cistenie motoroveho priestoru

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to celé trocha inak a vidím to v úplne inom svetle.otázka nie je či to robiť.Samozrejme že ano,pokiaľ je motor znečistený,otečený že nejaké to počiatočné potečenie oleja ani na samom začiatku už nik nezbadá je to nutné.Pohlad na hnoj pod kapotou je devastujúci a chuť sa toho dotknúť nulová.Čiže jednoznačne áno,čistiť.
Pokiaľ niekto nevie ako na to,nie je vybavený ničím ani technicky ani znalostne...nečistiť.Nechať to robiť tomu čo vie čo robí.Taký motor ešte nevyrobili,ktorý sa nedá do jagava očistiť,a očistiť bez toho najmenšieho problému čo sa týka elektroniky a pod.Ak to niekto nevie...nech to nerobí,to je celé.To nie je tak že škodí,že sú to problémy a pod.Problémy by som si narobil aj ja keby som začal liečiť ľudí či stavať mosty.Každý nech si robí poriadne svoju robotu,a za peniaze ktoré dostane nech zaplatí iného za prácu ktorej zase rozumie on.Ibaže..tu nechce nikto zaplatiť nikoho a každý robí všetko,veď to na celom štáte aj vidieť.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Este najst takeho co to vie. Problemy s tym spojene sa ukazuju az po mesiacoch. Aj na cistenie interieru uz mnoho ludi zaplakalo. Aj ked zaplatili "profikovi"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Konkrétnejšie...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: cistenie motoroveho priestoru

Príspevok od používateľa seven549 »

maas napísal:Zdravim, chcel by som sa spytat ci je treba cistit motorovy priestor. Popripade ako casto? Mam ho celkom zatrepany prachom, tak by som to rad vedel.
vzduchom z komrpesora ofukaj co sa da a poutieraj handrou plasty hadice alebo aj stetcom co sa da na menej pristupne miesta je dlhy stetec dobry niekde mozes pouzit cistic brzd.umyvanie wapkou nerob.max tak spodne dekle vycistit od blata ak to tvoje auto ma.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan pri predaji /vymene mojho za ine/ auta cez autobazar mi cca o 2 ci 3 dni,mozno tyzden nepamatam presne uz su to roky volali ze auto nejde nastartovat. Som sa trepal ako debil do Sturova aby som zistil ze "uz to ide,zabudol som vam zavolat" ...my sme ho vyumyvali (motor) a trocha to zamoklo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že názor ľudí silne podlieha doterajším skúsenostiam (a to zlým) ale aj nesprávnym obrazom,mylnými predstavami.Tak ako si 90% ľudí myslí že diagnostika je 3 min záležitosť za ktorú sa platí 10 e.- tak aj umývanie.Nemjú doslova ani tú najmenšiu predstavu ako vyzerá umývanie tam,kde problémy ešte nikdy neboli od čias predaja prvej wapky (stále je funkčná).Že umytie (sú dve po sebe,tri po seba u extrému) trva max do 10 minút,ale pokračovanie do prvého štartu sú hodiny.Aj vtedy sa motor zohreje do prevádzkovej teploty aby vykondenzovali skryté mikrokvapky,a ešte raz sa celé prechádza (suchým filtrovaným tlakovým vzduchom) ktorý nezavlečie vlhkosť aj keď tam dovtedy nebola,to je vlastnosť tlakového vzduchu,obsahuje vodu z kondenzu po opustení horúceho kompresoru.
Ja si dosť často premýšlam prečo ľudia radia vo veciach o ktorých doslova vedia tolko ako koza o petržlene.Má to jednoduché pravidlá,nerob čomu nerozumieš ! Toto nie je myslené osobne,to je všeobecná záležitosť a košela,ktorú nech si oblečie iba ten na koho sa hodí.Umývanie si treba rozmyslieť aj tomu kto to vie,lebo je to dlhý proces niekoľko hodinový.Ak ten čas nie je - nerobí sa.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan ale pointa je rovnaka...treba si velmi dobre hlavne u novych tragacov s kilometrami mikrokablikov a tisickami konektorov rozmysliet komu zverit auto. Neber to osobne,myslene vseobecne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite.Ale...je v tom problém.Neviním ľudí,nemôžu sa obracať na detektívne očká nech im preveria kto je kto,majú problém,auto je tragická nutnosť,ide na prvú štáciu ktorá dá termín.Chyba je na strane tých,ktorý ak už podobnú prácu zoberú,majiteľ na to doplatí.Aj majitelia vedia kotrmelce,ale všeobecne sú oni obeťami.Množstvo aut nahráva logicky dielňam,nevážia si zákazníka,prepadávajú sa do sytému - zbuchnúť to max rýchlo,a ty zaplať a choď do r..i.Tá zložitosť je tak trochu aj alibi a omluva (veď to je také zložité).A ľudia aj nahrávajú tomu systému,pretože som ozaj veľa ľudí poslal nech idú apoň "poďakovať" tam kde ich dokatovali,neurobil to nik,teda vlastne jeden áno,z velkého množstva.To sú potom také reči...ja tam už nikdy nepôjdem ! auto som kúpil od policajta (áno kšeftia ako každý iný) a je to jediný v dedine,možno ho budem potrebovať !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:Milan ale pointa je rovnaka...treba si velmi dobre hlavne u novych tragacov s kilometrami mikrokablikov a tisickami konektorov rozmysliet komu zverit auto. Neber to osobne,myslene vseobecne.
Skôr by som povedal treba si velmi dobre rozmyslieť či chcem také auto, či sa mi to 20 ročné neoplatí radšej reparovať a držať pri živote do 50ky. :4012:
A také hlášky - čo keď ma s tým nepustia do mesta? - sú na smiech :40bd: V NZ začali opravovať most a ja som zrazu zistil , že veď ja do nášho okresného mesta vôbec nepotrebujem ísť (a stáť v kolonach)
Čiže nie my potrebujeme mestá ,ale mestá bez nás neprežijú. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco aj skoro 20 rocne (fabia) ma dalo do smutku. 2 dni roboty kvoli myške ktora sa rozhodla hryzkat pod palubnou doskou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To áno, ale otázka je za akú cenu a „cenu” a kto sa tým pohľadom a ako často kochá...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Materiál plus práca je cca 30 e.- ak by to malo byť full detail tak viac.To sa nerobí pre kochanie ale preto aby sa s tým nehnusilo robiť.Aj človek ktorý si ide ošetriť chrup si nenechá klobásu v zuboch.A do budúcna sa okamžite vidí začínajúci problém únikov tekutín
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Takže si mám motor pred odovzdaním auta do servisu dať do iného servisu vyčistiť aby sa to tomu, čo na tom bude robiť, nehnusilo? Keď ja na to nemám minimálne podmienky, vybavenie, zručnosť? Alebo ty si to pred začatím servisu očistíš, aby sa ti nehnusilo s tým robiť a berieš za to extra 30 €? Alebo ako mám tomu rozumieť?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

podla fotiek pred a po dobra cena.

vo svicarsku to cistia automaticky pri kazdej vymene oleja a automaticky je to zauctovane 25 chf,ale motory niesu take spinave.taky hnus by hned otocili naspat.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 96 neregistrovaných