cim odstranit vcelie vykaly

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

cim odstranit vcelie vykaly

Príspevok od používateľa mia28 »

Zdravim. Chcela by som sa spytat, ci ma niekto osvedceny postup na lahke (alebo aspon lahsie) odstranenie zltych vcelych vykalov z laku auta. Auto si v lete umyvam rucne sama a ked stoji dlhsie na dvore, je tymi zltymi bodkami doslova obsiate, samponom som to vzdala, skusila som sheron pripravok na hmyz, ten to tiez nerozpusti. Viete poradit? Dakujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

extremne dobru skusenost mam s odstranovacom asfaltu. Nielen tieto zlte hovadiny, ale aj zivicu zo stromov a podobne...

je to taka hustejsia gebuzina cojaviem na sposob Nivea Indulona. Zlahka natriet na miesto kde to mas chytene, tenucku vrstvu, nechat posobit, nesmie zaschnut na slnku takze treba to robit v tieni. A fakt to odstranuje aj asfalt napriklad na spodnych castiach dveri, na podblatnikoch a falcoch blatnikov, na prahoch atd proste asfalt nafrkany z napriklad novej vozovky.

Existuje zopar dalsich pripravkov, konkretne aj G-Techniq firma ma nieco presne na toto urcene ale nespomeniem si na nazov.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

a to sa da kde kupit? kde si to ty kupoval?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja tieto mušince a zbytky rozpleštených včiel a čmeliakov

riešim vydrhnutím RUČNE s umelohmotnou dratenkou

a teplou vodou do ktorej pridávam nejaky INSECT REMOVER

jedno aky

doležité je to,že to treba pracne vydrhnuť
a umelohmotna dratenka /POMYTOK/
nepoškriabe lak
na vyber su v troch farbach zelena, žltá a červená
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mp3turbo napísal:extremne dobru skusenost mam s odstranovacom asfaltu. Nielen tieto zlte ho***, ale aj zivicu zo stromov a podobne...
A z bielou cestarskou farbou neaku skusenost nemas?Zena asi zrazila cestara aj s kyblom farby.Je ohodena cela prava strana na Turane.Nechcem ist na to z acetonom.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

mp3turbo - ale tie hovienka su naozaj vsade a nahusto, musela by som natriet cele auto. neviem ake velke je balenie vyrobku, ktory si spominal, ale ked som to skusala nastierkat odstranovacom hmyzu, tak som minula takmer pol flase a to som robila iba strechu a cast prednej kapoty. Natieral by si tym cele auto?

laco1871 - teraz neviem, s tou dratenkou to myslis vazne? POMYTOK to je nejaky jej nazov? A je to nieco vyslovene na auto alebo ako dratenka do kuchyne?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

My na vychode to volame pomytok... :4090:

Ale ja hovorĂ­m o tej umelohmotnej veci na umyvanie riadu
ktorá SA PODOBA na drátenku

inak to vysvetlit neviem asi sem pastnem obrázok

volá sa to DROTENKA PLASTOVA

http://old.andreashop.sk/internetovy-ob ... lastova-31
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

S touto srandickou lak poskrabes jedna radost. Detalisti doporucuju na umyvanie jedine mikrovlaknove utierky s co najjemnejsimi vlaknami.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných