cipovanie 2.0tdi v Bardejove

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

cipovanie 2.0tdi v Bardejove

Príspevok od používateľa tomas1982 »

Zdravim chalani.Chcel by som si dat čipnut svoje auto a hladam nejaku serioznu firmu v okoli Presova.Dopocul som sa ze ta firma MTE Motortuning z Bardejova je celkom seriozna a vie co robi,ale aj tak by som chcel vediet nazor viac ludi.Inak nechcem ziaden brutal čip.Len aby to od spodu viac tahalo a eliminovat velku turbodieru.Motor mam 2,0d PPD 103 kW.Dakujem za vase postrehy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte napíš, že to je z tých prvých a môžeš na čipovanie rovno zabudnúť. Teš sa, že to zatiaľ vôbec chodí aspoň tak ako chodí...
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

je to 5/2006,naj.150 tis.Inak problematiku tych dvojlitrov mam kompletne nastudovanu,takze nepodtacam,nevytacam,chladim,olej menim kazdych 12 tis.+vs.filtre.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

tomas1982 napísal:je to 5/2006,naj.150 tis.Inak problematiku tych dvojlitrov mam kompletne nastudovanu,takze nepodtacam,nevytacam,chladim,olej menim kazdych 12 tis.+vs.filtre.
......... tak to zbytocne nesil , lebo by si to mohol olutovat .
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

tomas1982 napísal:je to 5/2006,naj.150 tis.Inak problematiku tych dvojlitrov mam kompletne nastudovanu,takze nepodtacam,nevytacam,chladim,olej menim kazdych 12 tis.+vs.filtre.
Za ako dlho najazdíš tých 12 tis km a na akých trasách? Svojho času som jazdil pár km na takom aute a nepociťoval som nejakú turbo dieru, to auto išlo pekne od spodu, nemyslím tým od 1400, skús to dať ozrieť, či nie je problém inde.
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

12 tis.mi trva asi tak 4 mesiace,mozno trochu menej.Motor je v super stave.2,0D ma turbo dieru a podla mojho nazoru dost velku,len clovek ktory jazdi uz roky TDI si povie parada ide to super ziadna diera,ale ked jazdis super turbo benzin a sadnes do toho dizla,tak sa na to budes pozerat uplne inak.Nedavno kamos kupil novu C5 HDI a to taha krasne uplne bez kopanca,proste super.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

tomas1982 napísal:12 tis.mi trva asi tak 4 mesiace,mozno trochu menej.Motor je v super stave.2,0D ma turbo dieru a podla mojho nazoru dost velku,len clovek ktory jazdi uz roky TDI si povie parada ide to super ziadna diera,ale ked jazdis super turbo benzin a sadnes do toho dizla,tak sa na to budes pozerat uplne inak.Nedavno kamos kupil novu C5 HDI a to taha krasne uplne bez kopanca,proste super.
Môj názor, meniť olej každých 12 tis km je hlúposť, samozrejme, že tým nič nepokazíš, aj rozvody môžeš meniť po 60 000 km a nič tým nepokazíš. Ale na čo? Neviem, čo je podľa teba super turbo benzín, ja som dosť dlho jazdil 1,8 T, takže viem čo to auto dokáže a ako som písal jazdil som pár km aj 2,0 TDI a ten nejakú extrémnu turbo dieru nemal, na 3. rýchlostnom stupni pri zošliapnutí plynu to auto doslovne vystrelilo a blikalo ESP, aby nepreklzovali kolesá, preto som ti napísal, že problém môžeš mať aj inde, daj si to najskôr niekomu pozrieť, či je všetko OK, alebo sa skús previesť na inom 2,0 TDI a zistíš. Samozrejme ak nie je turbo diera len zastierací manéver a ty chceš stoj, čo stoj tuning.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

bbbr napísal:Môj názor, meniť olej každých 12 tis km je hlúposť
Prečo? Keď je interval 15.000 km znamená to, že to je MAXIMUM a nie dogma=presne. Práveže aj výrobcovia pri náročnej prevádzke (časté studené štarty, krátke trasy...) odporúčajú výmenný interval skrátiť až na polovicu! A predĺžený interval sem neťahaj, lebo je to kravina!
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa bbbr »

cicmanec napísal:
bbbr napísal:Môj názor, meniť olej každých 12 tis km je hlúposť
Prečo? Keď je interval 15.000 km znamená to, že to je MAXIMUM a nie dogma=presne. Práveže aj výrobcovia pri náročnej prevádzke (časté studené štarty, krátke trasy...) odporúčajú výmenný interval skrátiť až na polovicu! A predĺžený interval sem neťahaj, lebo je to kravina!
Však on vie, kde jazdí, ale nejazdí až tak málo a nebudú to asi najkratšie trasy keďže 12.000 km najazdí za max 4 mesiace, z toho dôvodu píšem, že je to zbytočné.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

skús aj toto
http://www.rls-chiptuning.sk/

ja mám 2 auto od neho a som spokojný !!!

Má tam rovno aj cenník. No skús s ním aj trošku povyjednávať o cene :-)
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Kujonovi neviem ci si spokojný ale ja by som asi nebol ked pan neviem ci umyselne alebo nevedomky zavádza ale rozhodne,tak či tak to nesvedčí o velkej profesionalite - klikol som si na tvoj odkaz a konkretne 105PS a 110PS motor z koncernu FIAT Lancia Lybra,urcite v serii nema 200Nm krutak ako tam píše ale okolo 255 a 275 Nm takže deklarované zvýšenie krutaku z 200Nm na 260Nm je blud :3c90:
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

RLS sa mi zdaju divni. Ked niekto ponuka chip na Ferrari F40, F50, Benz 65 AMG a podobne, tak je to dost zvlastne.
valecek
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.06.2008 10:33
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valecek »

ak by si si trosku firmu MTE pretukol zistil by si ze chipuju auta polovicke Kosickemu motoristickemu centru ACRT, vsetci jazdci MTE maju chipy od mte nehovoriac o zamestnancoch. sam som si musel dat jeden software prerobit a opravit u MTE a spokojnost. najazdenych viac ako 100 000 s tymto softom
exekutor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.11.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa exekutor »

ja som tento isty motor zveril BH Motorsport, Turany a som spokojny, jen tam chalan čo je fakt borec.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

bbbr napísal:
tomas1982 napísal:12 tis.mi trva asi tak 4 mesiace,mozno trochu menej.Motor je v super stave.2,0D ma turbo dieru a podla mojho nazoru dost velku,len clovek ktory jazdi uz roky TDI si povie parada ide to super ziadna diera,ale ked jazdis super turbo benzin a sadnes do toho dizla,tak sa na to budes pozerat uplne inak.Nedavno kamos kupil novu C5 HDI a to taha krasne uplne bez kopanca,proste super.
Môj názor, meniť olej každých 12 tis km je hlúposť, samozrejme, že tým nič nepokazíš, aj rozvody môžeš meniť po 60 000 km a nič tým nepokazíš. Ale na čo? Neviem, čo je podľa teba super turbo benzín, ja som dosť dlho jazdil 1,8 T, takže viem čo to auto dokáže a ako som písal jazdil som pár km aj 2,0 TDI a ten nejakú extrémnu turbo dieru nemal, na 3. rýchlostnom stupni pri zošliapnutí plynu to auto doslovne vystrelilo a blikalo ESP, aby nepreklzovali kolesá, preto som ti napísal, že problém môžeš mať aj inde, daj si to najskôr niekomu pozrieť, či je všetko OK, alebo sa skús previesť na inom 2,0 TDI a zistíš. Samozrejme ak nie je turbo diera len zastierací manéver a ty chceš stoj, čo stoj tuning.
preco hlupost menit pri 12tisic??? ja menim pri kazdej 10tisic.kamos ma honda civic VTI a meni kazdej 7tisic!!!!!!!!!!!!!!!!!

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní