cistenie svetiel z utopeneho auta

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

cistenie svetiel z utopeneho auta

Príspevok od používateľa lacogr »

Zdravim Vas,
potreboval by som poradit, ako vycistit zvnutra predne svetla z utopeneho auta. Za akukolvek radu vopred dakujem. Jedna sa o cierne svetla, Fabia Monte Carlo.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Predpokladám že tak ako na iných súčasných autách, aj na Fabii je sklo (plastové) vlepené do telesa svetlometu.
Keď to budeš robiť opatrne a so znalosťou veci, dá sa myslím takmer každý svetlomet rozobrať.
Ja som takto pred pár rokmi rozobral svetlomet na VW Touran, odstraňoval som len zlepený spoj, aby sa svetlomet dal zase zložiť do pôvodného stavu.
V pripojenom návode na to chlapík ide iným spôsobom, ale aj tak še da.
http://www.octaviaclub.cz/clanky/navod- ... t-613.html
.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Treba ho upiect v rure, ohriat ho v celistvosti a sklo sa bude dat odpojit, takym istym sposobom aj opat spojit pritlacit a upiect
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Najprv utopit potom upiect ej ale to este bude fajnove auticko....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No takto ...najprv by som sa zamyslel a pouvažoval či je ich treba vôbec rozoberať až tak silno moc....Teda neviem ako moc sa utopenie nestačilo by ich len saponátom a vodou vystriekať poriadne cez zadný dekel jak sa mení žiarovka ? A ak budú čisté tak použiť na finálny oplach destilku s trochou leštidla do umývačky riadu aby neostali flaky ? Pretože si myslím že za hrsť bordelu v nich asi nebude ..skorej len nejaký povlak ? A inak samotná odrazová plocha sa ani mechanicky nemá čistiť lebo je tak fajnová že sa doškriabe akokoľvek jemnou tkaninou a už to nebude ono.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Prispejem aj ja trošku do témy..
Nie je svetlo ako svetlo..teda značky myslím..
Napríklad takú Hellu "rozoberieš" ako nič pokial je lepená takým čiernym "žuvačkovým" tmelom..to sa len nahreje v krabici teplovzdušnou a ide od seba..
Ale napríklad také Valeo tak to už je iný oriešok..tie svetlá sú lepené nejakým tvrdým takým béžovým sklárskym tmelom či čo to je a to skôr sa doďube svetlo ako sa rozlepí..
Akurát mesiac dozadu som jedno Valeo rozliepal a stačilo mi..robota tak na 2-3 hodiny a ešte to aj nanič vyzeralo..
Hella to bola robotka na 15 minut...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní