mercedes-Benz (Viano, 2005).
Nechcem s tym robit diagnostiku, len by som chcel mat nieco po ruke s cim si aspon vycitam kod, ked budem niekde na ceste 1000km od domova. Moze to byt celkom napomocne v nudzovych pripadoch.

Na internete je v ponuke toho na mraky, avsak vo vacsine pripadov je pisane, ze dana citacka vie nacitat chyby len v sekcii MOTOR. Ostatne sekcie (napr. automaticka prevodovka, ABS, ESP, klima a pod) nebyvaju podporovane.

Vedeli by ste teda poradit nejaky jednoduchy pristroj (moze byt kludne aj kabel k PC), ktory dokaze nacitat kody aj z ostatnych RJ?

Dakujem
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

takze mercedes a diagnostika = to neni len tak, hej? zjednodusene povedane...
V podstate mi islo len o to, ze ked budem niekde daleko od domova, blikne mi nieco na pristrojovke, tak by som pripojil kabel, pozrel kod, nasiel v zozname a vedel by som, ze to neni nic take vazne s cim by sa nemohlo pokracovat v ceste. Alebo naopak.
Preto som chcel len citacku kodov, ziadnu zlozitu STAR diagnostiku za x-100 eur
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ver tomu že má cviro pravdu a dokonca vyčítanie chyby pôjde proti tebe.Takmer naisto.Nie je tajomstvo že servismeni ktorý už diagnostiku dotiahli po čítanie chýb sú ta tom úplne rovnako,a na 90% urobia úplný nezmysel.Často nevinnou vecou z neznalosti si majiteľ spôsobí celý šór chybových hlášok,pritom reálne tam nie je žiadna.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

dakujem za nazory pani.
citacka kodov teda nebude
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Nemal som zatial nic konkretne vyhliadnute, co som chcel, ale tak napriklad cinska hracka hracka - carsoft 7.4 multiplexer...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zaujimal by ma Vaš nazor na tuto diagnostiku :

https://www.torriacars.sk/v301-v-checke ... d2-eobd-cz

a tiež tu :

http://www.auto-diag.sk/MaxiScan-OBDII- ... escription

v opise sa píše, že je to profesionalna diagnostika

tuto diagnostiku by som si opatril vylučne pre potreby oprav mojho auta.

Ďakujem za Vaše nazory.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko...škoda peňazí.Tu pozri čo zhruba MUSÍ robiť priemerná diagnostika
Obrázok

Ale ak sa s tým zarábaš tak sa pridá
Obrázok

to je obyčajné VCDS -ko stále to nie firemná diagnostika i keď zvládne všetko potrebné s čím sa neznačková opravovňa stretne.

Rozhodne je lepšie ísť na diagnostiku zameranú na značku alebo skupinu aut o ktoré ide.Nie je väčší smútok ak niečo potrebuješ a nevieš si pomôcť pre nedostatočnú diagnostiku alebo že je to translátorový paškvil plný volovín
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na hranie staci telefon + BT modul elm + na google play zaplat si torque pro...je to uni na vsetko a na nic :-), napr si vies pozret ten chybovy kod nejaky, ale odporucam pouzivat vyhradne anglictinu !!! to ze ma jazykove mutacie je nanic, ked to preklada sociolog lol

uz len taku vec jak nastavit servisny interval nedokaze, nato potrebujes lepsiu, coz v pripade fiat group, zvlada dost dobre multiecuscan, ci ma opel, alebo dejvo, ci co to mas taketo nieco dostupne netusim :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ide mi len o to,aby som zvladal svoje auto,

a tiez chcem sa aj vzdelat v tejto oblasti,takze by som poprosil aj nejake odkazy na prislusnu literaturu.

A co sa tyka zarabania,zarabam si ako zvarac...

Mam taky nazor,ze zarabat moze ten,co ovlada problematiku aspon na 80 %
takze zatial zostanem pri zvarani..

Ale moje zivotne presvedcenie je take,ze dobre vzdelanie + trening robi majstra....
a zacinat by sa malo od jednoduchsich veci..
zatial by som sa zameral na "zmrznute data z ramceka",alebo data zo zmrznuteho ramceka, teda freeze frame data,preto sa zaujimam o tieto multicitacky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných