chybne namotnovaný ZEDER

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

piere333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.10.2017 22:39
Zdieľať na Facebook

chybne namotnovaný ZEDER

Príspevok od používateľa piere333 »

máte niekto skúsenost s chybne namontovaným ZEDER-om? dnes som prišiel do práce, začali blbnúť kontrolky na palubnom PC až mi zhaslo auto. Hovorím si, doslúžila batéria... zohnal som si náhradnú, kým nekúpim novú.. prídem večer domov, zaparkujem... začnú blbnúť kontrolky až mi úplne zhasne auto... Včera mi montovali ZEDER a pravedepodobne niečo posrali. Dokonca som sa pozabudol a naštartoval som auto bez toho, že som si uvedomil, že mám vlastne od včera namontovaný ZEDER. Neskôr mi dojde, že vlastne ked mám auto zamknuté na ZEDER, tak by som nemal ani naštartovať... takže, som zvedavý ako zajtra na reklamačke pochodím....
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zeder je mechanické zabezpečenie
piere333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.10.2017 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piere333 »

citujem:

"V systéme je zakomponovaných viac poistných prvkov od elektronických až po mechanické. Pokiaľ je systém ZEDER v uzamknutom stave, vozidlo nie je možné naštartovať."

v tom prípade by som nemal ani naštartovať... čo sa mi podarilo..
piere333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.10.2017 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piere333 »

no a ak to zle zapoja pri tych dvoch kábloch, tak celkom dobrá úspešnosť :D som zvedavý ako sa k tomu zajtra postavia :)
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D :40bd: neviem co to riesis tu na :-/ ries to kde ti to namontovali!!!! :28b7: :3035: :41c2: :300f:
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

ivko1 napísal:Zeder je mechanické zabezpečenie
Zeder už pár rokov nieje iba mechanické zabezpečenie. Má ho viac ľudí čo poznám, ale raz mi kamarát ukázal na 7-kovom Golfe, že keď ho zamkol a otočil kľúč v zapalovaní tak nič ani nezasvietilo. Takže niečo v štýle odpojenia celkového napätia, defacto ako keby baterka nebola v aute. No presne ten systém nepoznám.
Pre zadávateľa: ak si naštartoval so zamknutým zederom tak niekde je chyba. Choď to reklamovať a daj vedieť ako si dopadol.
almerka001
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.11.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa almerka001 »

System zeder mam vo svojom aute a funguje perfektne. Ked ho zamknes tak nefunguju ani kontrolky ani sa neda nastartovat. Blokuje startovanie auta v uzamknutom stave... treba ist reklamovat v servise kde to montovali. Mne to montovali v autorizovanom servise a je k tomu aj certifikat....
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja mam napriklad zeder cisto mechanicky!a montovany tento rok. Jedina elektronika je pipak, ked zasuniem kluc do zapalovania a neodomknem Zeder tak to pisti, nic ine.Uplne jednoduce zapojenie, +a -. Ziadny zasah do elektroniky auta...
Naposledy upravil/-a golfo v 17.11.2017 00:14, upravené celkom 1 krát.
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

Factor napísal:
ivko1 napísal:Zeder je mechanické zabezpečenie
Zeder už pár rokov nieje iba mechanické zabezpečenie. Má ho viac ľudí čo poznám, ale raz mi kamarát ukázal na 7-kovom Golfe, že keď ho zamkol a otočil kľúč v zapalovaní tak nič ani nezasvietilo. Takže niečo v štýle odpojenia celkového napätia, defacto ako keby baterka nebola v aute. No presne ten systém nepoznám.
Pre zadávateľa: ak si naštartoval so zamknutým zederom tak niekde je chyba. Choď to reklamovať a daj vedieť ako si dopadol.
no evidentne ho nemas a vyjadrujes sa....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Golfo no nehnevaj sa, ale hluchý a slepý zatiaľ niesom! Ak na vlastné oči vidím, že to zamkne a auto ani nepipne tak snáď nebudem už celkom blbý. Nehovorím príbeh otca koňa bratovho synovca...
Možno je tých druhov zederov ako aj VAM ich má viac. Preto som napísal zadávateľovi nech dá vedieť (čo na tomto fóre nieje zvykom).
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby nič nedal montovať, nič by ho to nestálo a nemal by ani žiaden problém
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Lakino nemaj strach,takých čo si mysleli to čo ty a zostal im len suchý fľak na parkovisku je viac než di myslíš.
K veci,tiež mám zeder a funguje perfektne,naštartovať v uzamknutom stave sa samozrejme nedá,otočím kľúčom a nič ,ticho.je to bezpečnosný prvok,aby sa nestalo že auto naštartuješ a pohneš sa s ním do premávky a volant bude zamknutý.
Odporúčam využiť na montáž len autorizované dielne ,keď som si to dával montovať boli dve v BA a v Prievidzi. Ostatné boli len garážovky,tam by ma s novým autom nikto nedostal,práve kvôli tomu že som sa chcel vyhnúť problémom aké má teraz tvoje auto.
ptrtrade
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptrtrade »

Zeder pravdepodobne ide vývojom a základ ostáva, resp. možno pri rôznom type áut sú iné možnosti montáže. Zeder som mal tiež, originál montovaný u Zeder predajcu. Mechanicky fungoval celý čas dobre. Ale v mojom aute neodpájal elektroniku. Po zamknutí a následnom vložení kľúča sa dal motor naštartovať, ale pípanie signalizovalo, že je Zeder zamknutý, volantom samozrejme nešlo potočiť. Keďže sa dalo naštartovať, tak pri parkovaní som vždy kolesá mierne potočil, aby neboli rovno ... preistotu :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Svoj GARAŽ , kde mam naradie a svoje veci, mam uzamknutý
nie na jeden , ale na 5 (!) roznych druhov zámkov.. :4012:

Prečo by AUTO malo byť zamknuté len jedným systémom ???

Ja suhlasim so Zederom , s Vamom aj s reťazou obkrutenou okolo volantu a pedálov...

Čím viac zabezpečenia, tým viac "adidas" a tým je to horšie pre potencionalneho zlodeja....
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

mam zeder namontovany 4r dozadu, officialnej BA dielni... ked je zamknuty, s autom sa da normalne nastartovat... asi uz su novsie generacie

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní