cierny dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasa
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.01.2008 14:00
Zdieľať na Facebook

cierny dym

Príspevok od používateľa tomasa »

caute.mam vw transporter 2.5tdi 75kw rv.97 dymi na cierno ya studena aj za tepla,nastaveny dobre,diagnostika ok,turbo pocut,vykon- mohlo by aj lepsie.co s tym.
Palino46
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.10.2007 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Palino46 »

Ja Ti poviem svoj pribeh s ciernym dymom a slabsi vykon to iste som mal aj ja na svojom Tipe TD.Niekde som nasiel link na cistenie vodov.a tak som to skusil bolo to riziko ale pomohlo.Zobral som flasu s teplov vodov odpojil som sanie na turbe a potom odpojil za intercoolerom.Tu vodu som nalial do sania asi 2 litre pozor za coolerom to musis mat odpojene aby ti to neslo do motora inak to zbabres.Ta voda sa dostala do sania turba nechal som bezat motor asi pol minuty a zlahka popridaval tak aby to turbo tu vodu nevytlacilo.a potom zrazu par krat som sliapol na plyn ta vona vystriekla von ten bordel si mal vidiet.a potom narocnejsia uloha vycistit turbo od vyfukovych splodin sanie napojene a za coolerom stale odpojene flasa s vodou popripade rozrasovac a pomalicky to striekat do sania pozor nie vela opät riziko ze ti klukovka poda ruku.motor drz v otackas asi 2000 a striekaj to tam ak budes vidiet ze ti otacky klesaju prestan na chvilu.Ja som nemal rozprasovac len som to prilozil priamo k saniu za coolerom a ono si to tu vodu ssamo potiahlo z vyfuku krasny biely dym opakoval som to 2 krat po 2 litre vody.Potom vsetkom som jazdil opatrne asi 20KM mal som obavy aby ta voda co ostala niekde v sani aby nesla do motora ale aby sa dostavala po troske po tych najazdenych KM som na to sliapol dva krat tri krat a nic.Motor nedymi a vykon bol zretelne vyssi.To dymenie zapricinila moja mama neobvinuem ju za to ale jazdila na nom ona 3 mesiace a jazdila len v nizkych otackach a tak sa turbo zanieslo.Vymenil som aj filtre a motor ide dalej ako hodinky...Mozno ma tu ukamenujete za tento prispevok ale musel som sa s vami o to podelit a mozno tym aj pomozem inym s takymto problemom. :3906:
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

paldous napísal:najpravdepodobnejsie asi uz trysky budu pred smrtou
keby trisky dymi na modro
semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa semirr96 »

Palino46 napísal:Ja Ti poviem svoj pribeh s ciernym dymom a slabsi vykon to iste som mal aj ja na svojom Tipe TD.Niekde som nasiel link na cistenie vodov.a tak som to skusil bolo to riziko ale pomohlo.Zobral som flasu s teplov vodov odpojil som sanie na turbe a potom odpojil za intercoolerom.Tu vodu som nalial do sania asi 2 litre pozor za coolerom to musis mat odpojene aby ti to neslo do motora inak to zbabres.Ta voda sa dostala do sania turba nechal som bezat motor asi pol minuty a zlahka popridaval tak aby to turbo tu vodu nevytlacilo.a potom zrazu par krat som sliapol na plyn ta vona vystriekla von ten bordel si mal vidiet.a potom narocnejsia uloha vycistit turbo od vyfukovych splodin sanie napojene a za coolerom stale odpojene flasa s vodou popripade rozrasovac a pomalicky to striekat do sania pozor nie vela opät riziko ze ti klukovka poda ruku.motor drz v otackas asi 2000 a striekaj to tam ak budes vidiet ze ti otacky klesaju prestan na chvilu.Ja som nemal rozprasovac len som to prilozil priamo k saniu za coolerom a ono si to tu vodu ssamo potiahlo z vyfuku krasny biely dym opakoval som to 2 krat po 2 litre vody.Potom vsetkom som jazdil opatrne asi 20KM mal som obavy aby ta voda co ostala niekde v sani aby nesla do motora ale aby sa dostavala po troske po tych najazdenych KM som na to sliapol dva krat tri krat a nic.Motor nedymi a vykon bol zretelne vyssi.To dymenie zapricinila moja mama neobvinuem ju za to ale jazdila na nom ona 3 mesiace a jazdila len v nizkych otackach a tak sa turbo zanieslo.Vymenil som aj filtre a motor ide dalej ako hodinky...Mozno ma tu ukamenujete za tento prispevok ale musel som sa s vami o to podelit a mozno tym aj pomozem inym s takymto problemom. :3906:
coooooooooooo voda v sani tak asi som tento text nepochopil voda v turbe ????????? sak turbo ja ta najcitlivejsia cast v motore.......dostane sa ti tam prach a je v prdeli a nieto este voda
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak na webe máš kopu návodov na dekarbonizáciu motora vodou, aj tu sa to už preberalo. A vstrekovanie vody (na zvýšenie výkonu) sa používalo pri leteckých motoroch už za 2. sv. vojny. Takže voda v saní nie je nič nové ani nezvyčajné...
jeffry1176
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.05.2009 07:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeffry1176 »

cerpadlo
4006
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 13.08.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4006 »

je to pravdepodobne eger ventil
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Eger? To je tuším v Maďarsku, nie?
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

Skús odpojiť podtlakovú hadičku od RG ventila-ak prestane dymiť,je zlý,resp.ostal zaseknutý a motor nemá dosť čistého vzduchu/veľa výfukových plynov v saní/ a RJ tam potom trepe veľa nafty,a ta sa nestíha spáliť---čierny dym.Presne to som mal aj ja,ventl,som odpojil natrvalo a je to o.k.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jeden Eger, druhý Rg ventil... :d :D

RG VENTIL, to je skupina, v ktorej hral Jano Kuric, nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných